Muhtar Haberleri

Muhtar Haberleri

Başkan Şerifoğulları, vatandaşların sorun ve taleplerini dinledi

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, vatandaşın sorun ve taleplerini dinlemek üzere İzzetpaşa Mahallesi'ni ziyaret etti.

Gezin köyünde şampiyon Atletico Çalkaya

Elazığ'ın Maden ilçesine bağlı Gezin köyü muhtarlığı tarafından organize edilen Kaptan Mehmet Aydın 4. Halı Saha Futbol Turnuvasında mutlu sona Atletico Çalkayaspor ulaştı.

Elazığ’daki silahlı kavgada 1 kişi hayatını kaybetti

Elazığ'da muhtarlık seçimleri nedeni ile aralarında husumet başlayan iki grup arasında çıkan silahlı kavgada yaralanan 1 kişi, hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

Muhtarlık seçimi husumeti silahlı kavgaya dönüştü: 3 yaralı

Elazığ’ın Yurtbaşı beldesi Kıraç köyünde önceki muhtarlık seçimleri nedeniyle aralarında husumet bulunan iki grup arasında çıkan silahlı kavgada 3 kişi ağır yaralandı.

Muhtarlar Derneği Üyeleri Bir Araya Geldi

Elazığ Muhtarlar Derneği Başkanı Ahmet Gül, Kuraları Çekilen TOKİ Konutlarının Hak sahiplerine Teslim Edilmediğin Ve Bu Konuda Yetkililerden Her Hangi Bir Açıklama Alamadıklarını Kaydetti.

Elazığ’da ’gönül belediyeciliği’

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları 'Gönül belediyeciliği' ilkesi gereği il yöneticileri, muhtar, STK temsilcileri, esnaf ve vatandaşlar ile bir araya gelerek istişarelerde bulunmaya devam ediyor.

Vali Yırık’tan aşı çağrısı

Elazığ'da merkez ve köy muhtarlarına yönelik düzenlenen toplantıda konuşan Vali Erkaya Yırık, köylerde hayata geçirilmesi planlanan bütçe ve projeler hakkında bilgi verdi. Vali Yırık, ayrıca vaka sayılarının en yüksek olduğu iller arasında yer aldıklarını, bunun sonucunda bir ayda yaklaşık 30 kat artan vaka sayılarının düşürülmesi için aşılama konusunda daha duyarlı olunması gerektiğini vurguladı.

Vali istedi muhtar sigarayı bırakmak için söz verdi

Elazığ'ın merkez Koçharmanı köyü muhtarı Hasan Tahsin Yasul, Vali Erkaya Yırık'ı makamında ziyaret etti. Muhtarın sigara içtiğini öğrenen Vali Yırık, Yasul'dan sigarayı bırakmasını istedi. Muhtar Yasul, Vali Yırık'ın talebine olumlu yanıt vererek sigarayı bırakacağı sözünü verdi.

15 Bin Liralık Düveyi Alana Kuzu Hediye

Elazığ'ın en genç ve kadın muhtarı olan Seda Gündoğan, Kurban Bayramı öncesi 15 bin liradan satışa çıkardığı düvesini alana kuzu hediye edeceğini açıkladı.

Başkan Şerifoğulları, Aksaray Ve Çarşı Mahallesi Muhtarlarıyla Bir Araya Geldi

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerfioğulları, Aksaray Mahallesi ve Çarşı Mahallesi muhtarlarıyla bir araya geldi.

Elazığ’da Seçim Heyacanı

Elazığ genelinde de ölüm veya farklı nedenlerle düşen muhtarlıklar için 8 köy ve 1 mahallede sandık başına gidildi.

Deva Partisi Teşkilatı Abdullahpaşa Mahallesini ziyaret etti

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Elazığ İl Yönetimi ve Merkez İlçe Yönetimi, İl Başkanı Av. Mehmet KANGAL'ın öncülüğünde Abdullah Paşa Muhtarı Yavuz KÖSE'yi ziyaret etti

Deva Partisinin ziyaretleri devam ediyor

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Elazığ İl Teşkilatı  İl Başkanı Av. Mehmet Kangal öncülüğünde Akpınar Mahallesi Muhtarı Raif ACAR ve Akpınar Mahallesi esnafları ziyaret etti

Muhtarın Bürokrat İsyanı

Elazığ’da Deprem Ve Pandemi sonrası bütün işlerin Resmi Kurumlarda tıkandığını İfade eden Muhtarlar Yardımlaşma Ve Dayanışma Derneği Başkanı Murat Gülbasan, Bürokratların halka İllallah dedirdiklerini belirtti.

BAŞKAN ŞERİFOĞULLARI, SAHADA İNCELEMELERDE BULUNDU

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, Hicret, Aksaray ve Ulukent mahallelerini ziyaret etti. Başkan Şerifoğulları, ziyaretlerinde mahalle muhtarlarıyla birlikte sahada yürütülen çalışmalara ilişkin incelemelerde bulunarak, vatandaşlarla sohbet etti.

KARAKOÇAN BESİ OSB İÇİN ORTAK KARAR

Elazığ’ın besicilik ve hayvancılıkta en önde gelen ilçelerinin başında yer alan Karakoçan İlçesinde Tarıma Dayalı Besi OSB kurulması hususunda Elazığ TSO Meclis Başkanı Ahmet Yaşar, Tarım ve Orman Bakanlığı Organize Tarım ve Hayvancılık Bölgeleri Daire Başkanı Deniz Oruç, İl Tarım ve Orman Müdürü Turan Karahan, Karakoçan Belediye Başkanı Ayhan Akbaba, Tarım ve Orman Bakanlığı Uzmanları, Elazığ TSO ve Elazığ Ticaret Borsası temsilcileri ve muhtarların katılımı ile yapılan toplantıda alınan karar ile hazırlık süreci başlatıldı.

BAŞKAN ŞERİFOĞULLARI,BİRLİKTE GÜZEL HİZMETLER YAPACAĞIZ

Muhtarlar Dayanışma Derneği Başkanı Murat Gülbasan, Elazığ Muhtarlar Derneği Başkanı Ahmet Gül, Merkez Köy Muhtarları Derneği Başkanı Selçuk Özel ve merkeze bağlı mahalle muhtarları, 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nı ziyaret etti.

EROL MUHTARLAR GÜNÜNÜ KUTLADI

Cumhuriyet Halk Partisi Parti Meclisi Üyesi ve Elazığ Milletvekili Gürsel Erol 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

BAŞKAN ŞERİFOĞULLARI’NDAN 19 EKİM MUHTARLAR GÜNÜ MESAJI

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

MUHTARLAR VE MEDLINE HOSPITAL ARASINDA SAGLIK PROTOKOLÜ İMZALANDI

MedilineHospital Hastanesi, Elazığ Merkez Köy Muhtarları Derneği Başkanı Selçuk ÖZEL ve yönetim kurulu üyelerini hastanede ağırlayarak Muhtarlara yönelik sağlık protokolü imzalandı

TARİHİ KÖYLERİMİZDEN "SARIBÜK"

Haber Ayrıntı Gazetesi olarak Sarıbük Köyünü ziyaret ederek Muhtar Serkan Töle’den köyün tarihçesi hakkın da bilgiler alarak köyün şuandaki konumunu değerlendiren bir söyleşi gerçekleştirdik.

DEMİRBAĞ: EKSİK BIRAKTIĞIMIZ YERLERİ BİTİRECEĞİZ

AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ, temaslarına Jandarma Alay Komutanlığı ve Kinederiç Bölgesi Muhtarları ile istişare toplantısı ile devam etti.

Vali Kaldırım'dan Muhtarlara Önce Teşekkür Sonra Uyarı

Koronavirüs (Covid-19) salgını tedbirleri kapsamında tüm Türkiye'de olduğu gibi ilimizde de uygulanan 4 günlük sokağa çıkma kısıtlaması bu gece sona eriyor. Bu süreçte her zaman destekleri olan muhtarlara Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım'dan önce teşekkür sonra uyarı geldi.

Hasar Tespit Sonuçları Açıklandı

Kesin Hasar Tespitlerine İtiraz sonuçları açıklanmıştır. Açıklanan sonuçlar valilik, muhtarlık, Çevre ve Şehircilik müdürlüğü ve AFAD il müdürlüğünde liste şeklinde asılmayacaktır. İtiraz sonuçlarına https://hasartespit.csb.gov.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

Elazığ Belediyesi Korona Virüsle Mücadeleyi Sürdürüyor

Elazığ Belediyesi, Korona virüs salgınının önüne geçmek amacıyla yürüttüğü dezenfekte çalışmalarına; bugün de yapılan planlama doğrultusunda devam etti. Elazığ Belediyesi ekipleri tarafından sürdürülen çalışmalar kapsamında vatandaşın yoğun olarak kullandığı 112 Acil Sağlık Hizmetleri ve çağrı merkezleri, ambulanslar, Aile Hekimliği Merkezleri, Polis Merkezi amirlikleri, TOKİ irtibat büroları, muhtarlık ofisleri ve cami lavaboları günlük olarak dezenfekte ediliyor.

Hasar Tespit İtiraz Noktaları Belli Oldu

Elazığ valiliği yaptığı açıklamada '' Hasar tespit sonuçları 17/02/2020 tarihinden itibaren muhtarlıklarda 30 gün süreyle askıya çıkacaktır. Hasar tespit sonuçlarına itiraz etmek isteyen vatandaşlarımıza daha hızlı ve sağlıklı hizmet verebilmek için aşağıda belirttiğimiz 15 okulumuzda kurduğumuz Hasar Tespit İtiraz Noktalarında 30 gün boyunca itirazlar kabul edilecektir. Hasar tespitine itiraz edecek vatandaşlarımız askı listelerinde belirtilen “bina itiraz askı kodu” ile birlikte itiraz tespit noktalarına başvurabilirler.'' dedi.

Bakanlar Soylu ve Kurum Elazığ'da Muhtarlarla Bir Araya Geldi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Elazığ'da muhtarlara yönelik bilgilendirme toplantısı yaptı.

Başkan Şerifoğulları, Muhtarlarla Buluştu

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, mahalle muhtarları ile buluşarak, sorun ve talepleri dinledi.

İl Sağlık Müdürlüğünden Öğretmen ve Muhtarlara Yönelik Temel İlk Yardım Eğitimi

İl Sağlık Müdürlüğümüz tarafından 1-7 Aralık 112 Acil Sağlık Hizmetleri Haftası kapsamında öğretmen ve muhtarlara acil çağrı ve ilkyardım konusunda farkındalığı arttırmak ve toplumsal bilinçlendirme oluşturmak üzere Temel İlk Yardım Eğitimi programı düzenlendi.

Muhtarlardan Başkan Şerifoğulları’na Teşekkür Ziyareti

Elazığ Muhtarlar Derneği Başkanı Ahmet Gül ve Dernek üyeleri, Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nı ziyaret etti.