Maden Haberleri

Maden Haberleri

Maden ilçesinde diş protez laboratuvarı açıldı

ELAZIĞ (İHA) –Elazığ'ın Maden ilçesindeki devlet hastanesi bünyesinde Diş Protez Laboratuvarı düzenlenen törenle hizmete sunuldu.

Tarihi bacalar Maden'in simgesi haline geldi

Milattan önce ilk madenin işlendiği yer olarak bilinen Elazığ'ın Maden ilçesinde yapılan tarihi izole bacaları, günümüze kadar varlığını koruyor. Son zamanlarda MTA tarafından yapılan inceleme ve saha çalışmalarında cumhuriyet tarihinin en büyük maden rezervi bulunan ilçede vatandaşlar, maden bacalarının restore edilmesini istiyor.

Vatandaşlar maden rezervi ihale sonucunu bekliyor

Yaklaşık bir yıldır Elazığ'da çalışmalarını sürdüren Maden Tetkik ve Arama (MTA) tarafından yapılan inceleme ve saha çalışmalarında, cumhuriyet tarihinin en büyük maden rezervi bulunmuştu. Maden rezervinin çıkarılması için yapılan ihalenin iptal edilmesinin ardından bölge halkı, sürecin tamamlanmasını bekliyor.

Elazığ’da 3.5 büyüklüğünde deprem

Elazığ'ın Maden ilçesinde 3.5 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Maden Sahası İhalesi İptal Edildi

21 Nisan tarihinde ihalesi yapılan Polimetal Sahası ihalesini Elazığ Maden ve Mermerciler Derneği tarafından açılan yürütmeyi durdurma davası karara bağlandı.

Elazığ TSO Başkanı Arslan, 'Son ana kadar ihaleye girme koşullarını zorladık'

Maden sahasının ihalesinde son ana kadar girme koşullarını zorladıklarını belirten Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası (Elazığ TSO) Başkanı Asilhan Arslan, 'Mahkemeden süreçlerin tamamlanmasını beklerken gece geç saatlerde aldığımız karar şu, bu ihaleye girip rekabet edememek acı bir durum. Biz 7 katrilyon lira geriden başladık. Kaça çıkartırsak çıkartalım üzerine 7 katrilyon lira koymamız gerekiyor. En azından ihaleyi meşrulaştırmayalım hukuki süreç devam ediyor. Biz bu ihaleye girmeyelim kararı aldık' dedi.

Yine Klasik Yöntemlerle Peşkeş Çekildi

Maden ihalesinde ‘peşkeş’ iddialarını ilk duyuran Chp Elazığ Milletvekilli Gürsel Erol meclis kürsüsünde önemli açıklamalarda bulunarak ihale sürecini değerlendirdi.

Erol, İhalenin adresi belliydi

Milletvekili Erol, maden ihalesi ile ilgili CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’na bilgi verdi

Maden İhalesi sonrası kafalar karışık

Hüda-Par Elazığ İl Başkanı Yasin Kavaklı Maden ihalesi ile ilgili olarak yazılı basın açıklaması yaptı.

Sorular, Pazar Günü Cevap Bulacak

Elazığ'da bulunan maden sahasının işletilmesi ile ilgili yapılan ihaleye katılmayan Elazığ Girişim Grubu'nun neden ihaleye katılmadığı ile ilgili kamuoyunda merak uyadıran sorular, pazar günü cevap bulacak.

Maden İhalesini Alan Firma Belliydi

Deva Partisi Elazığ İl Başkanı Av.Mehmet Kangal Maden ihalesi sonrası yazılı açıklamada bulundu.

Elazığ Girişim Grubu İhaleye Neden Katılmadı?

Elazığ'ın Maden ilçesinde bulunan Türkiye'nin en zengin maden rezervinin işletme ihalesi yapıldı. Çelikler Taahhüt İnşaat ve Sanayi A.Ş ve Port Madencilik A.Ş'nin katıldığı ihaleyi 2 Milyar 205 Milyon TL Bedelle Port Madencilik A.Ş kazandı.

Türkiye'nin en büyük bakır madenine 2.2 milyar lira

Elazığ ve Adımayan sınırlarında bulunan bakır madeni sahasına üretim tesisi kurulmasına yönelik ihale düzenlendi. İki firmanın aynı teklifi vermesi üzerine yapılan açık artırmada Port Madencilik 2.2 milyar lira ile en yüksek teklifi verdi.

'Maden Konusu 'Ben Yaptım Olacak'a Getirilemez...

Siyasetçiler neden siyaset yaparlar diye sorulduğunda memleketlerine en iyi hizmeti vermek, vatandaşlarını kalkındırmak, refah ve yaşanabilirlik seviyesini hep daha ileri götürebilmektir.

Maden rezervinin şehre büyük katkısı olacaktır.

Maden ilçesinde yapılan toplantının şehrin paydaşlarının birlikte hareketine engel olarak görülmemelidir.

Elazığ’da baharla birlikte yaban domuzları da ortaya çıktı

Elazığ'ın Maden ilçesinde baharla birlikte yavru yaban domuzları görünmeye başladı.

'Ortaya konulan bu mücadelenin tek gayesi şehrimizin menfaatlerinin korunmasıdır'

Maden ilçesinde rezervde ortaya konulan mücadelenin tek gayesinin şehrin menfaatlerinin korunması olduğunu dile getiren Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Asilhan Arslan, Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası olarak kişilerle ve kurumlarla polemik ve söz düellosu yapacak vaktimiz yok. Kaldı ki ilimizin ve halkımızın ihtiyaç ve beklentileri açıktır dedi.

Türkiye’nin en büyük maden rezervi için toplantı düzenlendi

Geçtiğimiz aylarda Türkiye'nin en büyük maden rezervinin bulunmasının ardından ilçedeki madenin işletilmesi adına Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası öncülüğünde Maden ilçesinde 'Polimetal maden sahası ihale süreci değerlendirme toplantısı' düzenlendi.

Gürsel Erol, İhaleyi Alacak Firma Belli !

CHP Elazığ Milletvekili Erol, yine Elazığ’ı gündeme getirdi. TBMM’de konuşma yapan Milletvekili Erol, önemli açıklamalarda bulundu.

Maden Rezervleriyle ilgili Ortak Açıklama

AK Parti Milletvekilleri, Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları Ve İl Başkanı Şerafettin Yıldırım 21 Nisan’da ihalesi yapılacak olan Maden Rezervleriyle ile ilgili ortak açıklama yaptı.

Bu İhale Peşkeştir Elazığ'a İhanettir

Doğru Parti Genel Başkan Yardımcısı Cezmi Orkun Maden ilçemizde bulunan maden sahası ihalesi ile ilgili yazılı bir basın açıklaması yayımladı.

Gürgözeler Maden ve Sivrice'yi ziyaret etti

İYİ Parti İl Başkanı Servet Gürgözeler Sivrice ve Maden ilçe gezilerinde vatandaşlarla ve esnaflarla buluştu.

Siyasilerimiz Etkisiz Kaldı

Yeni bir Ferrokrom, Maden Bakır işletmeleri ve Çimento fabrikası vakası yaşanmasın dedik. Zengin maden yataklarını Elazığ olarak bizler işletelim işsizlik ve üretime katkı sunalım hem devlet, hem Elazığ kazansın dedik. Etso öncülüğünde Elazığ Girişim Gurubunu kurarak teminat olarak gerekli bedeli topladık. Ancak şartnamadeki bazı maddelerin belirli bir firmayı tarif ediyor gerekçesi ile bunun düzeltilmesini istedik. Siyasilerimiz, Etso ve Stk’latımız bu konuda fikir birliğine varıp adımlar attılar,ancak sonuç değişmedi. İki kez ertelenen ihale aynı şartname ile 21 Nisan’da gerçekleştirilecek ve büyük bir ihtimalle malum şirkete gidecek. Bu tablo da gösteriyor ki siyasilerimizin bu konuda herhangi bir etkisi ve yaptırım gücü bulunmuyor...

Gürgözeler "Ekonomik olduğu gibi siyasi sonuçları da olur"

İyi Parti Elazığ İl Başkanı Servet Gürgözeler, ilimiz Maden ilçesinde zengin maden yataklarının işletilmesi ile ilgili 4 Nisan tarihinde yapılacak ihale öncesi yetkililere ve siyasilere bir kez daha çağrıda bulundu.

CHP’li Erol: “İhalenin şeffaf yapılıp yapılmayacağı konusunda tereddütlerim var”

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Elazığ'daki maden sahaları ile ilgili TBMM genel kurulunda gündem dışı konuştu. Rödovans taleplerini yineleyen Erol, ihalenin şeffaf yapılıp yapılmayacağı konusunda tereddütlerinin olduğunu belirtti.

#ElazigMadeniniİstiyor Etiketi Türkiye Gündemine Girdi

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası tarafından Maden İlçesi’nde bulunan maden sahaları ile ilgili saat 20.00’da twitterda #ElazığMadeniniİstiyor hasthagı ile paylaşım kampanyası başlattı. Bu kampanya Türkiye genelinde gündem olarak büyük ses getirdi.

Şehir İçin Tarihi Fırsat

İlimiz Maden ilçe sınırları içerisinde bulunan zengin maden yataklarının ETSO öncülüğünde hayata geçirilen ve hemşerilerimizin hisse alarak ortak oldukları “Elazığ Girişim Grubu” tarafından işletilmesi amacıyla başlatılan çalışmalarda sona gelindi. Çarşamba günü Twitter da başlatılan kampanya 1. sırada yer aldı. Hisse almak için son tarih 18 Mart…

Türk Kızılayı engelli vatandaşları yalnız bırakmadı

Türk Kızılayı Elazığ Şubesi tarafından Maden ilçesinde yaşayan ihtiyaç sahibi engelli vatandaşlara giysi ve ayakkabı yardımında bulunuldu.

#ElazığMadeniniİstiyor

Maden ilçesi sınırlarında tespit edilen Maden sahasının Elazığ Girişim Grubu tarafından işletilmesi ile ilgili çok önemli bir etkinlik düzenleniyor.

HAZARSAM Başkanı Prof. Dr. Çoban, Maden Rezervleri ile İlgili Açıklama Yaptı

HAZARSAM Başkanı Prof. Dr. Bilal Çoban Maden ilçesinde bulunan maden rezervleri ile ilgili açıklamalarda bulundu.