Kütüphane Haberleri

Kütüphane Haberleri

Elazığ Belediyesi'nden Toplu Açılış Töreni

Elazığ Belediyesi Mehmet Akif Ersoy Dijital Kütüphanesi, 25 bin eserden oluşan geniş dijital arşiviyle 18 Eylül Cumartesi açılıyor.

Akçakiraz Belediyesinden 30 milyon liralık dev yatırım

Elazığ'ın AK Parti'li Akçakiraz Belde Belediyesi tarafından 30 milyon lira harcanarak yapılan Su ve Kanalizasyon Altyapı Projesi (SUKAP), Güneş Enerjisi Santrali Projesi (GES) ve Akçakiraz Belediyesi Millet Kıraathanesi ile Kültür Kütüphanesi binası, düzenlenen törenle hizmete açıldı.

İnşaatında çalıştığı kütüphanede şimdi tıp fakültesi öğrencisi olarak çalışıyor

Elazığ'da 2016 yılında yapımına başlanan Fırat Üniversitesi kütüphanesi inşaatında işçi olarak çalışan Hasan Coşkun, boş zamanlarında ders çalışarak hayalini kurduğu tıp fakültesini kazandı. Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesinde eğitimine devam eden Coşkun, 5 yıl önce inşaatında çalıştığı kütüphanede şimdi öğrenci olarak doktor olmak için çalışıyor.

Çürümeye terk edilen kitaplarla şehitlerin adını kütüphanelere yazdı

Kocaeli'nin Körfez ilçesinde bir yerel gazeteci, kapı kapı dolaşarak topladığı kitaplarla adını ölümsüzleştirmek istediği şehitler adına kütüphaneler kuruyor. Bu güne kadar birçok ilde kütüphane kuran gazeteci, kitap kampanyasında 53 bin 750 kitap toplayarak da Türkiye rekoru kırdı.

'Kütüphaneler üniversitenin kalbidir'

Bir üniversitede en önemli yerlerden birinin kütüphane olduğunu belirten Cumhurbaşkanlığı Kütüphaneler Daire Başkanı Ayhan Tuğlu, 'Kütüphaneler üniversitenin kalbidir. Fırat Üniversitesi'nde yeni yapılan kütüphaneyle de onu gördüm. İnşallah içerik de zenginleştirilerek daha güzel, bölgenin iyi bir kütüphanesi olur diye umut ediyoruz' dedi.

Elazığ’a Yeni Nesil Kütüphane

Elazığ'da belediye tarafından yaptırılan binlerce kitaba bir tıkla ulaşabilecek dijital kütüphane de kaba inşaat tamamlanırken, Haziran ayında tamamen bitirilmesinin hedeflendiği belirtildi.

ELAZIĞ BELEDİYESİ’NDEN ÖĞRENCİLERE ÜCRETSİZ KİTAP DAĞITIMI

Elazığ Belediyesi, 29 Mart-4 Nisan tarihleri arasında kutlanan ‘Kütüphaneler Haftası’ nedeniyle ücretsiz kitap dağıtımı etkinliği düzenlendi.

KÜLTÜR MAHALLESİNDEYİZ

Kütüphaneler haftası nedeniyle Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Gençlik Merkezinde görevli olan gençlik liderleri ve gönüllü gençler tarafından Kültür Mahallesinde yaşayan gençlere ve esnafa Türkiye'de Kitap Yayımlayan İlk Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Gençlik Merkezi olarak " İstiklal Marşımızın Açıklaması" adlı tahlil kitaplarını ayrıca Yunus Emre Gül Destesi isimli kitapların dağıtımı gerçekleştirildi.

HER MAHALLEYE SEMT KÜTÜPHANESİ AÇILACAK

Elazığ Belediyesi, çocuklar ve gençlere kitap okuma alışkanlığı kazandırmak ve donanımlı ders çalışma ortamları hazırlamak amacıyla semt kütüphaneleri açıyor.

BU HİZMETLER BİZİM İÇİN

ELAZIĞ BELEDİYE BAŞKANI ŞAHİN ŞERİFOĞULLARI, DEPREM VE PANDEMİ SÜRECİNİN TÜM OLUMSUZLUKLARINA RAĞMEN SÖZ VERDİĞİ PROJELERİ BİR BİR HAYATA GEÇİRİYOR. YENİ BULVARLAR, ŞEHİRLER ARASI YENİ OTOBÜS TERMİNALİ, MİNİ, TERMİNAL, FUAR VE KONGRE MERKEZİ, ENGELSİZ YAŞAM MERKEZİ, KENT-KÖY PROJESİ, 15 TEMMUZ KENT MEYDANI VE YERALTI OTOPARKI,MAHALLELERE SPOR SALONLARI VE KÜTÜPHANELER,HARPUT CAM TERAS, ULUKENT KANAL BOYU PROJESİ VE BİR ÇOK HİZMETLER İLE ŞEHİR BİR BAŞKA GÜZEL.

81 TASARIM BECERİ ATOLYESİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

Merkezi İzmir’de bulunan İlgi Sizler Derneği Anadolu Şehitleri Kütüphaneleri (AŞK) Projesi kapsamında ilimizde temel eğitimden ortaöğretime 81 okulumuzda 81 Tasarım Beceri Atölyesi kurulumu için protokol imzaladı.

TÜRKİYE’DEKİ HALK KÜTÜPHANESİ SAYISI 1182 OLDU

Türkiye’de çocuk kütüphaneleri dâhil toplam halk kütüphanesi sayısı bin 182 olurken,kitap sayısı 20 milyon 742 bin 540 olarak saptandı.

“Elazığ Yayınları Kütüphanesi” Kurulması Çalışması Başlatıldı

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası tarafından Oda bünyesinde fiziki ve dijital ortamda okuyucu ve dünyanın her köşesindeki ilgililerin istifadesine sunulmak üzere Elazığ Yayınlarından oluşan bir kütüphane kurulması çalışmaları başlatıldı.

Başkan Şerifoğulları Şehit Kütüphanesinin Açılışına Katıldı

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, 2 Ağustos’ta Mardin’de şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Muhammed Ata Kıratlı anısına Kovancılar ilçesinde yapılan kütüphanenin açılışına katıldı.

MEHMET AKİF ERSOY SEMT KÜTÜPHANESİ’NE KİTAP BAĞIŞI

Elazığ Belediyesi tarafından kısa bir süre önce hayata geçirilen Mehmet Akif Ersoy Semt Kütüphanesi’nde öğrenciler hem etüt çalışmalarını sürdürüyor hem de kitap okuyor.

29 OKULA HALI SAHA

Elazığ Belediyesi, rutin belediyecilik hizmetleri yanında eğitim - öğretim kurumlarına ve öğrencilere yönelik hizmetlerine ara vermeden devam ediyor. Sosyal belediyecilik alanında gerçekleştirdiği çalışmalara bir yenisini ekleyen Elazığ Belediyesi fiziki yapısı uygun olan okullarda basketbol, halı saha, kütüphane ve mescit yapımı gerçekleştiriyor. Yürütülen çalışmaları yerinde inceleyen Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, öğrencilerin sağlıklı ortamlarda spor yapmalarına olanak sağladıklarını kaydetti.

ELAZIĞ BELEDİYESİ'NDEN BİR İLK DAHA

Elazığ Belediyesi ile Doğu Anadolu Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından yürütülen projeler kapsamında şehrimize bir semt kütüphanesi daha kazandırıldı.

BELEDİYE OTOBÜSLERİNDE ÜCRETSİZ KİTAP DAĞITIMI

26 Mart-1 Nisan Kütüphane Haftası dolayısıyla İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Fırat Üniversitesi Damla Öğrenci topluluğu tarafından, Elazığ Belediyesi toplu taşıma araçlarında kitap dağıtımı yapıldı.

ALPAY;SON TERÖRİST ETKİSİZ KALINCAYA KADAR DEVAM EDECEĞİZ

Milli Savunma Bakan Yardımcısı Şuay Alpay, AK Parti Genel Merkez Ar-Ge Başkanlığı tarafından düzenlenen ‘’Türkiye’nin Savunma Sanayii Politikaları ve Afrin Operasyonu’’ konulu Kütüphane Sohbetleri Etkinliklerine konuşmacı olarak katıldı.

KÜTÜPHANELER 6 GÜN SAAT 22:00'YE KADAR HİZMET VERECEK

Türkiye genelinde ki tüm kütüphaneler gece 22:00’ye kadar hizmet verecek.Elazığ İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi