Hazar Gölü Haberleri

Hazar Gölü Haberleri

Göl manzaralı bungalov evler Elazığ’ın turizmine katkı sağlayacak

Doğu Anadolu'nun en gözde kentlerinden biri olan Elazığ'da turizmin kalkınması için bungalov evler inşa ediliyor. Hazar gölü kenarına şimdilik 2 tane yapılan bungalov evleri ziyaretçilerini bekliyor.

Çetiner;Ağaçlandırma Çalışmalarımız Aralıksız Devam Ediyor

Elazığ Orman Bölge Müdürlüğü, şehir genelinde ve kırsal alanda fidan dikme ve yeşillendirme çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.

Gönüllü gençler, Hazar Gölü çevresini temizledi

Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Gençlik Merkezinin gönüllü gençleri ve gençlik liderleri, Sivrice ilçesi Hazar Gölü kıyısında temizlik yaptı.

Elazığ’ın incisinde korkutan martı ölümleri

Elazığ'da bulunan Hazar Gölünde onlarca martının bir anda ölmesi ve bazılarının da hareketsiz kalması paniğe neden oldu.

Serinlemek için girdiği gölden cansız bedeni çıktı

Elazığ'ın Sivrice ilçesinde serinlemek için Hazar Gölü'ne giren şahıs boğularak hayatını kaybetti.

Tatilciler Akdenizi Değil Hazar Gölünü Tercih Etti

Elazığ'da bayram tatilini fırsat bilen vatandaşlar Ege ve Akdeniz plajlarını aratmayan, doğunun gizli denizi olarak bilinen Hazar Gölü'ne akın etti.

Yakışmıyor

İlimizin turistik ve tatil beldesi olan Hazar Gölü ve Sivrice ilçesi yeni sezona hazırlanırken, bölgeden gelen çöp görüntüleri şaşkınlıkla karşılandı.

Doğu’nun gizli denizi “Hazar Gölü” tatilcilerin akınına uğradı

Havaların ısınmasıyla birlikte vatandaşlar, Türkiye'nin yarımadası konumundaki Elazığ'da bulunan Hazar Gölü'ne akın etti. Görüntüler Akdeniz ve Ege'yi aratmadı.

Sivrice İlçesinde, Bahar Coşkusu

Elazığ'da doğal güzelliği ve zengin florasıyla dikkat çeken Sivrice ilçesi, baharla birlikte renk cümbüşüne büründü. Depremde büyük yara alan ve yeniden inşası süren ilçe tam kapanmadan dolayı ziyaretçilerini ağırlayamazken, dönüşüm de sürüyor.

Daha Mavi, Daha Yeşil “Elazığ” Daha Temiz “Hazar Gölü”

Elazığ OSB Yönetim Kurulu Başkanlığı çevresel temizlik konusunda farkındalık oluşturmak için “Daha Mavi Daha Yeşil Elazığ, Daha Temiz Hazar Gölü” sloganıyla Hazar Gölü etrafında Fırat Kalkınma Ajansıyla birlikte temizlik etkinliği başlattı.

ERKEK KUAFÖRLERİ VE AİLELERİ GÖNÜLLERİNCE EĞLENDİ

Elazığ Berberler ve Kuaförler Esnaf Odası tarafından, Hazar Gölünde erkek kuaförler ve ailelerine kahvaltı programı düzenlendi.

HAZAR ŞİİR AKŞAMLARI BAŞLIYOR

İl Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Demirdağ 24.Uluslar Arası Hazar Şiir Akşamlarının 25-26 Kasım tarihlerinde yapılacağını belirterek,Programa yurtiçinden 10 şair, yurtdışından 4 şair, Elazığ’dan 2 şair ve 4 Panelistin katılacağı 24 üncü Uluslararası Hazar Şiir Akşamları 25 Kasım 2017 Perşembe günü Şehitler Sergisi ile açılacak; tanışma toplantısı, sinevizyon gösterimi, paneller ve aynı akşam ise Şiir Gecesiyle devam edecek olan program; 26 Kasım 2017 Pazar Günü Tarihi Harput Şehri Gezisi, Hazar Gölü Gezisi ve aynı gün akşam Akşam geleneksel hale gelen Kürsübaşı programları ile sona erecektir’dedi.

BAŞKAN YANILMAZ: “ÇOCUKLAR ÖNCELİĞİMİZ”

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz ve eşi Nebahat Yanılmaz, yetim çocuklarla birlikte Sivrice Hazar Gölü Sosyal Tesislerinde piknik yaptı.