Etso Haberleri

Etso Haberleri

ETSO Başkanı Asilhan Arslan, Antalya’da Elazığlı vatandaşlarla bir araya geldi

Antalya'da devam eden Yöresel Ürünler Fuarı (YÖREX) kapsamında Elazığ yöresel ürünlerinin tanıtımını yapan Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan, Antalya'da yaşayan Elazığlılarla bir araya geldi.

ETSO'da ekim ayı meclis toplantısı gerçekleştirildi

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) tarafından ekim ayı meclis toplantısı düzenlendi.

Yörex Fuarında ikili iş görüşmeleri fırsatı

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) desteği ile Antalya’da 20-24 Ekim tarihleri arasında 11. YÖREX Yöresel Ürünler Fuarı düzenlenecek.

ETSO ile MTSO kardeş oda oldu

Elazığ TSO ile Malatya TSO arasında kardeş oda protokolü imzalandı.

Elazığ İhracatta Büyüdü Mü ?

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) Başkanı Asilhan Arslan, 2020 yılının ilk 6 aylık döneminde 61 milyon 543 bin dolar ihracat yapıldığını belirterek, 2021 yılının ilk 6 aylık döneminde 165 milyon 285 bin dolar ihracat yapıldığını görüyoruz. Artış oranı yıllık bazda geçen seneye kıyasla yüzde 168,57'dir. Yıl sonu itibarı ile son 10 yıllık rekorun kırılması muhtemeldir dedi.

KDV indiriminde süre 2 ay uzatıldı

Koronavirüs salgınından etkilenen ekonomik faaliyetlere destek sağlanması amacıyla çok sayıda hizmet kolunda katma değer vergisi (KDV) oranlarında 31 Mayıs 2021'e kadar geçerli indirimli oranların süresi 31 Temmuz 2021'e kadar uzatıldı.

Elazığ 2021 Yılı İhracatı İle Bölgede Birinci Sırada

2021 yılının ilk ayında itibaren bir önceki yıla göre her ay rekor artışla ihracatı artan Elazığ, 2021 Nisan ayı ihracatı ile TRB1 kapsamında bulunan Elazığ, Malatya, Bingöl ve Tunceli hem de Doğu Anadolu Bölgesinde 56 Milyon Dolarlık ihraçtı ile ilk sırada yer aldı. TÜİK ve Türkiye İhracatçılar Meclisi verilerinde Elazığ 2020 yılı ilk 4 aylık dönemde 13 Milyon 857 bin Dolar ihracat gerçekleştirirken, bu yılın ilk 4 aylık döneminde 52 milyon 255 bin Dolar ile bir önceki yıla göre 7.6 değişim ile dikkat çekti.

Nefes Kredisi” detayları belli oldu…

Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından, Koronavirüs salgınının ekonomik etkilerinin sınırlanmasına katkı sunmak ve KOBİ’lere uygun koşullarda finansman desteği sağlamak amacıyla “2021 Nefes Kredisi”, 10 Bankanın katılımı ile TOBB ve KGF işbirliğinde 1 Haziran 2021 itibarı ile uygulamaya alınacağı açıklandı…

Elazığ'a Güzel Bir Kazanım Sağlayacağız

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ve TOBB heyeti ile Kırgızistan’a gederek Kırgızistan Cumhurbaşkanı Sadır Caparov başta olmak üzere bir dizi üst düzey ziyaretler gerçekleştiren ETSO Başkanı Asilhan Arslan'da Kırgızistan ziyaretiyle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Elazığ TSO ve HUMA Danışmanlık İşbirliğinde Drone Eğitimi

Elazığ TSO Gelişim Akademi ile HUMA Danışmanlık ve Eğitim Ltd.Şti. ile yapılan işbirliği ile Elazığ’da İHA-0 ve İHA-1 eğitim anlaşması yapıldı. 22-25 Haziran tarihleri arasında Elazığ TSO Konferans Salonunda 4 gün sürecek eğitimler kapsamında katılımcılara uygun ücretlendirme ile Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü onaylı DRONE Ehliyeti verilecek…

Elazığ TSO Mayıs Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Mayıs ayı olağan Meclis Toplantısı Meclis Başkanı Ahmet Yaşar Başkanlığında zoom üzerinden gündem maddelerinin görüşülmesiyle gerçekleştirildi. Toplantıda COVİD-19 süreci, Elazığ TSO çalışmaları ve ekonomiye ilişkin gelişmeler değerlendirildi. Meclis Başkanı Yaşar toplantıda yaptığı konuşmada tüm zor şartlara rağmen Elazığ TSO’nun üyelerine ve şehrin ekonomik kalkınmasına yönelik çok önemli projelerini kararlılıkla sürdürdüğünü söyledi…

Arslan: Irak, ülkemiz ve ilimiz için önemli bir pazar

Irak'ın ülkemiz ve şehir için çok önemli bir pazar olduğuna dikkat çeken Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası (Elazığ TSO) Başkanı Asilhan Arslan, Bölgemizde yapı sektörünün en önde gelen ili olan Elazığ'ın bu önemli potansiyelinin ihracatla çok daha büyük boyutlara çıkartılması için konusunda uzman olan TradeValley platformu ile yaptığımız protokol doğrultusunda önemli bir organizasyona ev sahipliği yapacağız dedi.

Elazığ Tso Hizmet İstatistikleri

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası tarafından 2021 yılı ilk 4 ayına ait Oda Birimleri bazında hizmet istatistikleri hazırlandı. 2020 yılının aynın dönemine göre başta yeni kayıtlar olmak üzere bir çok alanda kapasitenin arttığını belirten Elazığ TSO Başkanı Asilhan Arslan, “İçinden geçtiğimiz zor günlere ve kapanmalara rağmen hedef odaklı hizmet üreten Odamız Üyelerimize ve ilimize değer üretmenin yoğun gayretini göstermektedir” dedi.

ETSO;TOPLUMSAL SAĞLIK AÇISINDAN OLUMLU BULUYORUZ

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan COVİD-19 ile mücadele kapsamında alınan tam kapanma kararını iş dünyası olarak desteklediklerini belirterek, 'Toplum sağlığı açısından tam kapanma kararı son derece doğru olmuştur. Bununla birlikte 20 günlük bu süreçte iş dünyasının kayıplar yaşamaması ve ekonominin çarklarının yeniden dönebilmesi için, devlete olan her türlü vergi, SGK, kredi geri ödemeleri, doğalgaz ve elektrik gibi ödemelerin ötelenmesi, Çek ödemelerinde sorunlar yaşanarak domino etkisiyle ekonominin çarklarının bozulmaması için KOSGEB üzerinden KGF desteği ile iş dünyasının kerdi ile desteklenmesini ivedi olarak beklemekteyiz' dedi.

ETSO İLE VAKIF KATILIM BANKASI ARASINDA PROTOKOL İMZALANDI

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası ile Vakıf Katılım Bankası A.Ş. arasında Oda üyelerinin uygun koşularda kredi kullanımı ve tüm bankacılık hizmetlerinden istifade etmesine imkan sağlayan ticari protokol anlaşması Elazığ TSO Yönetim Kurulu Üyesi Yüksel Yüce ile Vakıf Katılım KOBİ Pazarlama Müdürü Lokman Avcı ve Vakıf Katılım Elazığ Şube Müdürü Ömer Yüce tarafından Elazığ TSO’da imzalandı.

İSTİHDAM TEŞVİKLERİYLE İLGİLİ TÜM BİLGİLER ETSO'NUN SİTESİNDE

7256 ve 4447 sayılı Kanunlar ile İstihdam Teşviklerine 2020 ve 2021 yıllarında önemli düzenlemeler ve eklemeler yapılmış olup Söz konusu teşvik, destek ve indirim uygulamalarının yasal dayanaklarına, açıklamalarına, başlangıç ve bitiş tarihlerine, yararlanma şartlarına ve teşvik tutarlarına ilişkin detaylı sunum Odamızın www.elazigtso.ogr.tr sitesinde yayınlandı.

ELAZIĞ’IN SAHİBİ: ETSO

ŞEHRİN ÇIKARLARI VE HALKIN BEKLENTİLEİNİ EN ÜST SEVİYEDE DİLE GETİREN ETSO BAŞKANI ASİLHAN ARSLAN, İLİMİZ EKONOMİSİNİN CANLANMASI,ÜRÜN TESCİLİ VE MARKA OLUŞTURMA YÖNÜNDE İKİ AY İÇERİSİNDE GERÇEKLEŞTİRDİKLERİ FAALİYETLERİ KAMUOYUYLA PAYLAŞTI. ETSO TARAFINDAN YAPILAN ÇALIŞMALARLA ELAZIĞ’IN SAHİPSİZ OLMADIĞI BİR KEZ DAHA GÖRÜLDÜ.

BUGÜN DEĞİLSE NE ZAMAN?

DEPREM SÜRECİNDEKİ ÖNERİLERİ VE GİRİŞİMLERİ İLE ELAZIĞLILARIN VE ESNAFLARIMIZIN YANINDA OLDUĞUNU ORTAYA KOYAN ETSO BAŞKANI ASİLHAN ARSLAN, PANDEMİ SÜRECİNDE SIKINTI ÇEKEN YEREL ESNAFA KATKI SUNMAK AMACIYLA ZİNCİR MARKETLERİN HAFTA SONU KAPALI KALMASI İLE İLGİLİ ÇALIŞMA BAŞLATTI.

SİGORTA KOMİTE BAŞKANI FULYA TUNÇ;SİGORTA ACENTESİZ OLMAZ

ETSO 14. Grup Sigortacılık Komite Başkanı Fulya Tunç Sigortacılık haftası münasebeti ile ‘’Tüm sigorta acentelerinin sigortacılık haftasını kutladı ve SİGORTA ACENTESİZ OLMAZ mesajını verdi.

ETSO;TEŞVİK MAĞDURİYETİNİ GİDERECEĞİZ

21 Ağustos 2020 tarih ve 2846 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan kanunla 01.01.2021 tarihi itibarı ile Ülkemizde uygulanacak olan Teşvik Yasasına bir takım yeni düzenlemeler getirilmiştir. Yeni yasada aralarında Elazığ’ın da bulunduğu 8 ilin OSB’lerdeki yatırımlarının 6. Bölge desteklerinden istifade etme şansı kaldırılmıştır. Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası konuyu çok yönlü değerlendirerek, ilgili tüm makamlarla gerekli iletişimi sağlamış olup, girişim ve çalışmalar devam etmektedir…

ETSO BAŞKANI ARSLAN'IN KURBAN BAYRAMI MESAJI

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Asilhan ARSLAN “Kurban Bayramı; paylaşmayı, kardeşliği, dayanışmayı, sevgiyi ve hoşgörüyü anlatır. Özünde sevgi ve huzur vardır. İçinden geçmekte olduğumuz süreçte en fazla ihtiyaç duyduğumuz bu duygular çok şükür bizim en büyük zenginliğimizdir” dedi.

Arslan Gibi Elazığ'ı Haykırdı

Haber Ayrıntı Gazetemizde manşetten, ETSO, Asilhan Arslan ile şehrin “amiral gemisi” oldu dediğimizde birileri abartılı buldu, burun kıvırdı ve bize haksız ithamlarda bulundu. Ama bugün görülüyor ki Asilhan Arslan, şehrin sadece amiral gemisi değil, şehrin ve insanımızın ortak vicdanı ve ortak aklı.

Etso'dan Deprem Sonrası Talepler

Elazığ Sivrice İlçesi merkezli 6.8 şiddetindeki depremin ardan Elazığ’da faaliyet gösteren STK’ların ortak talebini içeren dosya Elazığ TSO’da düzenlenen Basın Toplantısı aracılığı ile kamuoyuyla paylaşıldı. Raporun öncelikli gündemi şehrin Afet Bölgesi ilan edilmesi…

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Asilhan Arslan Yeni Yılı Kutladı

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) Başkanı Asilhan Arslan yeni yıl nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı. 2020’nin yeni umutlar ve ideallerle beklendiğini dile getiren Başkan Arslan’ın mesajı şöyle;

Etso'dan Yerli Otomobil Hamlesi

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası yerli otomobil üretimi hakkında açıklama yaptı.

Şehrin Amiral Gemisi: ETSO

ASİLHAN ARSLAN’IN BAŞKANLIK GÖREVİNE GELMESİYLE BİRLİKTE BAŞARIDAN BAŞARIYA KOŞAN ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI, ŞEHRİN HEM EKONOMİK HEM DE SOSYAL KÜLTÜR ALANINDA LOKOMOTİFİ OLDU.

Vali Çetin Oktay Kaldırım Keban’da “Kadın Eğitim ve Üretim Merkezi” Açılış Törenine Katıldı

Sayın Valimiz, Keban ilçesinde; Toprağın Kadınları yarışmasında dünya birincisi olan Mimar Özgül Öztürk'ün duvarları nefes alan, toprak yapıdan yağmuru depolayan, güneş enerjisi ile elektrik üretimi sağlayan ‘Kadın Eğitim ve Üretim Merkezi’nin açılışına katıldı. Açılışa Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, Elazığ Milletvekili Sermin Balık, ETSO Başkanı Asilhan Arslan, KAGİDER Genel Başkan Yardımcısı Füsun Usta, Kadın Girişimci Mimar Özgül Öztürk ve çok sayıda davetli katıldı.

ELAZIĞ İNŞAAT VE MOBİLYA FUARI KAPILARINI ZİYARETÇİLERE AÇTI

Elazığ Belediyesinin ev sahipliği inşaat ve mobilya fuarı kapılarını ziyaretçilere açtı.Açılış Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, Elazığ AK Parti Milletvekili Sermin Balık, ETSO Başkanı Asilhan Arslan, İl Parti başkanları, İlçe ve Belde Belediye Başkanları katılımıyla gerçekleştirildi.

ETSO BAŞKANI ARSLAN VE YÖNETİM KURULU ÜYELERİNDEN KURUM ZİYARETLERİ

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Asilhan Arslan ve Yönetim Kurulu Üyeleri Elazığ Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Güder, Gençlik Spor İl Müdürü Abdulsamet Eren ve Elazığ Defterdarı Hülya Yelimlieş’e hayırlı olsun ziyaretinde bulundular.

ETSO'DAN EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ İÇİN 3 ÖNERİ

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan ARSLAN, İlimizdeki 193 Sivil Toplum Kuruluşunun ve halkın ortak beklentisinin karşılanması noktasında, yaklaşık 4 aydan beri atıl durumda olan Elazığ Eğitim ve Araştırma Hastanesinin; 2. Basamak Hastane, İhtisas Hastanesi veya F.Ü. Tıp Fakültesi’ne devredilerek yine hastane vasfında hizmet vermesi için girişim başlattı.