Israil Haberleri

Israil Haberleri

Saadet Partisi'nden Açıklama

Saadet Partisi İl Başkanı Abdullah Akın ve partililer, öğretmenevi önünde toplanarak İsrail Cumhurbaşkanı'nın Türkiye'ye gelmesini kınadı.

Elazığ’dan İsrail’e tepki, Filistin’e destek sürüyor

Elazığ'dan İsrail'e tepkiler sürerken Filistinlilerede dua edilerek destek sürüyor.

Filistinli şehitler için gıyabi cenaze namazı kılındı

Elazığ'da İsrail'in Mescid-i Aksa ve Doğu Kudüs'teki saldırıları sonrası şehit düşen Filistinliler için gıyabi cenaze namazı kılındı, dualar edildi.

Deva Partisi İl Başkanı Av.Mehmet Kangal;İsrail Terör Devletidir

Deva Parti Elazığ İl Başkanı Av.Mehmet Kangal terör devleti İsrail’in Mescidi Aksa’ya yönelik düzenlediği pervasız saldırıya tepki gösterdi.

Başkan Yıldırım’dan İsrail’e Tepki

AK Parti Elazığ İl Başkanı Şerafettin Yıldırım, İsrail'in Filistin'e yönelik saldırılarının insanlık suçu olduğunu belirterek, "Geldiğimiz noktada artık hiçbir uluslararası kuralı tanımayan, hukuk tanımayan, hiçbir tepkiye kulak asmayan, şımarıklığı zirve yapmış İsrail'in saldırılarını kınıyorum" dedi.

Terör devleti İsrail’e tepkiler çığ gibi büyüyor

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Elazığ İl Başkanı Recep Koca ve Elazığ STK’ları bir araya gelerek Kudüs’e yapılan saldırıyı kınadı.

Kahrolsun İsrail !

İşgalci İsrail güçleri, Kudüs'te yer alan Mescid-i Aksa'da ses bombaları ile kadın ve çocuklara saldırdı.

'MISIR İLE YAPILAN İHANETİN BENZERİ BAE İLE DE YAPILIYOR'

Yeniden Refah Partisi'nden BAE-İsrail anlaşmasına ilişkin yapılan açıklamada, "Başkenti Kudüs olan bağımsız bir Filistin devletinin kurulması kaçınılmazdır. Bununla birlikte Filistinlilerin içinde olmadığı bu ve benzeri tek taraflı anlaşmaların hiç bir hukuki dayanağı yoktur. " ifadelerine kullanıldı.

Fatih Erbakan'dan İsrail'e 'ilhak planı' tepkisi

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Erbakan, İsrail'in işgali altındaki Batı Şeria'nın bazı kısımları ile Ürdün Vadisi'ni ilhak planına ilişkin; "İsrail'in değil İlhak planı halihazırda işgal altında tuttuğu Filistin topraklarının tümünden bir an önce çekip gitmelidir." dedi.

Saadet Partisi Libya Teskeresi Hakkında Açıklama Yaptı

Ülkemizin sorunları son yıllarda her alanda giderek artmakta ve Türkiye özellikle dış politikada derin bir öngörülemezlik dönemi yaşamaktadır. Bugün kış olduğu daha net bir şekilde anlaşılan Arap Baharı sürecinde atılan yanlış adımlar, farklı sorunları da tetiklemiş ve ülkemiz başta Akdeniz olmak üzere birçok başlıkta sıkıntılı bir döneme girmiştir. Halkların haklı taleplerinin istismar edilmesi, çeşitli manipülasyonlar ve provokasyonları beraberinde getirmiş, Büyük Ortadoğu Projesi’nin hayata geçirilmesi için İslam coğrafyası laboratuvara dönüştürülmüştür. Etnik ve mezhepsel farklılıklar üzerinden fay hatları harekete geçirilmiş, ana hedef olan Büyük İsrail’in kurulması ve İsrail’in etrafında bir tane düzenli orduya sahip ülke kalmaması için iç savaş, kargaşa, çatışma gibi her türlü planlar uygulamaya alınmıştır. Bugün Türkiye, Suriye’de, Libya’da, Yemen’de köşeye sıkışmış durumda ise; bunun nedeni, bütün bu sinsi oyun ve tezgâhların görülememesinin sonucudur.

FIRAT ÜNİVERSİTESİNDEN İSRAİL PARLAMENTOSUNUN KARARINA KINAMA

Fırat Üniversitesi, İsrail Parlamentosunun Yahudi Ulus Devleti Yasası Kararını Kınadı.

Sivil Toplum Örgütlerinden Çocuk İstismarına Karşı Ortak Açıklama

Sivil toplum örgütlerinden son günlerde yaşanan çocuk istismarlarına karşı ortak bir açıklama yapıldı. Açıklamada Kudüs ziyareti dönüşünde 11 Haziran'da Tel Aviv'deki havalimanında İsrail polisi tarafından keyfi olarak gözaltına alınan Ebru Özkan hakkında da İsrail’in uyguladığı terörist tavrı kınandı.

AKGÜN TERÖR DEVLETİ İSRAİL VE ABD'Yİ KINADI

Eğitimde Kaliteyi Geliştirme Derneği Başkanı Akgün; “Ramazan-ı Şerifi Ciğerimiz yanık halde Karşılıyoruz.” dedi.

BÜTÜN ÜMMET AYAĞA KALKMALI

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Filistin’de 55 Müslüman kardeşimizin şehit edilmesine sert tepki göstererek, “Dünyada ki bütün Müslümanlar liderler, ben görmedim, duymadım diyerek, üç maymunu oynuyorlar. Maalesef Dünya da sesi tek çıkan lider var o da Recep Tayyip Erdoğan’dır. Eğer ümmet Peygamberimizi inanıyorsa, Peygamberimizin ümmeti ise, Allah’a da kulsa Bütün ümmet Filistin’de ki olaylara karşı, İsrail’in zulmüne karşı ayağa kalkmalı ve filli tavrını ortaya koymalı.” diye konuştu.

''FİLİSTİN TÜM ÜMMETİN İMTİHANIDIR''

Elsad Başkanı Av.Murat Erdoğan yaptığı yazılı açıklamada İsrail, çocuk, yaşlı, genç demeden, gözünü kırpmadan insanlık suçu işlemekte olduğunu söyleyerek; evangelist ABD , Siyonist İsrail'e dur demezsek yaşanan bu olaylar eninde sonunda bizimde kapımızı çalacaktır''dedi.

KIYAM VAKTİ...ELAZIĞ MESCİDİ AKSA İÇİN AYAKTA

Müslümanların ilk kıblesi olan Mescid-i Aksa´ya zarar vermeye çalışan İsrail´e ve ABD’ye Türkiye´deki Müslümanlar tarafından büyük tepki gösterilirken, Elazığ genelinde büyük mitinge hazırlanılıyor. 15 Aralık Cuma günü Elazığ Demokrasi Meyanı’nda Büyük Kudüs Mitingi düzenlenecek.

STK'LARDAN ABD'YE KUDÜS TEPKİSİ

Elazığ’da 140 sivil toplum kuruluşundan oluşan Elazığ STK Platformu, ABD’nin Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanımasına, bir bildiri yayınlayarak tepki gösterdi.