Korunma Haberleri

Korunma Haberleri

Milletvekili Gürsel Erol: “Aşıya güvenin, ben milletvekili olarak 3 doz aşımı oldum”

Aşılanmanın yalnızca bireysel değil aynı zamanda toplum sağlığının korunması ile ilgili bir süreç olduğunu belirten CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, 'Aşıya güvenin, ben milletvekili olarak 3 doz aşımı oldum' dedi.

KKTC Cumhurbaşkanı Tatar, Nihat ilhan ile ailesinin kabirleri ziyaret etti

Bir dizi gezi ve ziyarette bulunmak üzere Elazığ'a gelen Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, KKTC'nin Türk milleti için önemli bir devlet olduğunu belirterek, Doğu Akdeniz'deki hak ve çıkarların korunmasında bu devleti sonuna kadar savunmamız lazım. Sonuna kadar Türklük için o coğrafyada var gücümüzle hakkımızı, istiklal ve istikbalimizi o şekilde muzaffer eylememiz lazım dedi.

Sıcaktan korunmak İsteyen Vatandaştan İlginç Yöntem: Kafasının Üstünde Koltukla Yürüdü

Elazığ'da sıcak havalar her geçen gün etkisini göstermeye devam ederken vatandaşlardan da alışılmışın dışında korunma yöntemleri geliyor. Kent merkezinde bir vatandaş, güneş ışınlarından korunmak için kafasında koltukla gezmesi ilginç görüntüler oluşturdu.

Elazığ Belediyesi’nden Haftanın Yedi Günü İlaçlama Çalışması

Elazığ Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri, halk sağlığının korunması ve rahat bir yaz dönemi için sinek, sivrisinek, ağaç ve bitki zararlılarına karşı şehir genelinde ilaçlama çalışmalarını sürdürüyor.

Munzur Vadisi’nin kesin korunacak hassas alan ilanı için çalışmalara başlandı

Tunceli'de Munzur Vadisi'nin kesin korunacak hassas alan ilanı için çalışmalara başlandığı bildirildi.

Beton Mikserlerine Yönelik Denetimler Devam Ediyor

Elazığ Belediyesi, çevrenin korunmasına yönelik çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.

ELAZIĞ BELEDİYESİ’NDEN BETON MİKSERLERİNE DENETİM

Elazığ Belediyesi, çevrenin korunmasına yönelik çalışmalarını şehrin dört bir yanında artırarak sürdürüyor.

İL MÜDÜRÜ POLAT UYARDI;ELAZIĞ TURUNCU OLDU!

İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Cahit POLAT, tüm ülkede olduğu gibi Elazığ’da da yeniden tırmanışa geçen COVİD-19 salgınına karşı vatandaşları uyararak, pandemiden korunmanın temel kuralı olan Maske, Mesafe ve temizliği elden bırakmamalarını istedi.

BELEDİYE PERSONELİNE KBRN FARKINDALIK, ŞÜPHELİ POSTA VE YANGIN EĞİTİMİ

İçişleri Bakanlığı tarafından 2021 yılının Türkiye’de "Afet Eğitim Yılı" ilan edilmesi dolayısıyla Elazığ Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü ile Afet ve Acil Durum Yönetim Başkanlığı Elazığ İl Müdürlüğü işbirliği ile başlatılan çalışma kapsamında Elazığ Belediyesi çalışanlarına 'KBRN (Kimyasal, Biyolojik, Radyoaktif ve Nükleer) Risklerden Korunma Yönetimi, Yangın ile Şüpheli Posta' eğitimi verildi.

ELAZIĞ TSO COĞRAFİ İŞARETLER ÇALIŞMA KURULU 2021 PROGRAMI İSTİŞARE TOPLANTISI YAPILDI

Elazığ TSO bünyesinde kurulan ve temel hedefi ilin değerlerinin korunması için Coğrafi İşaret Tescili yapılacak ürünleri belirleyerek bu konularla ilgili çalışmaları yapmak olan Elazığ TSO Coğrafi İşaretler İhtisas Çalışma Kurulu ilk toplantısını gerçekleştirdi.

TEMİZLİK KAMPANYASI DEVAM EDİYOR

Elazığ Belediyesi çevrenin korunması ve daha temiz bir Elazığ için başlattığı temizlik kampanyasına devam ediyor.

BAŞKAN ÖZDOĞAN: “KAHVECİ ESNAFI MAĞDUR”

Elazığ Kovancılar Esnaf Odası Başkanı Ahmet Özdoğan, Kahvehanelerde tavla, okey ve kağıt gibi oyunların oynanmasına izin verilmemesi nedeniyle kahveci esnafının mağduriyet yaşadığını belirterek, hijyen kurallarına uyulması ve mesafenin korunması kaydıyla oyun oynanmasına izin verilmesini istedi.

Elazığ Belediyesi İlaçlama Çalışmalarını Sürdürüyor

Elazığ Belediyesi, vatandaşların rahat bir yaz dönemi yaşaması ve halk sağlığının korunması amacıyla sinek ve sivrisineklere yönelik ilaçlama çalışmalarını sürdürüyor.

Elazığ Belediyesi Uçkunla Mücadele Çalışmalarını Sürdürüyor

Elazığ Belediyesi, halk sağlığının korunması ve rahat bir yaz dönemi için sinek, sivrisinek, ağaç ve bitki zararlılarına karşı ilaçlama çalışmalarını şehrin dört bir yanında sürdürüyor.

Polat'' Normalleşme Sürecinde Rehavete Kapılmayalım''

İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Cahit POLAT, Türkiye'de olduğu gibi ilimizde de salgının yayılma hızının kontrol altına alınmaya başlandığını belirterek, baş gösteren iyileşme ve bu gün başlayacak olan normalleşme sürecinde vatandaşlarımızın rehavete kapılmadan ve tedbirlerini elden bırakmadan koronavirüsten korunma kurallarına harfiyen uymaları konusunda uyardı.

Rektör Prof. Dr. Demirdağ, Üniversitede Siperlik Maske Üreten Akademik ve İdari Personele Teşekkür Belgesi Verdi

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, Koronavirüs salgını sürecinde kamu personellerinin sağlığının korunmasına destek olmak amacıyla ihtiyaç duyulan siperlik maske üreten Mühendislik Fakültesi akademik ve idari personeli ile gönüllü öğrencilere teşekkür belgesi verdi.

Bahşi''Milletin Değerleri Sahipsiz Kurumları Yalnız Değildir''

Elazığ memur-sen il temsilcisi İbrahim Bahşi ''Geçtiğimiz Cuma günü bizzat Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş tarafından irat edilen ve milletimizin büyük çoğunluğunun ortak inancı ve hissiyatını yansıtan Cuma hutbesinde Kur’an hükümlerinden hareketle “neslin, ailenin, nesebin ve sağlığın korunması” dile getirilmiş nikahsız ilişkiler ile sapkın yönelimlerin neden olduğu toplumsal zararlara dikkat çekilerek uyarılarda bulunulmuştur." dedi.

Hırsızlara Jandarma engeli

Elazığ İl Jandarma Komutanlığı, halkın mal ve can güvenliğinin korunması amacıyla çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Elazığ Belediyesi Pazarlarda Maske Dağıtımını Sürdürüyor

Elazığ Belediyesi Korona virüs COVİD19’la mücadele çalışmaları kapsamında semt pazarlarında sosyal mesafenin korunması ve maske kullanımı noktasında denetimlerini sürdürüyor. Ekipler tarafından maskesiz vatandaşlara da maske dağıtımı gerçekleştiriyor.

Fırat Edaş’tan Covid-19 Faaliyetleri Bilgilendirmesi

Fırat Edaş yetkilileri yaptığı açıklamada ''Ülkemizi ve tüm dünyayı etkisi altına alan COVID-19 salgını ile mücadele kapsamında tüketicilerimize destek olmaya devam ediyoruz. Fırat Elektrik Dağıtım A.Ş. olarak önceliğimiz hem sektör çalışanlarımızın hem de tüketicilerimizin sağlığının korunmasının yanında hayatlarını kolaylaştırıyoruz.'' dedi.

Başkan Gür; “Evde kal, sağlıklı kal”

Elazığ Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu tarafından, koronavirüse karşı önlem amacıyla herkese 'Evde kal' çağrısı yinelendi. ASKF Başkanı Mustafa Gür; “Devlet kademelerinin her kesiminden evde kalınması yönünde çağrılar yapılıyor. Bu salgından korunmanın en önemli etkeni budur. Toplumumuz için, ailemiz için, sevdiklerimiz için, bu güzel vatanın güzel insanları için lütfen, “Evde kal Türkiye, Evde kal Elazığ" dedi.

Şerifoğulları“Türkiye Olarak İnşallah Bu Sıkıntıyı Hep Birlikte Atlatacağız”

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve tüm dünyayı etkisi altına alan yeni koronavirüs (COVID 19) salgınına karşın Türkiye olarak etkin ve başarılı mücadele verildiğinin altını çizerek, “Bu virüsten korunmanın ilk şartı temizliktir, bu hususta gerekli hassasiyeti gösterelim ve yakın temastan mümkün olduğunca kaçınalım, toplu alanlarda mümkün olduğunca bulunmayalım.

Elazığ Ticaret İl Müdürü Bilal Öztürk Dünya Tüketiciler Gününü Kutladı

Öztürk ''Ülkemizde tüketicinin korunmasına yönelik düzenlemelerin geçmişi, Osmanlı dönemine kadar uzanır. İhtisap adı verilen ve üretici, dağıtıcı ile tüketici arasındaki güç dengesini sağlamaya yönelik üçlü sistem, şehir temizliği gibi işlerin yanı sıra, esnafın malları eksik tartmaması, yiyecek maddelerine hile katılmaması gibi konularda da fonksiyonel olmuştur. Ahilik sistemi de uzun süre kontrol işlevi görmüştür. Ülkemiz özel bir tüketici mevzuatı ile 1995 yılında 4077 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ile tanıştı. Öncesinde genel hükümlerin getirdiği yasal olanaklardan yararlanmakta olan tüketiciler, daha hızlı çözüm üreten ve daha geniş haklar tanıyan bir sisteme kavuştular.'' dedi.

Corona Virüsünden Korunmada Beslenme Nasıl Olmalı?

Diyetisyen Esra Kaya gazetemize özel Corona Virüsünden Korunmada Beslenme Nasıl Olmalı konusu hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

Corona Virüsten Korunma Yolları Nelerdir?

Corona Virüsün Türkiye'ye de geldiğini bakan Koca açıkladı. Virüsten korkan vatandaşlar korunmanın yollarının neler olduğunu araştırmaya başladı.

Fırat Üniversitesinde Coronavirüs Bilgilendirme Toplantısı Düzenlendi

Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi, toplum sağlığını ilgilendiren güncel ve önemli konularda farkındalık yaratmak amacıyla düzenlediği bilgilendirme toplantılarına devam ediyor. Aralık ayından bu yana Çin başta olmak üzere dünya gündeminde birinci sırada yer alan ve ciddi bir toplum sağlığı sorunu haline gelen “Coronavirus” hakkında, Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ayhan Akbulut Coronavirüsü’nden korunmanın yolları hakkında çeşitli bilgiler verdi.

Aile İçi ve Kadına Karşı Şiddetle Mücadele Toplantısı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımızın önderliğinde başlatılan çalışma sonucunda İçişleri Bakanımız, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanımız, Adalet Bakanımız, Milli Eğitim Bakanımız, Sağlık Bakanımız ve Diyanet İşleri Başkanımızın ortak imzasıyla yürürlüğe giren, 75 (yetmiş beş) maddeden oluşan, 2020-2021 yılları “Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Koordinasyon Planı” ile Valiliğimize verilen görev ve sorumlulukların gecikmeksizin uygulamaya geçirilmesi, 6284 sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanunun uygulanmasında etkinliğin, koordinasyonun arttırılması ve yaşanan üzücü olayların tekrarlanmasının önlenmesi amacıyla İçişleri Bakanlığımız tarafından 17 Aralık 2019 Salı günü 81 ilimizde eş zamanlı olarak saat 10:00’da toplantı yapılması planlamıştır.

İl Sağlık Müdürlüğünden Grip Pandemisi Eylem Planı ve Gripten Korunma Yolları Konulu Eğitim

İl Sağlık Müdürlüğümüz ve Fırat Üniversitesi İşbirliği ile Cumhurbaşkanlığı Küresel Grip Salgını Genelgesi doğrultusunda grip salgını durumuna hazırlıklı olmak ve salgının toplumdaki etkisini en aza indirmek amacıyla Pandemik İnfluenza (Küresel Grip Salgını) ve Önlenmesi konusunda eğitim toplantısı düzenlendi.

Elazığ Belediyesi Zabıta Müdürlüğü İyi Uygulama Örnekleri Çalıştayı Gerçekleştirildi

Ticaret Bakanlığı Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdürlüğü'nün "Tüketici Haklarının Yerel Yönetimlere Yaygınlaştırılması" projesi kapsamında, ‘İyi Uygulama Örnekleri Çalıştayı’ düzenlendi.

ELAZIĞ BELEDİYESİ KURUM PERSONELİNE KBRN EĞİTİMİ

Elazığ Belediyesi vatandaşlara hizmet sunan personelin donanımlarının artırılması ile iş güvenliği ve çalışan sağlığının korunması noktasında personeline sunduğu hizmet içi eğitimlerini sürdürüyor.