Lgs Haberleri

Lgs Haberleri

Başkan Ayhan Akbaba Fen Liselerini Kazanan 12 Öğrenciye Laptop Bilgisayar Hediye Etti

Nursel Şengezer Karakoçan Elazığ TRT KURDİ Elazığ Karakoçan'da 2020 – 2021 Eğitim Öğretim yılında LGS (Liselere Geçiş Sınavı ) sınavında başarılı olan Fen Liselerine yerleşen başarılı 12 öğrenciye Karakoçan Belediye Başkanı tarafından Laptop Bilgisayar hediye verildi.

Milli Eğitim Bakanlığı Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında yerleştirmeye esas birinci nakil sonuçlarını açıkladı. İkinci nakil başvuruları bugün başlayıp 6 Ağustos’ta sona erecek ve sonuçlar 9 Ağustos’ta açıklanacak.

Milli Eğitim Bakanlığı Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında yerleştirmeye esas birinci nakil sonuçlarını açıkladı. İkinci nakil başvuruları bugün başlayıp 6 Ağustos'ta sona erecek ve sonuçlar 9 Ağustos'ta açıklanacak.

LGS Yerleştirme Sonuçları Açılandı

LGS kapsamındaki birinci yerleştirmenin sonuçlarına göre öğrencilerin yüzde 93'ü tercih ettiği okullardan birine yerleşti.

Sare Yıldız, 'Galatasaray Lisesine gitmek istiyorum'

Elazığ'da Liselere Geçiş Sınavı'nda (LGS) 500 puan alarak birinci olan Sare Yıldız, İl Milli Eğitim Müdürünü ziyaret ederek, Galatasaray Lisesine gitmek istediğini söyledi.

Milletvekili Erol Lgs 1'ncisi Sare'yi telefonla arayarak tebrik etti

6 Haziran'da yapılan LGS’nin sonuçları açıklandı. Türkiye genelinde 1 milyonun üzerinde öğrencinin girdiği sınavda farklı illerden sınava giren 97 öğrenci, tüm soruları doğru yanıtlayarak 500 tam puan aldı

LGS birincisi Sare: “Başarımı Çok Çalışmaya Borçluyum”

Elazığ’da Liselere Geçiş Sınavı'nda (LGS) 500 puan alarak birinci olan Sare Yıldız, başarısını çok çalışmaya borçlu olduğunu söyledi.

Elazığ’da öğrenciler içeride aileler dışarıda ter döktü

Elazığ'da Liselere Geçiş Sistemi (LGS) sınavı, pandemi tedbirleri altında sona erdi. Öğrenciler içeride aileleri ise dışarıda ter döktü.

Elazığ’da pandemi tedbirleri altında LGS heyecanı

Elazığ'da Liselere Giriş Sınavı (LGS) , pandemi tedbirleri altında başladı.

Yıldırım;Lgs sınavına girecek gençlerimize başarılar diliyorum

AK Parti Elazığ İl Başkanı Şerafettin Yıldırım, LGS'ye (Liselere Geçiş Sınavı) girecek öğrenciler için bir mesaj yayımladı.

Elazığ Belediyesinden LGS’ye Girecek Öğrencilere Ücretsiz Ulaşım Hizmeti

Elazığ Belediyesi 20 Haziran günü, birinci oturumu 09.30’da, ikinci oturumu 11.30’da yapılacak Liselere Geçiş Sistemi (LGS) sınavına girecek öğrenciler için ücretsiz toplu taşıma hizmeti sunacak.

Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk'ten LGS Mesajı

Milli eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk 20 Haziran 2020 Cumartesi günü yapılan olan Lise Geçiş Sınavı ile ilgili olarak yazılı bir açıklama yaptı. Sınavla ilgili tüm hazırlıkların yapıldığını, gerekli tüm tedbirlerin alındığını ifade eden Müdür Gürtürk, biz sınava girecek olan tüm çocuklarımıza güveniyoruz. Onlar için tüm tedbirlerimizi alarak sınava sağlıklı bir ortamda girebilmeleri için uygun olan tüm şartları sağladık. Öğrencilerimizin ve velilerimizin de içi rahat olsun dedi.

Elazığ Milli Eğitim Müdürlüğü LGS Toplantısı Yaptı

Liselere Geçiş Sistemi kapsamında Ortaokul 8. Sınıf öğrencilerimizin katılacağı "Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezi Sınav" 20 Haziran 2020 Cumartesi günü saat 09.30 ve 11.30'da iki oturum olarak İlimiz Merkez İlçede 73 Sınav Merkezinde 9338 öğrenci, ilçelerimizde 62 Sınav Merkezinde 3053 öğrenci olmak üzere ilimiz genelinde toplam 135 Sınav Merkezinde 12391 öğrenci sınava girecektir.

Elazığ Valiliği LGS ile İlgili Açıklama Yaptı

Elazığ valiliği 20 Haziran'da olacak olan liseye giriş sınavı için açıklamalarda bulundu.

Çocuklar ve Lgs Sınavına Girecek Olan Öğrenciler İçin Ebeveyn İletişimin Rolü ve Önemi

Uzman Klinik Psikolog & Aile Danışmanı Seren Karabulut ‘’Çocuklar ve Lgs Sınavına girecek olan öğrenciler için ebeveyn iletişimin rolü ve önemi’’ konusunda gazetemize özel açıklamalarda bulundu.

ELAZIĞ EĞİTİMDE BÜYÜK BİR BAŞARIYA DAHA İMZA ATTI

Milli Eğitim Bakanlığı, 2018 Liselere Geçiş Sistemi merkezi sınavla yerleşen öğrencilerin performans sonuçlarını açıkladı. Sonuçlara göre; Elazığ genel puan sıralamasında Türkiye dokuzuncusu oldu. Göreve geldiği ilk günden bu yana yaptığı özverili çalışmalarla Elazığ’ın eğitimdeki başarısını her geçen gün artıran Elazığ Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk Lgs’de sağlanan başarıdan ötürü kurum olarak büyük bir mutluluk yaşadıklarını ifade etti.