Deprem Konutları Haberleri

Deprem Konutları Haberleri

Zafran'daki Deprem Konutları Sahiplerine Kavuşuyor

24.01.2020 tarihlerinde meydana gelen deprem afeti nedeniyle Elâzığ Merkez Mahalleleri'nde ki ağır hasarlı konutlarından hak sahibi olan ailelerden 05.03.2021 tarihinde çekilenkura sonucu adına Zafran Mahallesi'nde konut çıkan hak sahibi ailelerin konutlarının teslimleri 20.09.2021– 04.11.2021 tarihleri arasında yapılacağı AFAD tarafından ilan edildi.

Deprem sonrası Elazığ’da 24 bin 83 konut inşa edildi

Elazığ'da meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depremin ardından kent genelinde 24 bin 83 konut yapıldı. Devlete teşekkür eden depremzede vatandaşlar, devletin her zaman yanlarında olduğunu söyledi.

Muhtarlar Derneği Üyeleri Bir Araya Geldi

Elazığ Muhtarlar Derneği Başkanı Ahmet Gül, Kuraları Çekilen TOKİ Konutlarının Hak sahiplerine Teslim Edilmediğin Ve Bu Konuda Yetkililerden Her Hangi Bir Açıklama Alamadıklarını Kaydetti.

Depremin merkezi Sivrice'deki TOKİ konutlarında sona gelindi

Elazığ’da 24 Ocak’ta meydana gelen 6.8’lik depremin merkez üssü Sivrice ilçesinde yapımına başlanan 305 konut 86 iş yeri ve 2 caminin yüzde 95’i tamamlandı.

Elazığ’da 285 depremzede daha çekilen kura ile evlerine kavuştu

Elazığ'da 24 Ocak'ta meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki deprem sonrası Mustafapaşa Mahallesi'nde 350 konutun yapımı tamamladı. Mahallede hak sahibi olan 285 depremzede yapılan kura ile yeni konutlarına kavuştu.

Elazığ’da köy konutlarının teslimi sürüyor

Elazığ'da depremin ardından yapımına başlanan ve biten çelik konstrüksiyonlu köy konutlarının teslimi sürüyor.

Elazığ’da Deprem Konutları İle Adeta Bir İlçe Kuruldu, 15 Bin Kişi Yaşayacak

Elazığ'da meydana gelen depremin ardından kent genelinden 20 binden fazla konutun çoğunluğu tamamlanırken, 3 bin 500 konutluk yaklaşık 15 bin kişinin yaşayacağı yer adeta bir ilçe oldu.

Elazığ’da Bin 80 Depremzede Daha Evlerine Kavuştu

Elazığ'da bin 80 depremzede daha çekilen kura ile evlerine kavuştu.

Elazığ’da 763 depremzede daha evlerine kavuştu

Elazığ'da yapılan deprem konutlarından 763'ünün daha kura ile hak sahipleri belirlendi.

Elazığ’ın 300 köyünde, çelik konutlar yükseliyor

Elazığ'da depremin ardından kent merkezindeki konutların yanı sıra yaklaşık 300 köyde 2 bin 15 çelik konstrüksiyonlu konutların yapımının sürdüğü belirten AFAD İl Müdürü Osman Pıhtılı, yazın hepsinin teslim edilmesinin planlandığını aktardı.

“ELAZIĞ, BİZE HEP GÜÇ VERDİ”

TOKİ TARAFINDAN YAPIMI TAMAMLANAN DEPREM KONUTLARININ ANAHTAR TESLİMİ VE İPEKYOLU GENÇLİK MERKEZİNİN AÇILIŞI İÇİN İLİMİZE GELEN CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, ELAZIĞLILARIN GİRDİĞİ HER MÜCADELEDE KENDİSİNE GÜÇ VERDİĞİNİ İFADE ETTİ.

AĞAR DEPREM KONUTLARIYLA İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Cumhurbaşkanlığı Kabinesi ardından açıklamalarda bulunarak Elazığ ve Malatya’daki deprem konut fiyatlarını açıkladı.

VALİ ERKAYA YIRIK, DEĞİRMENÖNÜ KÖYÜNDEKİ ÇALIŞMALARI YERİNDE İNCELEDİ

24 Ocak tarihinde ilimizde meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki deprem sonrasında kent merkezindeki deprem konutları hızla yükselirken köylerde de çalışmalar başladı. Bu kapsamda 18 köyde yer seçimi yapılan 265 konutun yapımı devam ediyor.

Abdullahpaşa 2.Etap İhalesi Yapıldı

24 Ocak depreminin ardından Elazığ'da birçok mahallede yeni deprem konutları yapılmaya başlandı. Abdullahpaşa Mahallesinde yapılacak deprem konutları için 2. Etap ihalesi yapıldı.

Ağar “Deprem Konutlarının Fiyatları Üzerinden Yürütülmek İstenen Alçak Provokasyona İzin Vermeyeceğiz”

Milletvekili Ağar: “Deprem Konutlarının Fiyatları Üzerinden Yürütülmek İstenen Alçak Provokasyona İzin Vermeyeceğiz” AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Tolga Ağar, son günlerde henüz hiçbir hükümet yetkilisinden bir açıklama yapılmamışken deprem fiyatlarının vatandaşa yansıyacağı tutar üzerinden ortaya atılan rakamların asılsız ve delilsiz olduğunu söyleyerek, bu provokasyona izin vermeyeceklerini dile getirdi.