Kredi Haberleri

Kredi Haberleri

Başkan Arslan: 'Bölgemizde 60 milyon TL bir yatırım planlanmaktadır'

TRB1 illerinin önemli potansiyeller kaynakları arasında yer alan turizm, ihracat ve tarımın geliştirilmesini hedefleyen program kapsamında başarılı olan projelere 500 bin ile 2 milyon lira arasında faizsiz kredi verileceğini belirten Elazığ TSO Başkanı Asilhan Arslan, 'Krediler 6 ay geri ödemesiz olup, toplamda 30 ay vade ile geri ödenebilecektir. Toplamda 20 milyon desteğin sağlanacağı program ile bölgemizde 60 milyon TL bir yatırım planlanmaktadır' dedi.

FÜ akredite edilen 9 üniversiteden biri oldu

Fırat Üniversitesi (FÜ), 2022 yılında Avrupa Birliği KA130 Projeleri çerçevesinde akredite edilmeye hak kazanan 9 üniversiteden biri oldu.

FÜ Eğitim Fakültesi akretide edildi

Fırat Üniversitesi (FÜ) Eğitim Fakültesi, akreditasyon belgesi almaya hak kazandı.

Elazığ’da Bölgesel Masa Tenisi Turnuvası sona erdi

Elazığ'ın ev sahipliği yaptığı Kredi Yurtlar Genel Müdürlüğü 8. Grup Bölgesel Masa Tenisi Turnuvası sona erdi.

Havabulut: 'Elektronik Eşyalarda Kredi Kartına Taksit Geri Gelsin'

Elazığ Elektronikçiler, Fotoğrafçılar ve Saatçiler Esnaf Odası Başkanı Mehmet Havabulut, cep telefonu, tablet ve bilgisayar gibi ürünlerde kredi kartına taksitli satış yasağının kaldırılmasını istedi.

Başkan Evsen: 'Esnafımıza Faizsiz Bir Yıl Ödemesiz Kredi Verilmelidir'

Elazığ Kahveciler ve Kıraathaneciler Odası Başkanı Ferhat Evsen, yeni yıla girerken elektrik, doğalgaz ve yeniden değerleme oranı ile zam gelen başta BAĞ-KUR olmak üzere A'dan Z'ye her kalemde piyasaların olumsuz etkilendiğini belirtti.

Elazığ TSO Başkanı Arslan KGF Başkanı Özegen ile bir araya geldi

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan, Kredi Garanti Fonu (KGF) Başkanı Erdoğan Özegen ile bir araya gelerek Cumhurbaşkanı tarafından açıklanan destek paketi hakkında istişarelerde bulundu.

Eğitim Bir Sen Elazığ 2 No'lu Şube'den Türkiye'de ilk EAEVE Akreditasyonu alan Veteriner Fakültesine Ziyaret

Fırat Üniversitesi, Veteriner Fakültesi çok önemli bir uluslararası başarıya imza atarak, Avrupa Veteriner Eğitim Kurumları Birliği (EAEVE) tarafından akredite edildi. Fakülte bu kurumdan akreditasyon belgesi alan ilk Türk Veteriner Fakültesi oldu.

Elazığ merkezli 3 ilde kart kopyalama çetesine operasyon: 5 gözaltı

Elazığ merkezli 3 ilde, kart kopyalama çetesine yönelik düzenlenen operasyonda 5 şüpheli gözaltına alındı. Şüpheliler bugün adliyeye sevk edildi.

Uluslararası başarıya imza atan FÜ Veteriner Fakültesi, EAEVE tarafından akredite edildi

Fırat Üniversitesi (FÜ), Veteriner Fakültesi çok önemli bir uluslararası başarıya imza atarak, Avrupa Veteriner Eğitim Kurumları Birliği (EAEVE) tarafından akredite edildi.

Fırat Üniversitesi Veteriner Fakültesinden büyük başarı

Elazığ Fırat Üniversitesi Veteriner Fakültesi, Türkiye'de Avrupa Veteriner Eğitim Kurumları Birliğine (EAEVE) akreditesi yapılan ilk fakülte oldu.

Hibe ve Kredi Destekli Girişimcilik Eğitimleri Başlıyor

Elazığ Belediyesi Ekonomi Geliştirme ve Eğitim Merkezi (EBEGEM), istihdama yönelik eğitim çalışmalarını sürdürüyor.

Mevcut Başkan Fikret Çelik Güven Tazeledi

Elazığ Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi genel kurulu yapıldı.

10 yıl önce 750 TL’lik mikro kredi desteği alan kız kardeşler, bugün işletme sahibi

Elazığlı iki kız kardeş sırt sırta vererek, 10 yıl önce aldıkları 750 TL'lik mikro kredi desteğiyle kuaför dükkanı açarak 'yapamazsınız' diyenlere inat kendi işlerinin patronu oldu.

Mikro krediyle açtığı iş yeri küle döndü, pes etmedi yeni bir iş yeri açtı

Elazığ'da 4 yıl önce mikro kedi ile kurduğu iş yeri yanarak küle dönen fiziksel engelli Zekiye Yüksel, pes etmedi yeni bir iş yeri açtı. 20 metrekarelik işyerinde canla başla çalışan Yüksel, azmi ve hırsıyla herkese örnek oldu.

Nefes Kredisi” detayları belli oldu…

Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından, Koronavirüs salgınının ekonomik etkilerinin sınırlanmasına katkı sunmak ve KOBİ’lere uygun koşullarda finansman desteği sağlamak amacıyla “2021 Nefes Kredisi”, 10 Bankanın katılımı ile TOBB ve KGF işbirliğinde 1 Haziran 2021 itibarı ile uygulamaya alınacağı açıklandı…

ETSO;TOPLUMSAL SAĞLIK AÇISINDAN OLUMLU BULUYORUZ

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan COVİD-19 ile mücadele kapsamında alınan tam kapanma kararını iş dünyası olarak desteklediklerini belirterek, 'Toplum sağlığı açısından tam kapanma kararı son derece doğru olmuştur. Bununla birlikte 20 günlük bu süreçte iş dünyasının kayıplar yaşamaması ve ekonominin çarklarının yeniden dönebilmesi için, devlete olan her türlü vergi, SGK, kredi geri ödemeleri, doğalgaz ve elektrik gibi ödemelerin ötelenmesi, Çek ödemelerinde sorunlar yaşanarak domino etkisiyle ekonominin çarklarının bozulmaması için KOSGEB üzerinden KGF desteği ile iş dünyasının kerdi ile desteklenmesini ivedi olarak beklemekteyiz' dedi.

ELAZIĞ TSO STRATEJİK PLANLAMA İSTİŞARE TOPLANTISI

Elazığ TSO Stratejik Planlama İstişare Toplantısı, Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan, Akademik Danışmanlar Doç.Dr. Ahmet Orhan ve Doç.Dr. İzzet Taşar, Elazığ TSO Genel Sekreteri M.Mehmet Karabulut, birim müdürleri ve Akreditasyon ekibinin katılımı ile yapıldı.

ETSO İLE VAKIF KATILIM BANKASI ARASINDA PROTOKOL İMZALANDI

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası ile Vakıf Katılım Bankası A.Ş. arasında Oda üyelerinin uygun koşularda kredi kullanımı ve tüm bankacılık hizmetlerinden istifade etmesine imkan sağlayan ticari protokol anlaşması Elazığ TSO Yönetim Kurulu Üyesi Yüksel Yüce ile Vakıf Katılım KOBİ Pazarlama Müdürü Lokman Avcı ve Vakıf Katılım Elazığ Şube Müdürü Ömer Yüce tarafından Elazığ TSO’da imzalandı.

AV.ÖMER SERDAR'A ÖNEMLİ GÖREV

Elazığ’da başarılı çalışmalara imza atan AK Parti Elazığ 26. Dönem Milletvekili, Avukat Ömer Serdar’a KGF ( Kredi Garanti Fonu )’n da önemli bir görev verildi.

ELAZIĞ TSO İLE DİYARBAKIR TSO AKREDİTASYON KIYASLAMA ÇALIŞMASI YAPILDI

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası ile Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası TOBB Akreditasyon Kıyaslama çalışması Diyarbakır TSO’da her iki Odanın profesyonellerinin katılımı ile gerçekleştirildi.

AHMET DOĞAN ADAYLIĞINI AÇIKLADI

Ahmet Doğan, Elazığ Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi'nin 2021 yılı içerisinde yapılacak olan genel kurulunda aday olacağını açıkladı.

ELAZIĞ TSO VE HALKBANK ARASINDA PROTOKOL İMZALANDI

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası ile Halkbank arasında “Paraf Ticari Kredi Kartı ile Güvenceli Tedarik Zinciri Finansmanı “ protokolü Elazığ TSO’da imzalandı.

TÜRKAK DANIŞMA KURULU TOPLANTISI YAPILDI

Dış İşleri Bakanlığı bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Türk Akreditasyon Kurumu’nun (TÜRKAK) Danışma Kurulu toplantısı, Dış İşleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, TÜRKAK Yönetim Kurulu Başkanı, Dışişleri Bakan Yardımcısı ve AB Başkanı Faruk Kaymakcı, TÜRKAK Genel Sekreter Banu Müderrisoğlu ve aralarında Elazığ TSO Yönetim Kurulu Üyesi ve TÜRKAK Danışma Kurulu Üyesi olan Zülfü Altıntaş’ın da bulunduğu TÜRKAK Danışma Kurulu Üyelerinin katılımı ile webinar üzerinden gerçekleştirildi. Altıntaş tarafından Elazığ’da kurulması talep edilen Kalibrasyon Merkezi TÜRKAK Başkanı Kaymakçı ve Genel Sekter Müderrisoğlu tarafından uygun görülerek, Elazığ için hayırlı olması müjdesi verildi…

BAŞKAN ARSLAN'IN GİRİŞİMİ OLUMLU KARŞILANDI

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan Kosgeb Acil Destek Kredilerinin bir ay daha uzatıldığını belirterek;Ödeme sürelerinin bir yıldan 2 yıla uzatılması konusundada girişimlerinin devam ettiğini söyledi.

BORÇ BATAĞINDAN HİZMET ATAĞINA

YÜKLÜ BİR BORÇLA YAZIKONAK BELEDİYESİ’Nİ DEVRALAN SAADET PARTİLİ BELEDİYE BAŞKANI HATİF ÇADIRCI, HEM KREDİ ALMADAN BORÇ ÖDÜYOR HEM DE HİZMETLERİ İLE GÖZ DOLDURUYOR.

Odalar, STK’lar ve Kooperatiflerin Katılımıyla İstişare Toplantısı Gerçekleşti

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası, Elazığ Ticaret Borsası, Elazığ Esna ve Sanatkarları Odaları Birliği, Elazığ Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği bünyesindeki Odalar, Elazığ’da faaliyetlerini sürdüren ekonomiyle ilgili STK’lar ile Kredi Kefalet Kooperatifleri Başkan ve temsilcilerinin katılımı ile Elazığ TSO Konferans Salonunda, ‘Covid-19 Süreci İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’ yapıldı.

KOSGEB “Acil Destek Kredisi” Süresi Uzatıldı

24 Ocak 2020 tarihinde ilimiz merkezli meydana gelen 6,8 şiddetindeki depremin ardından KOSGEB Başkanlığınca Elazığ ve Malatya İllerinde uygulanmaya başlayan ve 30 Haziran 2020 tarihi itibarı ile sora erecek “Acil Destek Kredi Faiz Destek Programı” süresi Odamızın yoğun girişim ve talepleri üzerine 30.09.2020 tarihine uzatılmıştır.

Altyapı Yenileme Kredisi Onaylandı

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, şehrin geleceğine yönelik en büyük yatırım olan altyapı yenileme çalışmalarında önemli bir aşama kaydettiklerini belirterek, içme suyu altyapısı, yağmur suyu ve kanalizasyon hattının yetersiz kaldığı bölgelere toplayıcı hat döşenmesi ile ileri biyolojik atık su arıtma tesisi için İl Bank aracılığıyla Japonya Uluslararası İşbirliği Ajansı (JICA)’na yaptıkları 560 milyon TL (75 Milyon Avro) kredi talebinin, JİCA tarafından onaylandığını açıkladı.

Elazığ TSO Başkanı Arslan Açıkladı

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan “İçinden geçmekte olduğumuz bu zorlu süreçte iş dünyası olarak düşük faizli kredi destek paketini, ekonominin lokomotif sektörleri olan inşaat, otomotiv, turizm ve dayanıklı tüketim malzemeleri gibi sosyal hayatı bütünüyle etkileyecek olması nedeniyle çok değerli buluyoruz” dedi.