Elazığ Milli Eğitim Müdürlüğü Haberleri

Elazığ Milli Eğitim Müdürlüğü Haberleri

Elazığ’da İlköğretim Haftası etkinliği

Elazığ'da İlköğretim Haftası, düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlandı.

TÜBİTAK 4005 Projesinin Tanıtımı Gerçekleştirildi

Destek Eğitim Odası Öğretmenleriyle Bilimin Yenilikçi Uygulamalarına Yolculuk isimli projenin tanıtım toplantısına Milli Eğitim Müdürü Feyzi GÜRTÜRK, Şube Müdürü Özgür GÜLER, Bilim Sanat Merkezi Müdürü Zülfü YAPICI ve proje sahibi öğretmenler katıldılar.

Twinning projesi başarılı bir şekilde tamamlandı

Elazığ Akçakiraz Yüzbaşı İlkokulu sınıf öğretmeni Osman Hayri Topuz  ile Kovancılar İsmetpaşa İlkokulu sınıf öğretmeni Fethiye Sert'in katılımlarıyla yürütülen Sihirli Parmaklar isimli eTwinning projesi başarılı bir şekilde tamamlandı. 

Elazığ Milli Eğitim Müdürlüğü LGS Toplantısı Yaptı

Liselere Geçiş Sistemi kapsamında Ortaokul 8. Sınıf öğrencilerimizin katılacağı "Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezi Sınav" 20 Haziran 2020 Cumartesi günü saat 09.30 ve 11.30'da iki oturum olarak İlimiz Merkez İlçede 73 Sınav Merkezinde 9338 öğrenci, ilçelerimizde 62 Sınav Merkezinde 3053 öğrenci olmak üzere ilimiz genelinde toplam 135 Sınav Merkezinde 12391 öğrenci sınava girecektir.

Oyun Terapisi Etkinlikleri Devam Ediyor

Elazığ Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından depremzede çocuklara yönelik olarak düzenlenen Psikososyal Destek çalışmaları Nahide Karakaya İlkokulunda Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk’ün de katılımı ile devam etti.

Hayrettin Karaca Anısına Fidan Dikimi

Elazığ Milli eğitim müdürlüğü ''TEMA Vakfının Kurucu Genel Başkanı Toprak Dede Hayrettin Karaca'nın hatırasına ilimiz Örençay Doktorevleri İlkokulu yerleşkesinde, diğer illerimizle eş zamanlı olarak öğrencilerimiz ile birlikte 100 fidan diktik.''

STEM Günü Etkinlikleri

Elazığ Milli Eğitim Müdürlüğü ile Lego Education koordinesinde gerçekleştirilen “STEM (Science, Technology, Engineering and Math) Günleri” kapsamında; ilkokul ve ortaokul kurumlarında görev yapmakta olan 50 öğretmene iki günlük STEM eğitimleri verildi.

AR-GE birimince Hazırlanan Projelerin Tanıtım Toplantısı Gerçekleştirildi

Elazığ’ın eğitim öğretimde hak ettiği akademik başarı seviyesini yakalaması, öğrencilerin sosyal ve kültürel alanda kendilerini geliştirmeleri, yaratıcı fikirler meydana getirmeleri, milli manevi ve kültürel değerlerle kuşanmaları amacıyla çalışmalarını hızlı bir şekilde yürüten Elazığ Milli Eğitim Müdürlüğü bu alandaki çalışmalarını somutlaştırarak 39 yeni proje geliştirdi.

MİLLİ EĞİTİM'DEN ÖZEL ÖĞRENCİLERE ÖRNEK DAVRANIŞ

Elazığ Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından evde eğitim gören öğrenciler için başlatılan “Yalnız Değilsin” projesi kapsamında özel öğrenciler bugün evlerinden alınarak sinemaya götürüldü.

GÜRTÜRK DUR DURAK BİLMİYOR!

Elazığ Milli Eğitim Müdürlüğüt arafından başlatılan Elazığ Her Yerde Okuyor kampanyası kapsamında Elazığ Ortaokulu’nda tüm kitap severler bir araya geldi.

MİLLİ EĞİTİM’DE GÜRTÜRK DÖNEMİ

İl Milli Eğitim Müdürlüğüne Yeni müdür ataması yapıldı. 07.07.2017 tarihli bugünkü resmi gazetede Milli Eğitim Bakanlığı İl Milli Eğitim Müdürlüğü atamaları yayınlandı. Elazığ Milli Eğitim Müdürlüğüne Feyzi Gürtürk’ün ataması yapıldı.