Çemişgezek Haberleri

Çemişgezek Haberleri

İş İnsanı Yılmaz Gül: Hakkımda Yalan ve İftira Atılmıştır

2 Eylül tarihinde gazetemizin manşetten verdiği ’’Çemişgezek’de Organize İşler’’ başlıklı haberde Tunceli Valiliği'nin 629 Bin TL değer biçtiği arsa ve üzerindeki yapı ile sosyal donatılar, Çemişgezek Belediyesi ve Esnaf odasının 150 bin TL değer biçmesi sonucu Çemişgezek Kaymakamlığı tarafından 160 Bin TL'ye ihaleye giren tek kişiye satıldığını haberleştirmiştik. Kamu yararı ve şeffaflık ilkelerinin olmadığı tespit edilen ihalenin mahkeme tarafından iptal edildiğini belirtmiştik.

Çobanlık yaparken hukuk fakültesini kazandı, şimdi savcılık sınavına hazırlanıyor

Tunceli'nin Çemişgezek ilçesinde çobanlık yaparken hazırlandığı üniversite sınavlarında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini kazanan Adem Aydın, bölümden mezun oldu. Elazığ'da bir hukuk bürosunda stajyer avukatlık yapan Aydın, şimdi de savcı olmak için sınavlara hazırlanıyor.

Kayalıklardan düşerek yaralanan yavru ayı ‘Elfi’ tedavisi için Bursa’ya gönderildi

Tunceli'nin Çemişgezek ilçesinde kayalıklardan düşerek yaralanan yavru ayı 'Elfi', Elazığ Fırat Üniversitesi Hayvan Hastanesinde tamamlanan tedavisinin ardından Bursa Hayvan Rehabilitasyon Merkezine gönderildi.

Çemişgezek Kaymakamı Güder, vatandaşlara veda etti

Tunceli'nin Çemişgezek ilçesinde başarılı projelere imza attıktan sonra Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile Muş'un Varto ilçesine Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili olarak atanan Mehmet Güder, vatandaşlarla bir araya gelerek sohbet ettikten sonra Çemişgezek ilçesine veda etti.

Elazığ’da yaralı yavru ayı, sağlığına kavuştu

Tunceli'nin Çemişgezek ilçesinde kayalıklardan düşerek yaralanan yavru ayı, Elazığ Fırat Üniversitesi Hayvan Hastanesinde uygulanan tedaviler ve ameliyat ile sağlığına kavuştu.

Çemişgezek'te Organize İşler

Tunceli Valiliği’nin 629 Bin TL değer biçtiği arsa ve üzerindeki yapı ile sosyal donatılar, Çemişgezek Belediyesi ve Esnaf odasının 150 bin TL değer biçmesi sonucu Çemişgezek Kaymakamlığı tarafından 160 Bin TL’ye ihaleye giren tek kişiye satıldı. Kamu yararı ve şeffaflık ilkelerinin olmadığı tespit edilen ihale mahkeme tarafından iptal edildi.

Yaralı yavru ayı tedavi altına alındı

Tunceli’nin Çemişgezek ilçesinde kayalıklardan düşerek yaralanan yavru ayı, Elazığ Fırat Üniversitesi Hayvan Hastanesinde tedavi altına alındı. Gözleri görmeyen, çenesi kırık ve genel durumu kötü olan ayı, tedavisinin tamamlanmasının ardından yeniden doğaya bırakılacak.

Devletten destek aldı, karpuzdan cips yapıp dünyaya pazarlamaya başladı

İstanbul ve İzmir başta olmak üzere 23 yıl boyunca birçok ilde turizm işletmeciliği yapan ve 3 yıl önce memleketi Tunceli'nin Çemişgezek ilçesine yerleşen Salim Tufan, devletten aldığı destek ile kurutma tesisi açtı. Burada 23 çeşit meyve kurusu üreten Tufan, özellikle bölgeye has susuz olarak yetişen hıdıroz karpuzundan 12 ay boyunca tüketilebilen doğal cips üreterek ürünü, İngiltere, Fransa ve Hollanda'ya ihraç etmeye başladı.

Çemişgezek Urartu Mağaralarına Köprü Ve Yol Çalışması Başlatıldı

Tunceli’nin Çemişgezek ilçesi Kaymakamı Mehmet Güder’in, ilçede bulunan ve ulaşım sorunu olan tarihi Urartu Mağaralarının turizme kazandırılması için hazırladığı proje kapsamında yol , köprü ve diğer düzenleme çalışmaları başlatıldı

Büyük müjde!

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yürütülen 2021 Yılı Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) kapsamında Kaymakamlığımız tarafından Fırat Kalkınma Ajansı‘na sunulan “Ulukale Dutunu Üreten Pazarlıyor” projemiz onaylanmıştır.

Tunceli’de Cevizlidere Barajı ile 29 bin dekar tarım arazisi su ile buluşacak

Tunceli'nin Çemişgezek ilçesinde yapımı planlanan Cevizlidere Barajının yapım sözleşmesinin imzalandığı bildirildi. Barajın tamamlanması ile 29 bin dekar tarım arazisi su ile buluşacak.

Çemişgezek'te çıkan kurutmalıklar 2 ülke ve 14 ilin sofralarını süslüyor

TUNCELİ (İHA) – Tunceli'nin Çemişgezek ilçesine yerleşen ve hobi olarak devletten aldığı destek ile kurutma tesisi açan Salim Tufan, 23 çeşit meyve kurusunu 2 ülke ve 14 ile gönderiyor.

Çemişgezek Denince Akla Fıstık Mı Gelecek ?

Çemişgezek Kaymakamı Mehmet Güder tarafından başlatılan, DAP (Doğu Anadolu Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı) tarafından onaylanan “Menengiç Ağaçlarına Antep Fıstığı Aşısı ile Tarihi Geri Alıyoruz" isimli dev tarım projesinin uygulama çalışmaları aralıksız sürdürülüyor.

Tadilat Anlayışınız Bu Mu? Aynı Tabela Aynı Kapıya…

Çemişgezek ilçesinde 2018 yılında dönemin CHP Tunceli Milletvekili Gürsel Erol’un yaptırdığı ve dönemin CHP’li Çemişgezek Belediye Başkanı Ahmet Şadan Ersoy tarafından Gürsel Erol’un adı verilen parkın tabelası tadilat yapılıyor gerekçesi ile kaldırılmıştı.

İdeolojik Körlüğün Hizmet Düşmanlığı

ÇEMİŞGEZEK İLÇESİNDE 2018 YILINDA GÜRSEL EROL TARAFINDAN YAPILAN VE HALKIN BÜYÜK TAKDİRİNİ KAZANAN PARK, AK PARTİLİ BELEDİYE TARAFINDAN TADİLAT YAPILIYOR GEREKÇESİ İLE SÖKÜLDÜ VE TABELASI İNDİRİLDİ.

Milletvekili Erol, Başarı Örneği Sergileyen Mahir İle Bir Araya Geldi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Tunceli yaylalarında başarı örneği sergileyen Mahir Dündoğdu’yu ziyaret ederek bir araya geldi.

36 yılını eğitime adayan müdür, onur belgesiyle emekli oldu

Tunceli'nin Çemişgezek ilçesinde 36 yılını eğitime adayan, İlçe Milli Eğitim Müdürü İzzet Demir emekli olurken, onur belgesi verildi.

Tunceli'de fırtına çatıları uçurdu, hayvanları telef etti

Tunceli’de etkili olan kuvvetli rüzgar ve fırtına bir çok köyde çatıları uçurdu, ağaçları devirerek, elektrik tellerini kopardı, 5 küçükbaş hayvanı ise telef etti.

Çemişgezek feribotlarına kontrollü normalleşme düzenlemesi

Tunceli'nin Çemişgezek İlçesi ile Elazığ arasında taşımacılık yapan feribotların hareket saatleri, kontrollü normalleşmeyle birlikte yeniden düzenlendi.

"BÜYÜK İDEALLER HİCRANA UĞRASA DA,HÜSRANA UĞRAMAZ"

Elazığ ve Tunceli için büyük önem arz eden Pertek köprüsü konusu hala belirsizliğini korurken,Çemişgezek’li vatandaşımız Serkan Özer’in kaleme aldığı makale de dikkat çekici konu başlıklarına yer verildi.

ÇEMİŞGEZEK KAYMAKAMLIĞI’NIN DEV TARIMSAL KALKINMA PROJESİ HAYATA GEÇİYOR

Çemişgezek Kaymakamı Mehmet Güder tarafından başlatılan “Menengiç Ağaçlarına Antep Fıstığı Aşısı ile Tarihi Geri Alıyoruz" isimli dev tarım projesi DAP (Doğu Anadolu Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı) tarafından onaylandı.

BU KADARINA DA PES…

ÇEMİŞGEZEK BELEDİYE MECLİSİ ÜYESİ VE TUNCELİ AK PARTİ İL BAŞKAN YARDIMCISI İBRAHİM ENES SOMYÜREK’İN MAZGİRT BELEDİYESİ’NDE MUHASEBE ELEMANI OLARAK İŞE ALINMASI MAZGİRT’TE İNFİAL YARATTI.

ÇEMİŞGEZEK BELEDİYE BAŞKANINA HAPİS CEZASI

Tunceli’ye bağlı olmakla birlikle birçok ticari, siyasi ve sosyal ilişkilerle ilimize yakın durumda bulunan Çemişgezek ilçesinin Ak Partili Belediye Başkanı Metin Levent Yıldız’ın, yaptığı usulsüz ruhsat nedeniyle hakkında verilen görevi kötüye kullanmaya yönelik beş aylık hapis cezası ve hak yoksunluğu cezası Yargıtay 9. Ceza Dairesi tarafından onandı.

ÇEMİŞGEZEK'E HAYIRLI OLSUN!

Tunceli Çemişgezek ilçesinin turizmi için tarihi bir dönüm noktası olacak; ‘Urartu Mağaraları Turizme Açılıyor!’ projesinin imza töreni gerçekleştirildi.

ÇEMİŞGEZEK’E DEV TURİZM PROJESİ

TARİH, DOĞA VE KÜLTÜRÜN BÜTÜNLEŞTİĞİ ÇEMİŞGEZEK İLÇESİ, KAYMAKAM GÜDER’İN GİRİŞİMLERİ İLE BU DEĞERLERİNİ TURİZME KAZANDIRARAK URARTU MAĞARALARINI TURİZME AÇIYOR.

ÇEMİŞGEZEK KAYMAKAMI MEHMET GÜDER İLKLERE İMZA ATIYOR

Çemişgezek Kaymakamı Mehmet Güder girişimlerde bulundu. Telefonun icadından sonra köylüleri mutlu eden hizmet geldi

KAYMAKAM GÜDER, ENGELLİ BİREYİN EVİNE ANLAMLI HEDİYE İLE GİTTİ

Tunceli’nin Çemişgezek ilçesi Kaymakamı Mehmet Güder, daha önce evinde ziyaret ettiği bedensel engelli Nazir Gündoğdu'yu 3 Aralık Dünya Engelliler Gününde tekrar ziyaret etti. Günün en anlamlı armağanı olarak tekerlekli sandalye hediye etti.

ÇEMİŞGEZEK KAYMAKAMI GÜDER YAVRU BALIK ÜRETİM TESİSİNİ İNCELEDİ

Tunceli'nin Çemişgezek ilçesi Kaymakamı Mehmet Güder, ilçedeki yavru alabalık üretme tesisini inceleyerek tesis hakkında bilgi aldı.

BAŞKAN SOMYÜREK;ÇEMİŞGEZEK’İ KÜÇÜMSEME FİKRİNİZİ KINIYORUZ

İyi Parti Grup Başkan Vekili ve Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan’ın resmi sosyal medya hesabı twitterdan yaptığı Cumhurbaşkanlığı Başkanlık sistemi ve Çemişgezek Ak Parti İlçe Başkanı İ.Enes Somyürek ile alakalı yaptığı paylaşım Çemişgezekli vatandaşların ve Başkan Somyürek’in tepkisine yol açtı.

ÇEMİŞGEZEK’TE GELECEGE NEFES PROJESİ KAPSAMINDA FERİBOT İSKELESİNE FİDAN DİKİLDİ

Çemişgezek İlçesinde, Tarım ve Orman Bakanlığı’nın “Geleceğe nefes” projesi kapsamında çok sayıda fidan toprakla buluşturuldu.