Cumhurbaşkanı Haberleri

Cumhurbaşkanı Haberleri

Bahşi: 'Eğitim Çalışanlarına Aşı ve Test Dayatması Yapılamaz'

Memur-Sen Elazığ İl Temsilcisi ve Eğitim Bir-Sen Elazığ Şube Başkanı İbrahim Bahşi, aşı olmayan öğretmenler için haftada 2 kez test zorunluluğu getirilmesi kararına tepki gösterdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan:

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Okullarda 6 Eylül'de yüz yüze eğitimin başlamasıyla birlikte, öğrencilerle irtibatlı ancak henüz aşı olmamış öğretmenlerden haftada en az 2 PCR testi yaptırmasını isteyeceğiz.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Herkes bilsin ki Türkiye yolgeçen hanı değildir'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 'Düzensiz Afgan göçmenlerine yönelik Türkiye'nin politikası ne?' şeklindeki soruya yanıt verdi. Erdoğan, 'Afganistan'ı bir kenara itemezsiniz. Bizim bağlarımızın tarihe dayandığı bir ülke. Bunlarla birlikte Türkiye yolgeçen hanı değildir. Tüm bu adımları biz, ölçüp biçip atıyoruz. Sosyal medyada abartıldığı gibi bir akın da doğru değil' dedi.

YÖK baraj düşürme çalışmasını tamamladı

YÖK, YKS’de baraj puanının düşürülmesi için yaptığı çalışmayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a sundu.

Erdoğan’ın tedavisini üstlendiği Taha'nın sağlık durumu iyiye gidiyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın sağlık tedavisini üstlendiği 7 yaşındaki Taha Sis'in sağlık durumu iyiye gidiyor. İstanbul'da bir hastanede tedavisi devam eden Sis, sağlık durumunun iyiye gitmesi nedeni ile Elazığ'daki evine gönderildi.

Vali Yırık: Delta Varyantı Elazığ'da

Delta varyantının Elazığ'da da olduğunu belirten Elazığ Valisi Erkaya Yırık, 'İlimizde 445 bin aşılama hedefinde yüzde 53'lük bir aşılama çalışması gerçekleşti. Vatandaşlardan istirhamımız Cumhurbaşkanımızın ve bizim olduğumuz gibi aşılarını olmalarıdır' dedi.

Kurban Bayramı Tatili 9 Gün Oldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kurban Bayramı tatiliyle ilgili yaptığı açıklamada, "16 Temmuz Cuma akşamından 26 Temmuz Pazartesi gününe kadar sürecek" ifadelerini kullandı

KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’a Fahri Doktora

Türkiye'nin Kıbrıs'a 1974'te barışı getirdiğini ve halen daha sürmekte olduğunu belirten KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Büyük bir başarı ile Kıbrıs Barış Harekatı gerçekleştiriliyor, o günden bu güne Kıbrıs Türk'ü bağımsızlığı, özgürlüğü ve hürriyetiyle yaşamaya devam ediyor. Türkiye'nin askerleri gelmeseydi Kıbrıs'ta bir tane Türk kalmazdı. Bugün Kıbrıs bir Yunan adası olurdu dedi.

KKTC Cumhurbaşkanı Tatar, Nihat İlhan’ın evini ziyaret etti

Elazığ'da bulunan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Kıbrıs'ta Rum çeteleri tarafından eşi ve 3 çocuğu şehit edilen Tabip Tuğgeneral Nihat İlhan'ın hayatını kaybetmeden önceki evini ziyaret ederek, çocukları ve torunlarıyla bir araya geldi.

KKTC Cumhurbaşkanı Tatar, Nihat ilhan ile ailesinin kabirleri ziyaret etti

Bir dizi gezi ve ziyarette bulunmak üzere Elazığ'a gelen Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, KKTC'nin Türk milleti için önemli bir devlet olduğunu belirterek, Doğu Akdeniz'deki hak ve çıkarların korunmasında bu devleti sonuna kadar savunmamız lazım. Sonuna kadar Türklük için o coğrafyada var gücümüzle hakkımızı, istiklal ve istikbalimizi o şekilde muzaffer eylememiz lazım dedi.

'Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kararlılığını bir kez daha ortaya koymuştur'

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Kıbrıs'a gerçekleştireceği ziyaret ile ilgili yaptığı açıklamada, 'Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kararlılığını bir kez daha ortaya koymuştur' dedi.

KKTC Cumhurbaşkanı Tatar, Elazığ ile bizim aramızda Gönül Bağı Var

Bir dizi ziyaret ve gezi için Elazığ'a gelen Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Federal bir çatı altında Kıbrıs'ın tümünün Avrupa Birliğine alınması bir bakıma Türkiye ile bağlarımızın koparılmasıdır. Asla ve kata Türkiye ile bağlarımızın koparılmasına izin ve müsaade vermeyiz' dedi.

KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar Elazığ’da

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar programları kapsamında Elazığ'a geldi.

Hizmetlere Tam Not

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nın iki yıl çerisinde hayata geçirdiği; yeni şehirlerarası otobüs terminali, mini terminal, fuar ve kongre merkezi, 15 temmuz ve Ahmet Aytar meydan düzenlenmesi ve yeraltı otoparkları, engelsiz yaşam merkezi, yeni bulvar ve yollar, köy-kent, devasa yeni parklar, esnaflara ve eğitime destek ve daha çok sayıda hizmet, Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan tam not aldı.

AK Partili İnan: “AK Parti Gençlik Kolları Türkiye’nin en güçlü gençlik kollarıdır”

Türkiye'nin en güçlü gençlik kolları yapılanması olduklarını belirten AK Parti Gençlik Kolları Genel Başkanı Eyyüp Kadir İnan, 'Bugün Türkiye'nin her bir yanında teşkilatlanmış ve çalışmalarını hız kesmeden sürdüren bir gençlik kolları var. İnşallah Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın 2023, 2053, 2071 vizyonu ile çalışmaya devam ediyoruz' dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Haziran ayı normalleşme takvimini açıkladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 'Restoran, lokanta, kafeterya, pastane gibi yeme-içme yerleri sabah 07.00 ile akşam 21.00 saatleri arasında belirlenen kurallara göre masaya servis yapabilecek, saat 24.00'e kadar da paket servisini sürdürebilecektir. Üniversitelerin 2021-2022 eğitim öğretim yılı akademik takvimi 13 Eylül itibariyle başlayacak şekilde yürütülecektir' dedi.

Elazığ'a Güzel Bir Kazanım Sağlayacağız

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ve TOBB heyeti ile Kırgızistan’a gederek Kırgızistan Cumhurbaşkanı Sadır Caparov başta olmak üzere bir dizi üst düzey ziyaretler gerçekleştiren ETSO Başkanı Asilhan Arslan'da Kırgızistan ziyaretiyle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Destek önemli ama yetersiz

Elazığ Bakkallar ve Tekel Bayileri Esnaf Odası Başkan Adayı Özer Macit, Cumhurbaşkanımız tarafından açıklanan 'Esnaf Destek Paketinden' esnaf ayrımı yapmaksızın tüm esnafların yararlanması gerektiğinin altını çizerek desteklerin pandemi süresinde aralıksız olarak devam etmesi gerektiğini ifade etti.

Ticaret Bakanı Muş, Her daim esnafımızın yanındayız

Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan 1 milyon 384 bini aşkın esnaf ve sanatkara 4 milyar 622 milyon liralık hibe desteğinin hayırlı olmasını dileyerek, her zaman esnafın yanında olacağını belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan esnafa müjde

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Salgın tedbirleri nedeniyle işlerine ara veren esnaflarımıza iki grup halinde destek olmayı amaçlıyoruz. Birinci grupta yer alanlara 5 bin liralık hibe ödemeleri yapacağız. Destek vereceğimiz ikinci grupta ise vatandaşlarımıza bir defaya mahsus 3 bin lira hibe ödemesi vereceğiz dedi.

BAYRAM DA TAM KAPANMA MI?

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kısmı kapanmaya geçiş toplantısında ifade ettiği “ Şayet bu iki haftalık dönemde hedeflediğimiz tabloda beklediğimiz oranda iyileşmeyi temin edemezsek, devamında çok daha sert uygulamaların gelmesi kaçınılmaz hale gelecektir” açıklamasının üzerinden iki hafta geçti.

YANILMAZ YENİDEN YEREL YÖNETİMLER BAŞKAN YARDIMCILIĞI GÖREVİNE GETİRİLDİ

Elazığ'ın önemli ve başarılı siyasetçilerinden eski Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın tensipleri ile yeniden Ak Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcılığı görevine getirildi.

HAYAL KIRIKLILIĞI

AK PARTİ 7. BÜYÜK KONGRESİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ. KONGREDE 2023 MANİFESTOSUNU AÇIKLAYAN CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, YENİDEN GENEL BAŞKAN SEÇİLDİ. PARTİ MKYK’SININ BEKLENENDEN ZAYIF BİR PROFİL ÇİZMESİ TABANDA HAYAL KIRIKLIĞI YAŞATTI…

İŞTEN ÇIKARMA VE NAKDİ ÜCRET DESTEĞİ SÜRESİ 2 AY UZATILDI

Normalleşme sürecinde istihdamı koruma tedbirleri çerçevesinde nakdi ücret desteği ve işten çıkarma yasağı 2 ay uzatıldı. 31418 Sayı ve 9 Mart 2021 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararı ile işverenin çalışanını işten çıkarma yasağı ve nakdi ücret desteğinin 17 Mart'tan itibaren 2 ay daha uzatıldığı duyuruldu.

İPEK YOLU GENÇLİK MERKEZİ, FAALİYETLERİNE BAŞLADI

Geçtiğimiz aylarda Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleriyle açılışı gerçekleştirilen Türkiye’nin tek, Avrupa’nın ise en büyük İpekyolu Uluslararası Çocuk ve Gençlik Merkezi faaliyetlerine start verdi.

AK PARTİ İSTANBUL İL YÖNETİMİNE İKİ ELAZIĞLI SEÇİLDİ

AK Parti İstanbul 7. Olağan İl Kongresi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla Sinan Erdem Spor Salonu'nda gerçekleştirildi. Kongre'de Aday olan Osman Nuri Kabaktepe İl Başkanı olurken, Elazığlı iki isimde İstanbul İl Yönetim Kurulunda yer aldı.

“ELAZIĞ, BİZE HEP GÜÇ VERDİ”

TOKİ TARAFINDAN YAPIMI TAMAMLANAN DEPREM KONUTLARININ ANAHTAR TESLİMİ VE İPEKYOLU GENÇLİK MERKEZİNİN AÇILIŞI İÇİN İLİMİZE GELEN CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, ELAZIĞLILARIN GİRDİĞİ HER MÜCADELEDE KENDİSİNE GÜÇ VERDİĞİNİ İFADE ETTİ.

İL SAĞLIK MÜDÜRÜ PROF. DR. CAHİT POLAT EŞLİĞİNDE FETHİ SEKİN’İN BABASI İLE KANAAT ÖNDERİ NAZIRLI’YI HASTANEDE ZİYARET ETTİ

24 Ocak 2020 tarihli Elazığ depreminde hayatını kaybeden vatandaşlar için düzenlenen anma programına katılmak üzere Elazığ'a gelen Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN, Müdürlüğümüze bağlı Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi’nde tedavi gören kanaat önderi Hafız Abdullah NAZIRLI ve şehit polis memuru Fethi SEKİN’in babası Mehmet Zeki SEKİN’i ziyaret etti.

ELAZIĞ İŞ DÜNYASININ BEKLENTİLERİ RAPORU CUMHURBAŞKANI’NA TAKDİM EDİLDİ

24 Ocak 2020 tarihinde meydana gelen Elazığ merkezli 6,8 şiddetindeki deprem sonrası, depremzedeler için yapılan konutlar ve diğer açılışlar için Elazığ’a gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası, Elazığ Ticaret Borsası ve Elazığ Esnaf Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanlığı tarafından müşterek hazırlanan “ELAZIĞ İŞ DÜNYASI BEKLENTİLERİ RAPORU” takdim edildi…

GÜRSEL EROL'DAN DEVLET ADAMLIĞINA YAKIŞIR HAREKET

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, 24 Ocak depreminin 1. Yıldönümü ve kentte yapılan çalışmaları incelemek üzere yarın Elazığ’a gelecek olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı resmi karşılama protokolünde yer alarak karşılayacağını açıkladı.