Depremzede Haberleri

Depremzede Haberleri

Deprem sonrası Elazığ’da 24 bin 83 konut inşa edildi

Elazığ'da meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depremin ardından kent genelinde 24 bin 83 konut yapıldı. Devlete teşekkür eden depremzede vatandaşlar, devletin her zaman yanlarında olduğunu söyledi.

Elazığ’da 285 depremzede daha çekilen kura ile evlerine kavuştu

Elazığ'da 24 Ocak'ta meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki deprem sonrası Mustafapaşa Mahallesi'nde 350 konutun yapımı tamamladı. Mahallede hak sahibi olan 285 depremzede yapılan kura ile yeni konutlarına kavuştu.

Elazığ depreminin sembol ismi Yüsra bebek ve annesine bayram ziyareti

Elazığ depreminde enkaz altında kalarak yaralanan depremin sembol isimlerinden Yüsra bebek, tedavisi süren annesiyle yaşadığı evde bayramda unutulmadı. Eşi ve oğlunu depremde kaybeden kızıyla teselli olan anneyi Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne bağlı Çocuk Hakları İl Komitesi üyesi çocuklar evlerinde ziyaret edip hem ihtiyaçlarını sordu hem de beraberinde getirdikleri hediye ve oyuncakları Yüsra'ya verdi.

Konteyner Cupta şampiyon Kırklar Mahallesi

Konteyner kentlerde kalan çocuklar için Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'nce düzenlenen Konteyner Cup Turnuvası tamamlandı. Etkinlikte Kırklar Mahallesi şampiyon oldu.

Elazığ’da ’Konteyner Cup’ turnuvası başladı

Elazığ'da depremzede vatandaşların konakladığı geçici konteyner kentte kalan gençlere yönelik düzenlenen 'Konteyner Cup' turnuvası başladı.

Elazığ’da Bin 80 Depremzede Daha Evlerine Kavuştu

Elazığ'da bin 80 depremzede daha çekilen kura ile evlerine kavuştu.

Elazığ’da 763 depremzede daha evlerine kavuştu

Elazığ'da yapılan deprem konutlarından 763'ünün daha kura ile hak sahipleri belirlendi.

Depremzede çocuklar geleneksel oyunlarla eğlendi

Elazığ'da 'Geleneksel Çocuk Oyunları Projesi' kapsamında konteyner kentte kalan çocuklar doyasıya eğlendi.

Nihayet AFAD…

24 OCAK DEPREMİ SONRASI TOKİ’NİN İLİMİZDE DEPREMZEDELER İÇİN İNŞA ETTİĞİ KONUTLARIN KURA VE TESLİMAT SÜRECİNİ YÖNETEMEYEN VE BUNDAN DOLAYI HALKIN TEPKİSİNE VE İSYANINA SEBEP OLAN VATANDAŞI BİLGİLENDİRMEME OLAYINA VALİ ERKAYA YIRIK EL KOYDU VE NİHAYET AFAD HALKI BİLGİLENDİRMEYE BAŞLADI.

376 Depremzede Daha Evlerine Kavuştu

Elazığ'da deprem sonrasında yapımın başlanan tamamlandıkça teslim edilen konutlardan 376'sının daha kura ile hap sahipleri belirlendi.

Konteyner Kentte Bayram Sevinci

Elazığ'da meydana gelen deprem sonrası konteyner evlerden oluşan geçici barınma merkezlerine yerleştirilen aileler, Ramazan Bayramı'nı kısıtlamalara uyarak dışarı çıkmadan kutladı. Aileler konteyner evlerinde kalırken, çocuklar özel izinle barınma merkezi içinde şeker toplayarak bayram sevinci yaşadı.

ELAZIĞ BELEDIYESI GENÇLIK MECLISI'NDEN MINIKLERE ÖZEL 23 NISAN KUTLAMASI

Elazığ Belediyesi Gençlik Meclisi, depremzede çocukların 23 Nisan coşkusuna ortak oldu. Minikler, ablaları ve abileriyle birlikte 23 Nisan coşkusunu doyasıya yaşadılar.

TÜRKİYE DİYANET VAKFI ELAZIĞ ŞUBESİ DEPREMZEDE ÖĞRENCİLERE KIRTASİYE YARDIMINDA BULUNDU!

Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Genel Merkezi tarafından Elazığ şubesine gönderilen kırtasiye setleri ihtiyaç sahibi çocuklara ulaştırıldı.

BAŞKAN KARAKUŞ;ELAZIĞ YEDİĞİ BU AYAZI UNUTMAYACAK

Yeniden Refah Partisi Elazığ İl Başkanı Av.Erhan Karakuş Toki'nin 4700 konut için çektiği toplu kuraların Elazığ kamuoyunda karşılık görmediğini belirterek;Geldiğimiz son noktada ise, ne akılla hareket edilmiş, kimden olur alınmış bilmeyiz ama Elazığlıyı sağa sola savuran, huzursuz eden bir Toptan kura çekimi yapılmıştır. İnsanların mahallesi, çevresi, sosyal hayatı göz ardı edilmiş, işin kolayına kaçılmış ve Elazığlı depremzedeler bir kez daha mağdur edilmiştir! Sosyal medya sitelerinde kendi dertlerine düşüp kendi mahallelerine geri dönmek çabasıyla ilan veren, paylaşım yapan insanları gördüğünüzde hiç mi yüzünüz kızarmıyor ve kendinize pay çıkarmıyorsunuz, hiç mi vicdanen rahatsız olmadınız?''dedi.

ELAZIĞ İŞ DÜNYASININ BEKLENTİLERİ RAPORU CUMHURBAŞKANI’NA TAKDİM EDİLDİ

24 Ocak 2020 tarihinde meydana gelen Elazığ merkezli 6,8 şiddetindeki deprem sonrası, depremzedeler için yapılan konutlar ve diğer açılışlar için Elazığ’a gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası, Elazığ Ticaret Borsası ve Elazığ Esnaf Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanlığı tarafından müşterek hazırlanan “ELAZIĞ İŞ DÜNYASI BEKLENTİLERİ RAPORU” takdim edildi…

JANDARMA DEPREMZEDELERİ UNUTMUYOR

24 Ocak 2020 tarihinde meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depremin ardından depremzedeleri biran olsun yalnız bırakmayan Jandarma ekipleri, depremin yıldönümünde de depremzedelerin yanında oldu.

JANDARMA KONTEYNER KENTTEKİ ÇOCUKLARI UNUTMADI

Jandarma , Elazığ'da konteyner kentlerde kalan depremzede çocukları ihmal etmiyor.

YILDIRIM;DEVLET DEPREMDEN SONRA VATANDAŞINI YALNIZ BIRAKMADI

Depremzedelerin sorunlarını yerinde dinleyen AK Parti Elazığ İl Başkanı Şerafettin Yıldırım, 24 Ocak’ta meydana gelen depremin yaralarının sarılması için devletin tüm imkanlarıyla Elazığ halkının yanında olduğunu ifade ederek sorunların çözümü için tüm imkanların seferber edildiğini vurguladı.

EBEGEM’DEN DEPREMZEDE ÇOCUKLARA MORAL ETKİNLİĞİ

Elazığ Belediyesi, depremin yaralarını sarmak üzere her alanda çalışmalarını sürdürüyor. Özellikle çocuklar için birçok etkinlik gerçekleştiren Belediye ekipleri, uzman psikolog ve eğitimcilerin rehberliğinde düzenli olarak çocuklara yönelik aktiviteler düzenliyor.

DEPREMZEDE ÖĞRENCILERIN ÖZNEL İYİ OLUŞ DÜZEYLERININ ARTTIRILMASI PROJESI

"Depremzede Öğrencilerin Öznel İyi Oluş Düzeylerinin Arttırılması" Projesi kapsamında İl Vaizi İrfan ÇAVAŞ, Dr. Öğretim Üyesi Rahime ÇELİK ve Din Hizmetleri Uzmanı Sare EVCİMİK Milli Eğitim Müdürü Feyzi GÜRTÜRK'ü ziyaret ettiler.

JANDARMA DEPREMZEDELERİ UNUTMUYOR

Elazığ'ın Sivrice ilçesinde meydana gelen 6,8 büyüklüğündeki depremin ardından depremzedeleri biran olsun yalnız bırakmayan Jandarma ekipleri Elazığ Valiliği koordinasyonunda depremzedelerin yaralarının sarılması amacıyla hummalı bir çalışma yürütüyor.

GENÇ KIZILAY MİNİK YÜREKLERE DOKUNUYOR

Genç Kızılay Elazığ Şubesi konteyner kentlerde kalan depremzede minikleri yalnız bırakmıyor.

Depremzedelere Yönelik İnşa Edilen Konutların Altyapı Çalışmaları Masaya Yatırıldı

Elazığ Belediyesi tarafından 24 Ocak depremi sonrasında evleri yıkılan vatandaşlar için TOKİ tarafından inşa edilen kalıcı konutların yol ve altyapı hizmetlerine ilişkin koordinasyon toplantısı gerçekleştirildi.

Rektör Prof. Dr. Demirdağ’dan Depremzede Öğrenciye Moral Ziyareti

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, 24 Ocak 2020 tarihinde ilimizde meydana gelen depremde enkaz altından kurtarılan Muhammet Faruk Çelik ve ailesini evinde ziyaret etti.

Jandarma Konteyner Kentlerde Yaşayan Depremzedeleri Yalnız Bırakmıyor

Elazığ'da jandarma ve Kızılay konteyner kentlerde kalan depremzedelere bir kamyon şişe su dağıttı.

Çadır ve Konteynerlerde Kalan Depremzede Vatandaşlar İçin Gerekli Çevre Sağlığı Tedbirleri Alındı

24 Ocak 2020 tarihinde ilimizde meydana gelen 6.8 şiddetindeki depremde evsiz kalarak, Çadır ve Konteyner kent gibi toplu yaşam alanlarına yerleştirilen depremzede vatandaşlara yönelik olarak İl Sağlık Müdürlüğü tarafından başlatılan çevre sağlığı hizmetleri aralıksız devam etmektedir.

Taburcu Edilen Yaralı Depremzede Vatandaşlara Yönelik Ev Ziyaretleri Devam Ediyor

İl Sağlık Müdürlüğü tarafından 24 Ocak 2020 tarihinde ilimizde meydana gelen 6.8 şiddetindeki depremde yaralı olarak ilimizdeki hastanelerde tedavileri sağlanan ve taburcu edilen hastalara yönelik ev ziyaretleri devam ediyor.

Çadır Kentlerde Temizlik

Elazığ Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından depremzedelerin konteyner kentlere yerleşmesiyle birlikte kaldırılan çadır kent alanlarında temizlik çalışmaları gerçekleştiriliyor.

Jandarmamız Vatandaşlarımızın Yanında

İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’nun talimatıyla başlatılan, Elazığ'da depremzede vatandaşlarımızın eşyaları taşınmaya devam ediyor.

Elazığ'da Depremzedeler Konteynerlere Yerleşmeye Başladı

Doğukent Mahallesinde ilk etapta tamamlanan 500 konteynere ailelerin yerleştirilmesine başlandı.