Etiketler

Aygüneş'İn 15 Temmuz Mesajı

Fırat Üniversitesi Hastanesi Sağlık-Sen Şube Başkanı Ahmet Burak Aygüneş 15 Temmuz mesajını yazılı olarak yayınladı

Rektör Dr.Göktaş'ın 15 Temmuz Mesajı

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin GÖKTAŞ, “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'' münasebetiyle bir mesaj yayımladı. Rektör Prof. Dr. GÖKTAŞ mesajında şu ifadelere yer verdi;

Keban MYO''da Mezuniyet

Fırat Üniversitesi Keban MYO 2020-2021 yılı mezuniyet töreni yapıldı.

Elazığ Karakoçan’dan kaleci ve forvet transferi

Elazığ Karakoçan FK, Yalovaspor'dan kaleci Kaan Parıltan ile Fırat Üniversitesi'nden forvet Rasim Ertan Karlıdağ'ı renklerine bağladı.

Fırat Üniversitesi'nde Online Mezunuyet

Fırat Üniversitesi İnsani ve Sosyal Bilimler Fakültesi 2020-2021 akademik yılı mezuniyet töreni programı, pandemi tedbirleri nedeniyle bu yıl çevrimiçi olarak düzenlendi. Gerçekleştirilen mezuniyet töreninde fakülte sıralamasında ilk üçe ve bölümlerde ilk beşe giren öğrencilerimize fakülte öğretim üyelerimizin tebrik ve takdirleri sunuldu.

Afad’dan Fırat Üniversitesi’nin Deprem Araştırma Projesine Destek

AFAD Ulusal Deprem Araştırma Programı kapsamında Fırat Üniversitesi tarafından hazırlanan ve proje yürütücülüğünü Doç. Dr. Kürşat Esat ALYAMAÇ’ın yaptığı “Elazığ İli Merkez Mahalleleri İçin Deprem Risk Haritalarının ve Kentsel Dönüşüme Yön Verecek Bilgi Bankası Altyapısının Oluşturulması” projesi AFAD tarafından kabul edildi. Sözleşmesi imzalanan proje 1 Temmuz 2021 tarihi itibari ile başladı.

Fırat Üniversitesi’nde Piyano Sesi Yükseldi

Fırat Üniversitesi Rektörlüğü tarafından “Fırat Üniversitesi Kampüs Etkinleri” kapsamında açık havada piyano resitali gerçekleştirildi.

Elazığ’da 155 Doktor Adayı Kep Attı

Fırat Üniversitesi (FÜ) Tıp Fakültesi'nde eğitimini tamamlayan 155 doktor adayı, düzenlenen mezuniyet töreninde kep attı.

11 yaşındaki çocuğa, uyanıkken beyin pili takıldı

Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doçent Dr. Sait Öztürk, 11 yaşındaki çocuğa uyanık halde beyin pili takarak bir ilke imza attı.

Sağlık Bilimleri Mezuniyet Töreni Yapıldı

Fırat Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik ile Ebelik Bölümlerinin 2020-2021 eğitim öğretim yılı mezuniyet töreni yapıldı.

FÜ Veteriner Fakültesi 46. dönem mezunlarını verdi

Fırat Üniversitesi (FÜ) Veteriner Fakültesi 46. dönemde 185 mezun verdi.

FÜ Diş Hekimliği Fakültesi ikinci yılında 64 mezun verdi

Fırat Üniversitesi (FÜ) Diş Hekimliği Fakültesi, ikinci yılında 64 mezun verdi, tören düzenlendi.

FÜ’de yoğum bakım personeline “Hastane Enfeksiyonlarının Önlenmesi

Fırat Üniversitesi (FÜ) Hastanesi'nde yoğum bakım personeline 'Hastane Enfeksiyonlarının Önlenmesi eğitimi verildi.

Mediline Hospital Fırat Üniversitesi: 1 - Erzincan Ulalarspor: 0

Mediline Hospital Fırat Üniversitesi, Bölgesel Amatör Lig 4. Bölge 6. Grup'ta puanını 9'a yükseltti.

67 yaşında mezun oldu

Elazığ'da çiftçilik ve çobanlık yapan 67 yaşındaki 4 çocuk babası Zeki Gür, 1988 yılında bıraktığı üniversiteyi bitirip mezun oldu.

Kayık kolonu gören rektörden tepki

Elazığ depreminde orta hasar alan Fırat Üniversitesi'nde bir binayı güçlendirilmek için kolonları incelendiğinde bir kolonda ciddi bir hata ortaya çıktı. Rektör Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, 'Allah'ım üniversitemizde bu binayı yapan müteahhidi sana havale ediyorum' diyerek tepki gösterdi.

Mediline Hospital Fırat Üniversitesi: 3 - Bingöl Karlıova Yıldırımspor: 0

Mediline Hospital Fırat Üniversitesi, Bölgesel Amatör Lig 4. Bölge 6. Grup'ta çıktığı 2. maçı da kazandı.

'Kütüphaneler üniversitenin kalbidir'

Bir üniversitede en önemli yerlerden birinin kütüphane olduğunu belirten Cumhurbaşkanlığı Kütüphaneler Daire Başkanı Ayhan Tuğlu, 'Kütüphaneler üniversitenin kalbidir. Fırat Üniversitesi'nde yeni yapılan kütüphaneyle de onu gördüm. İnşallah içerik de zenginleştirilerek daha güzel, bölgenin iyi bir kütüphanesi olur diye umut ediyoruz' dedi.

FÜ’de çevre farkındalık etkinliği

Elazığ'da çevre farkındalık etkinliği kapsamında Fırat Üniversitesi (FÜ) akademisyenleri ve öğrenciler kampüs içerisindeki temizlik yaptı, sokak hayvanları için mama bıraktı.

Savunma Sanayi Başkanı Prof. Dr. Demir'den Rektör Prof. DR. GÖKTaş'a ziyaret

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail DEMİR, Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin GÖKTAŞ'ı ziyaret ederek üniversitenin savunma sanayi alanında yaptığı çalışmalarla ilgili istişarelerde bulundu.

Fırat ile İnönü üniversiteleri arasında iş birliği

Elazığ Fırat Üniversitesi ile Malatya İnönü Üniversiteleri arasında kariyer merkezlerinin ortak düzenleyeceği faaliyetler üzerine iş birliği yapılacak. Konu ile ilgili Elazığ Fırat Üniversitesi'nden bir heyet, Malatya İnönü Üniversitesi'ne ziyaret gerçekleştirip, bilgi alış verişinde bulunuldu.

Fırat Üniversitesi Güvenlik personeline oryantasyon eğitimi verildi

       Fırat Üniversitesi Hastanesinde geçtiğimiz yıl içerisinde göreve yeni başlayan güvenlik görevlilerine oryantasyon eğitimi düzenlendi.

Kuraklığın sebebi iklim Değişimi

Fırat Üniversitesi (FÜ) İnsani ve Sosyal Bilimler Fakültesi Coğrafya Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Taner Şengün, 'Bu yıl yaşanan kuraklık önceki dönemlerdeki yağışları dikkate aldığımız zaman büyük bir iklim değişimi olarak göz önünde bulundurulmamalıdır. İklim olayı bir bölgede uzun yıllar boyunca meydana gelen atmosfer olaylarının ortalamasıdır. En az 20, 30 yıl geçmesi lazımdır' dedi.

Rektör Prof. Dr. Göktaş’ın Kadir Gecesi Mesajı

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, Kadir Gecesi dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

TÜRK DİL KURUMU BAŞKANI PROF. DR. GÜLSEVİN FIRAT ÜNİVERSİTESİ’NİN KONUĞU OLDU

Fırat Üniversitesi tarafından gerçekleştirilen “Dünya Dili Türkçe” konulu konferansa katılan Türk Dil Kurumu Başkanı Prof. Dr. Gürer GÜLSEVİN, “Bütün dünyada Türkçe öğrenmeye rağbet artıyor” dedi.

FIRAT ÜNİVERSİTESİ KARİYER MERKEZİ KİŞİSEL GELİŞİM EĞİTİMLERİNE BAŞLADI

Fırat Üniversitesi ile Elazığ İŞKUR Müdürlüğü arasında imzalanan işbirliği protokolü çerçevesinde Fırat Üniversitesi Kariyer Merkezi tarafından 21-22 Nisan 2021 tarihlerinde “Özgeçmiş (CV) Hazırlama” ve “Mülakat ve Beden Dili Teknikleri” eğitimleri düzenlendi.

FIRAT ÜNİVERSİTESİ'NDEN ABD'YE SOYKIRIM TEPKİSİ

Fırat Üniversitesi Rektörlüğü'nden yapılan açıklamada sözde Ermeni soykırımı iddiaları sert bir dille kınandı.

OSB , İŞKUR VE FIRAT ÜNİVERSİTESİ ARASINDA PROTOKOL İMZALANDI

Elazığ OSB Tasarım ve İnovasyon Merkezinde Teknofest 2021 Orta ve Yüksek İrtifada katılım sağlayacak olan 25 kursiyer için Elazığ OSB Yönetim Kurulu Başkanlığı, Fırat Üniversitesi ve İŞKUR İl Müdürlüğü tarafından imzalanan tören ile kursiyer harçlık ödemesi yapılacak.

BAŞKAN ŞERİFOĞULLARI;GÜVENLİ VE KONFORLU ULAŞIM HİZMETLERİ SUNUYORUZ

Elazığ Belediyesi ile Fırat Üniversitesi, şehrin trafik akışını önemli oranda rahatlatan Necmettin Erbakan ve Alparslan Türkeş bulvarlarında yaşanan trafik kazalarının önüne geçebilmek adına bir protokol imzaladı. Protokol çerçevesinde iki ana arter üzerinde bulunan kaza kara noktaları belirlenerek yeniden düzenlenecek.

SAĞLIKÇILARDAN CHP ELAZIĞ MİLLETVEKİLİ GÜRSEL EROL’A TEŞEKKÜR

Fırat Üniversitesi Hastanesi Sağlık-Hak-Sen temsilcisi Haluk BAL, Fırat Üniversitesi Hastanesi’nde sağlık çalışanlarının 3’lü vardiyaya geçirilmesi sonrasında yaşadıkları sorunları kamuoyuyla paylaşan ve sağlıkçılara destek veren CHP Elazığ Milletvekiline Gürsel EROL’a teşekkür etti.