Semih Erdem Haberleri

Semih Erdem Haberleri

Tasarruf tedbirlerine FHGC’den tepki

Fırat Havzası Gazeteciler Cemiyeti tarafından ‘son alınan tasarruf tedbirleri’ konusunda yazılı bir açıklama yapılarak, uygulamanın başta yerel gazeteler olmak üzere basın kuruluşlarını ekonomik anlamda olumsuz etkileyeceği bildirildi.

Başkan Erdem, Haber Ayrıntı’nın 13. yıl dönümü kutladı

İlimizde medya alanında önemli bir yere sahip olan Haber Ayrıntı Gazetesi 13. yıl dönümünü kutluyor. Fırat Havzası Gazeteciler Cemiyeti (FHGC) Başkanı Semih Erdem de, 13. yıl dönümünde de benimsemiş olduğu yayın ilkesi, dürüst, tarafsız, doğru haber ve gazetecilik anlayışı ile yoluna devam eden Haber Ayrıntı gazetesinin imtiyaz sahibi Serkan Gürtürk nezdinde tüm çalışanlarını tebrik etti

Başkan Semih Erdem'den Esnaf Oda Başkanlarına sert tepki

Fırat Havzası Gazeteciler Cemiyet Başkanı Semih Erdem, 'Kanal Fırat Televizyonu ve şehrimiz için her zaman önemli yayınlar yaparak, şehrin sesi olan meslektaşımız Furkan Dilaver'i öncelikle tebrik ediyor, her zaman yanında olduğumuzu belirtmek istiyorum. Birlik Başkanı Cemil Erdem'i ise İstifaya davet ediyorum' dedi.

Başkan Erdem'in 19 Mayıs Mesajı

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımlayan Fırat Havzası Gazeteciler Cemiyeti (FHGC) Başkanı Semih Erdem '102 yıl önce, 19 Mayıs 1919'da Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları özgürlük meşalesini yaktı' diyerek Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ve silah arkadaşlarını rahmet, özlem ve saygıyla andı. Ayrıca başkan Erdem bütün milletimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı tebrik ederek, kurtuluş ruhuna gençlerimizin sahip çıkacağını aktardı.

ERDEM'DEN ABD'YE SERT TEPKİ

Fırat Havzası Gazeteciler Cemiyeti (FHGC) Başkanı Semih Erdem, ABD Başkanı Joe Biden'ın, 1915 olayları hakkında 'soykırım' iftiralarına sert yanıt verdi.

FGHC GENEL KURULA HAZIR

Fırat Havzası Gazeteciler Cemiyeti (FHGC) Başkanı ve yeniden başkan adayı olan Semih Erdem, 17 Mart Çarşamba günü genel kurala gideceklerini ve yeterli çoğunluk sağlandığı takdirde cemiyet yönetiminin belirlenmesi adına seçim yapacaklarını aktararak; “Şimdiden genel kurulumuzun basın camiamıza ve Elazığ’ımıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

FHGC BAŞKANI ERDEM; “SORUNLARIMIZ ACİL ÇÖZÜM BEKLİYOR”

Fırat Havzası Gazeteciler Cemiyeti (FHGC) Başkanı Semih Erdem, Türk basınında sansürün kaldırılışının 112. yıl dönümü ve 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramını nedeniyle bir kutlama mesajı yayınlayarak, “Halkın gerçekleri öğrenme ve bilgi edinme hakkının aracı olan basın özgürlüğünün önündeki engeller kalkmadıkça, 24 Temmuzlar bizler için bayram olmayacaktır''dedi.

Başkan Erdem: Medyamız da darbecilere haddini bildirdi!

Fırat Havzası Gazeteciler Cemiyeti (FHGC) Başkanı Semih Erdem, ‘15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’ dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Erdem, “15 Temmuz 2016’da milletimiz, kahramanca mücadele ederek mukaddesi bildiği vatan, millet ve bayrağına el sürdürmemiştir” diyerek medyamızın da darbecilere haddini bildirdiğini kaydetti.

Başkan Erdem 11. Yılına Merhaba Diyen ‘Haber Ayrıntı’ Gazetesi Ailesini Tebrik Etti

Fırat Havzası Gazeteciler Cemiyeti (FHGC) Başkanı Semih Erdem, 11. yılına merhaba diyen ilimizin haftalık gazetelerinden biri olan; Haber Ayrıntı Gazetesi İmtiyaz Sahibi Serkan Gürtürk’e ve bütün çalışanlarına başarılarla dolu bir yayım hayatı diledi.

FHGC Başkanı Erdem"Terör sevicileri bulunup cezalandırılsın"

Bugün Kanal 23 televizyonunun haber sitesine saldırıp bölücü terör örgütünün ele başı Abdullah Öcalan'ın fotoğraflarını paylaşan terör sevicilerin bulunmasını isteyen Fırat Havzası Gazeteciler Cemiyet Başkanı Semih Erdem,"Milli duruşu ile bilinen Elazığımızın güzide televizyonlarından Kanal 23 ailesine geçmiş olsun diliyorum, bu terör sevicileri mutlaka bulunup, gerekli yasal işlemler yapılmalıdır" dedi.

Başkan Erdem, Elazığ Yeni Haber İnternet Sitesi’nin İkinci Yılınıılını Kutladı

Fırat Havzası Gazeteciler Cemiyeti (FHGC) Başkanı Semih Erdem ‘elazigyenihaber.com’ internet sitesinin ikinci yılını tebrik etti.

Başkan Erdem ''Medya ve Çalışanları Zor Durumda!''

Fırat Havzası Gazeteciler Cemiyeti (FHGC) Başkanı Semih Erdem, koronavirüs salgınından dolayı medya sektörünün de ciddi bir kriz yaşadığını gündeme getirdi. Başkan Erdem, bu açıklaması ise hem sektörün hem de bu sektörde çalışan 20 bin kişinin sesi oldu. Erdem; medyanın kamunun sesi olduğunu ifade ederek bu süreçte karşılaştıkları zorluklar yüzünden medyanın da medya çalışanın da sesinin kısıldığını ifade etti.

Başkan Erdem, Elazığ Yeni Haber İnternet Sitesi’nin İkinci Yılını Kutladı

Fırat Havzası Gazeteciler Cemiyeti (FHGC) Başkanı Semih Erdem ‘elazigyenihaber.com’ internet sitesinin ikinci yılını tebrik etti.

Başkan Erdem;Gururla daha nice yıllara!

Fırat Havzası Gazeteciler Cemiyeti (FHGC) Başkanı Sahibi Semih Erdem, FHGC’nin 33. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımlayarak, cemiyetin başarılarla dolu nice yıllara ulaşması adına ciddi gayret gösterdiklerini belirtti. Başkan Erdem; “Bu yıl Elazığ’ımızda yaşanan deprem ve ardından dünyayı kasıp kavuran koronavirüs tedbirleri yüzünden FHGC’nin 33. yılını coşku ile karşılayamasak dahi bu gurur hepimize yeter. Daha nice güzel yıllara” dedi.

FHGC Başkanı Erdem“Yerel basın acil destek bekliyor!”

Fırat Havzası Gazeteciler Cemiyeti (FHGC) Başkanı Semih Erdem, dünyada binlerce insanın ölümüne sebep olan, ülkemize de sıçrayan, çağımızın vebası koronavirüs salgınında görevlerini başarılı bir şekilde yapan yerel basın kuruluşları ve yerel basın çalışanları ile ilgili bir basın açıklaması yayımladı. Başkan Erdem açıklamasında, ilimizde yayın yapan iki televizyon kanalı, 4 günlük ve bir de haftalık yayım yapan gazete olduğuna dikkat çekti ve “Koronavirüs salgını tedbirlerinden yerel basın kuruluşları ve çalışanlarına da destek sağlanmalıdır” diyerek yetkililere çağrıda bulundu.

Başkan Erdem TSYD'nin 57. Yılını Kutladı

Fırat Havzası Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Semih Erdem, Türkiye Spor Yazarları Derneği’nin (TSYD) 57. kuruluş yıldönümünü kutlayarak; “TSYD’nin 57. yaşını kutluyor, İl Temsilcisi Coşkun Kamaç nezdinde bütün spor basınına, bu zor günlerde başarılar ve sağlıklar diliyorum.” dedi.

Erdem: 15 Temmuz Kahramanlık Tarihimize Düşen Bir Gündür!

Fırat Havzası Gazeteciler Cemiyeti (FHGC) Başkanı ve Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Semih Erdem, ‘15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü’ dolayısıyla yayımladığı mesajında; “15 Temmuz, tüm dünyaya birliğin ve beraberliğin önemini kahramanca gösterdiğimiz bir gündür” diyerek 15 Temmuz şehitlerini de rahmetle ve minnetle andı.

Başkan Erdem’den Yeni Yargı Reform Paketine Tepki

Mayıs ayı sonunda açıklanan Yargı Reformu paketinde resmi ilan statüsünde olan icra ilanlarının, yaygın/yerel gazetelerde yayınlanma zorunluluğunun kalkmasının öngörülmesi nedeniyle, Fırat Havzası Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Semih Erdem bir açıklama yayımlayarak yetkililere seslendi.

FHGC'NİN YENİ HİZMET BİNASI AÇILDI

Fırat Havzası Gazeteciler Cemiyeti’nin yeni hizmet binası düzenlenen törenin ardından hizmete açıldı. Açılışa, Vali Çetin Oktay Kaldırım, AK Parti Elazığ Milletvekili Metin Bulut, Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, FHGC Başkanı Semih Erdem ve yönetim kurulu üyeleri, oda başkanları,siyasi parti temsilcileri ile STK temsilcileri katıldı.

FHGC BAŞKANI SEMİH ERDEM OLDU

Fırat Havzası Gazeteciler Cemiyeti’nin başkanlığına Semih Erdem seçildi.