Sınav Haberleri

Sınav Haberleri

Sınav kalemleri ihtiyaç sahibi öğrenciler için toplandı

Elazığ'da Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde toplanan gönüllü gençler, üniversite adaylarına verilen sınav setlerini ihtiyaç sahibi öğrenciler için topladı.

Barajsız ilk YKS’nin ikinci oturumu tamamlandı

Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın (YKS) ikinci oturumu Alan Yeterlilik Testi (AYT) ülke genelinde olduğu gibi Elazığ'da da tamamlandı.

YKS’nin ilk oturumu tamamlandı

Ülke genelinde olduğu gibi Elazığ'da da başlayan Yükseköğretim Kurumları Sınavının (YKS) ilk oturumu tamamlandı.

Elazığ’da YKS’nin ilk oturum heyecanı başladı

Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın (YKS) ilk oturumu ülke genelinde olduğu gibi Elazığ'da da başladı. Birçok öğrenci sınava saatinde yetişmek için zamanla yarıştı.

Elazığ’da YKS’ye girecek öğrencilere ücretsiz ulaşım hizmeti

Elazığ Belediyesi, 18-19 Haziran tarihlerinde yapılacak olan Yükseköğretim Kurumları Sınavlarına (YKS) girecek öğrenciler için ücretsiz ulaşım hizmeti vereceğini açıkladı.

'Sınava bilgi olarak iyi hazırlanmak ve zamanı yönetmeyi öğrenmek gerekiyor'

Üniversite sınavına girecek olan gençlerin bir miktar heyecan ve stres yapmalarının normal olduğunu aktaran Elazığ Mediline Hastanesi psikiyatri uzmanı Doç. Dr. Hakan Balıbey, Öncelikle sınava bilgi olarak iyi hazırlanmak gerekiyor. ÖSYM sınavları için son demler. İyi hazırlanmak kişiyi rahatlatır. Bol deneme çözüp zamanı ayarlamayı öğrenmeleri gerekiyor dedi.

Elazığ’da LGS heyecanı başladı

Elazığ'da Liselere Geçiş Sınavı'nda (LGS) öğrenciler içeride aileler ise dışarıda ter döktü.

Ehliyet sınavında Animasyon Dönemi

Millî Eğitim Bakanlığı, eğitimde dijitalleşme hedefleri doğrultusunda başlattığı ehliyet sınavında animasyonlu soruların kullanılması uygulamasını genişletiyor. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, ehliyet sınavlarında animasyonlu soru sayısının adaylara sorulan tüm soruların yüzde 10'unu oluşturduğunu açıkladı.

Kaza yapan motosiklet sürücüsü, ’sınava girecektim’ diye hüngür hüngür ağladı

Elazığ'da motosikletle kaza yapan genç, kazayı bir kenara bıraktı gireceği sınavın derdine düştü. '2 hafta sonra askerlik sınavına girecektim ayağım çok kötü' diye ağlayan genci vatandaşlar sakinleştirmeye çalıştı.

YÖK Başkanı Açıkladı: Barajsız YKS'nin Detayları!

Üniversite sınavında barajı kaldırarak daha fazla sayıda öğrencinin lisans programlarını tercih etme hakkını artırdıklarını söyleyen YÖK Başkanı Özvar, sistemi rahatlattıklarını söyledi. Özvar, barajsız YKS'nin detaylarını da anlattı.

Başkan Çadırcı, lise öğrencilerini unutmadı

Elazığ'ın Yazıkonak Belde Belediye Başkanı Hatif Çadırcı, Genç Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerine sınavlara hazırlık ve kaynak kitap gönderdi.

Bahşi: 'Beklentileri Karşılamadı'

Eğitim-Bir-Sen 1 No'lu Şube Başkanı İbrahim Bahşi yaptığı açıklamada,'Öğretmenlik Meslek Kanunu teklifi, TBMM Genel Kurulu'nda kabul edilmiştir. Kanun, kariyer basamaklarının yeniden hayata geçirilmesi, uzman ve başöğretmenlere ücret ve ilave derece artışı getirilmesi, adaylık sürecindeki yazılı sınavın kaldırılması, öğretmenlere 3600 ek gösterge verilmesi gibi önemli özlük hakları ihtiva etmektedir. Bu yönüyle kanun bu üç konuda öğretmenlerimizin beklentilerini ve Eğitim-Bir-Sen'in toplu sözleşme masasına taşımış olduğu talepleri karşılamıştır. Ancak kanun, ne yazık ki, 'meslek kanunu' olarak nitelendirilmeyi hak edecek içerikten yoksundur' dedi.

Başkan Kangal; Bu Atama Elazığ Kamuoyunu Rahatsız Etmiştir

Tunceli’de ve Çemişgezek’te Ak Parti’nin çeşitli kademelerinde görevlendirilen İbrahim Enes Somyürek sınavsız olarak el altından Tunceli Mazgirt Belediyesinde Muhasebe Büro elemanı olarak işe başlamış,akabinde Tunceli Dsi Müdürlüğüne görevlendirilmişti.

Valimize Çağrıda Bulunuyoruz Adil Olunuz!

Tunceli’de ve Çemişgezek’te Ak Parti’nin çeşitli kademelerinde görevlendirilen İbrahim Enes Somyürek sınavsız olarak el altından Tunceli Mazgirt Belediyesinde Muhasebe Büro elemanı olarak işe başlamış,akabinde Tunceli Dsi Müdürlüğüne görevlendirilmişti.

Fırat Üniversitesi'nden Bütünleme Sınavı Kararı

Fırat Üniversitesi senatosu bütünleme sınavlarıyla ilgili toplanarak sınav süreciyle ilgili yeni karar aldı.

Fırat Üniversitesi’nde eğitime 1 gün ara! Sınavlar ertelendi

Elazığ’da öğle saatlerinde başlayan kar yağışı aralıksız olarak devam ediyor. Hayatı olumsuz etkileyen yoğun kar yağışı nedeniyle Fırat Üniversitesi’nde eğitime ara verildi. Sınavlar ertelendi.

BaşkanAygen 'Türkiye'nin En Büyük Çevrimiçi Deneme Sınavı Yapıldı'

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından BİLGİOCAK'TA eğitim portalı üzerinden gerçekleştirilen Türkiye Geneli Ödüllü Çevrimiçi 8. Sınıflar LGS deneme sınavı yüksek bir katlımla gerçekleşti.

Fırat Üniversitesi, Öğrencilerine Anne Şefkatiyle Yaklaşıyor

Fırat Üniversitesi Kadın Kolları, ara sınav dönemi nedeniyle kütüphanede ders çalışan öğrencilere anne eli değerek hazırlanan pasta, çorba ve çay ikramında bulundu.

Ehliyet Sınavlarında Bir İlk Animasyonlu Sorular Geliyor

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, ehliyet sınavlarında ilk kez animasyonlu soruların yer alacağını açıkladı.

Çobanlık yaparken hukuk fakültesini kazandı, şimdi savcılık sınavına hazırlanıyor

Tunceli'nin Çemişgezek ilçesinde çobanlık yaparken hazırlandığı üniversite sınavlarında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini kazanan Adem Aydın, bölümden mezun oldu. Elazığ'da bir hukuk bürosunda stajyer avukatlık yapan Aydın, şimdi de savcı olmak için sınavlara hazırlanıyor.

Başkan Ayhan Akbaba Fen Liselerini Kazanan 12 Öğrenciye Laptop Bilgisayar Hediye Etti

Nursel Şengezer Karakoçan Elazığ TRT KURDİ Elazığ Karakoçan'da 2020 – 2021 Eğitim Öğretim yılında LGS (Liselere Geçiş Sınavı ) sınavında başarılı olan Fen Liselerine yerleşen başarılı 12 öğrenciye Karakoçan Belediye Başkanı tarafından Laptop Bilgisayar hediye verildi.

YKS yerleştirme sonuçları açıklandı

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) yerleştirme sonuçları açıklandı. ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, 2021-YKS'de tercih yapan adayların yüzde 85,80'inin yükseköğretim programlarına yerleştiğini açıkladı.

MEB'den il yönetimlerine yüz yüze eğitim yazısı

Milli Eğitim Bakanlığı, 6 Eylül'de başlayacak yüz yüze eğitime ilişkin belirlenen tedbirleri il yönetimlerine bildirdi.

YÖK baraj düşürme çalışmasını tamamladı

YÖK, YKS’de baraj puanının düşürülmesi için yaptığı çalışmayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a sundu.

Elazığ’da KPSS heyecanı

Ülke genelinde olduğu gibi Elazığ'da da Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS), korona virüs (Covid-19) önlemleri altında başladı.

Kpss'ye Girecek Adaylara Ücretsiz Ulaşım Desteği

Elazığ Belediyesi yarın yapılacak olan Kamu Personel Seçme Sınavı'na girecek adaylar, veliler ve sınav görevlileri için ücretsiz ulaşım hizmeti sunacak.

Sare Yıldız, 'Galatasaray Lisesine gitmek istiyorum'

Elazığ'da Liselere Geçiş Sınavı'nda (LGS) 500 puan alarak birinci olan Sare Yıldız, İl Milli Eğitim Müdürünü ziyaret ederek, Galatasaray Lisesine gitmek istediğini söyledi.

Milletvekili Erol Lgs 1'ncisi Sare'yi telefonla arayarak tebrik etti

6 Haziran'da yapılan LGS’nin sonuçları açıklandı. Türkiye genelinde 1 milyonun üzerinde öğrencinin girdiği sınavda farklı illerden sınava giren 97 öğrenci, tüm soruları doğru yanıtlayarak 500 tam puan aldı

LGS birincisi Sare: “Başarımı Çok Çalışmaya Borçluyum”

Elazığ’da Liselere Geçiş Sınavı'nda (LGS) 500 puan alarak birinci olan Sare Yıldız, başarısını çok çalışmaya borçlu olduğunu söyledi.

YKS’de ikinci oturum heyecanı

Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın (YKS) ikinci oturumu ülke genelinde olduğu gibi Elazığ'da da başladı.