Toki Haberleri

Toki Haberleri

Dünya Temizlik Gününde Kollar Sıvandı

Tüm dünya da ve 81 ilimizde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen Dünya Temizlik Günü farkındalık etkinliğine Elazığ ve Kovancılar Gençlik Merkezi Liderlerimiz ve Gönüllülerimizin de katılımıyla farkındalık oluşturmak adına çevre temizliği gerçekleştirdik. Elazığ da Teknokent karşısı ve Kovancılarda Toki Konutları bölgesinde çevre temizliği yapan Gençlerimize Sivil Yaşam Derneği ve Let’s Do It ekipleride eşlik ederek farkındalık gününde etkinlik gerçekleştirildi.

Zafran'daki Deprem Konutları Sahiplerine Kavuşuyor

24.01.2020 tarihlerinde meydana gelen deprem afeti nedeniyle Elâzığ Merkez Mahalleleri'nde ki ağır hasarlı konutlarından hak sahibi olan ailelerden 05.03.2021 tarihinde çekilenkura sonucu adına Zafran Mahallesi'nde konut çıkan hak sahibi ailelerin konutlarının teslimleri 20.09.2021– 04.11.2021 tarihleri arasında yapılacağı AFAD tarafından ilan edildi.

Başkan Or: Sahipsiz Elazığ Dediğimizde Birileri Sesini Yükseltiyor

İYİ Parti İl Başkanı Mevlüt Or, ilçe gezilerini sürdürüyor. Bu kapsamda İl teşkilat başkanı Erhan Kaya, Gençlik Kolları Başkanı Burak Özgül, Belediye Meclis Üyesi Kahraman Doğan, İş İnsanı Milletvekili Aday Adayı Yüksel Ercan ile Keban ilçesine giden İYİ Parti il teşkilatı burada esnaflarla bir araya geldi.

TOKİ Karşıyaka'daki konutları yeniden satışa çıkardı

Son Dakika Elazığ: TOKİ Karşıyaka'da 3 adet 3+1, 82 adet 2+1 konutu yeniden satışa çıkardı.

Muhtarlar Derneği Üyeleri Bir Araya Geldi

Elazığ Muhtarlar Derneği Başkanı Ahmet Gül, Kuraları Çekilen TOKİ Konutlarının Hak sahiplerine Teslim Edilmediğin Ve Bu Konuda Yetkililerden Her Hangi Bir Açıklama Alamadıklarını Kaydetti.

Vali Yırık: “Devletimiz Elazığ’da yeni bir şehir inşa ediyor”

Elazığ'da yapılan 21 bin konutun 100 bine aşkın bir şehir pozisyonunda olduğunu belirten Vali Erkaya Yırık, 'Devletimiz Elazığ'da yeni bir şehir inşa ediyor. Mutlaka bunun bir an evvel olması mümkün değil. Vatandaşlarımız bu noktada yeni evlerine inşaatlar bittikçe kura neticesinde yerleşiyorlar. 15 bin konutun yüzde 50'sini de teslim etmiş durumdayız. Vatandaşlarımız halen teslimat devam ediyor' dedi.

Vali Yırık, Mustafapaşa Mahallesi’nde hak sahipleri ile bir araya geldi

Elazığ Valisi Erkaya Yırık, geçtiğimiz gün TOKİ kuraları çekilen Mustafapaşa Mahallesi'nde hak sahibi olan vatandaşlar ile bir araya geldi.

Depremin merkezi Sivrice'deki TOKİ konutlarında sona gelindi

Elazığ’da 24 Ocak’ta meydana gelen 6.8’lik depremin merkez üssü Sivrice ilçesinde yapımına başlanan 305 konut 86 iş yeri ve 2 caminin yüzde 95’i tamamlandı.

Elazığ'da Satışa Çıkarılan 136 Arsa, Açık Artırma Yöntemi İle Online Olarak Satıldı

TOKİ'nin Elazığ'da satışa çıkardığı konut ve ticari alan için yatırımlık 136 arsanın satışı, açık artırma yöntemi ile online olarak gerçekleşti

TOKİ’nin Elazığ’da Konut Ve Ticari Alan İçin Yatırımlık 136 Arsası Yarın Satışa Çıkıyor

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) Elazığ'da 119'u konut, 8'eri ticaret ve konut alanı, birde içinde tarla bulunan toplamda 136 arsayı satışa sundu. Satışın yarın açık artırma yöntemi ile online gerçekleştirileceği bildirildi.

Elazığ’da 763 depremzede daha evlerine kavuştu

Elazığ'da yapılan deprem konutlarından 763'ünün daha kura ile hak sahipleri belirlendi.

TOKİ, Elazığ’da 136 arsayı satışa çıkardı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) Elazığ'da 119'u konut, 8'eri ticaret ve konut alanı, birde içinde tarla bulunan toplamda 136 arsayı satışa sundu. Satışın 6 Temmuz'da açık artırma yöntemi ile online gerçekleştirileceği bildirildi.

Nihayet AFAD…

24 OCAK DEPREMİ SONRASI TOKİ’NİN İLİMİZDE DEPREMZEDELER İÇİN İNŞA ETTİĞİ KONUTLARIN KURA VE TESLİMAT SÜRECİNİ YÖNETEMEYEN VE BUNDAN DOLAYI HALKIN TEPKİSİNE VE İSYANINA SEBEP OLAN VATANDAŞI BİLGİLENDİRMEME OLAYINA VALİ ERKAYA YIRIK EL KOYDU VE NİHAYET AFAD HALKI BİLGİLENDİRMEYE BAŞLADI.

376 Depremzede Daha Evlerine Kavuştu

Elazığ'da deprem sonrasında yapımın başlanan tamamlandıkça teslim edilen konutlardan 376'sının daha kura ile hap sahipleri belirlendi.

TOKİ TOPLAM 19 SORUDAN SADECE BİRİNİ CEVAPLADI İŞİMİZ ÇOK ZOR

24 Ocak 2020 tarihinde Elazığ'da meydana gelen deprem ile ilgili Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Hukuk ve Adalet Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Mustafa YENEROĞLU 05.02.2021 tarihinde TBMM'de Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat KURUM'a cevaplandırması için 19 maddelik soru önergesi vermişti

KOMBİ HIRSIZLARI JANDARMA'DAN KAÇAMADI

TOKi konutlarına ait 10 adet apartman tipi kombinin çalınması olayı ile ilgili olarak Jandarma ekipleri şüphelilerin peşini bırakmadı.

BAŞKAN KARAKUŞ;ELAZIĞ YEDİĞİ BU AYAZI UNUTMAYACAK

Yeniden Refah Partisi Elazığ İl Başkanı Av.Erhan Karakuş Toki'nin 4700 konut için çektiği toplu kuraların Elazığ kamuoyunda karşılık görmediğini belirterek;Geldiğimiz son noktada ise, ne akılla hareket edilmiş, kimden olur alınmış bilmeyiz ama Elazığlıyı sağa sola savuran, huzursuz eden bir Toptan kura çekimi yapılmıştır. İnsanların mahallesi, çevresi, sosyal hayatı göz ardı edilmiş, işin kolayına kaçılmış ve Elazığlı depremzedeler bir kez daha mağdur edilmiştir! Sosyal medya sitelerinde kendi dertlerine düşüp kendi mahallelerine geri dönmek çabasıyla ilan veren, paylaşım yapan insanları gördüğünüzde hiç mi yüzünüz kızarmıyor ve kendinize pay çıkarmıyorsunuz, hiç mi vicdanen rahatsız olmadınız?''dedi.

BAŞKAN DOĞDU;KURA ÇEKİMİNİ DOĞRU BULMUYORUZ

Chp Elazığ İl Başkanı Yavuz Doğdu Toki tarafından 4.700 konutun kura çekiminde yaşanılan olumsuzluklar olduğunu söyleyerek;Biz Zafran, Çatalçeşme, Karşıyaka ve Yemişlik’te yapımı biten TOKİ konutlarının, hak sahiplerine ikametgahı olan bölgelerde verilmeyip karma kura uygulamasıyla belirlenmesini doğru bulmuyoruz. Şehrin bir ucunda oturan aileyi, karma kurayla öteki ucuna göndermek adil değildir''dedi.

MURAT DAĞHAN;DEPREM SONRASI MAĞDURİYETLER GİDERİLMEDİ

25 Ocak’ta devlet erkanının üst düzey katılımıyla yapılan TOKİ konut teslim törenine rağmen vatandaşın mağduriyetlerinin devam ettiğini söyleyen Deva Partisi Elazığ İl Başkanı şu ifadeleri kullandı.

“ELAZIĞ, BİZE HEP GÜÇ VERDİ”

TOKİ TARAFINDAN YAPIMI TAMAMLANAN DEPREM KONUTLARININ ANAHTAR TESLİMİ VE İPEKYOLU GENÇLİK MERKEZİNİN AÇILIŞI İÇİN İLİMİZE GELEN CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, ELAZIĞLILARIN GİRDİĞİ HER MÜCADELEDE KENDİSİNE GÜÇ VERDİĞİNİ İFADE ETTİ.

BAŞKAN DAĞHAN;VATANDAŞIN ELEKTİRİĞİ KESİK,ÇADIRDA YAŞIYOR

DEVA Partisi il Başkanı Murat Dağhan, Elazığ il ve ilçe teşkilatı olarak Sivrice mülki amiri ve Belediyesine, makamlarında ziyaretlerde bulunup TOKİ’nin Sivrice ilçesinde “depremi fırsata çevirelim” şiarıyla yürüttüğü yeniden yapılaşmaya ilişkin kapsamlı temaslarda bulunduklarını belirtti.

BAŞKAN ŞERİFOĞULLARI;ŞEHRİMİZ HIZLI BİR DEĞİŞİM-DÖNÜŞÜMÜN İÇERİSİNDE

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, deprem sonrası TOKİ tarafından Abdullahpaşa ve Aksaray mahallelerinde yapımına başlanan ve anahtar teslimine hazır duruma getirilen konutlar ile Gümüşkavak Mahallesi'nde yapımı tamamlanan Elazığ Belediyesi Ek Hizmet Binasında incelemelerde bulundu.

DAĞHAN: İNSANLAR BURAYI YURT EDİNMİŞLER

Karşıyaka Mahallesine bağlı Beyyurdu küme evlerinin bulunduğu arsaların TOKİ tarafından 24 Aralık’ta İstanbul’da ihale usulüyle satışa çıkarılmasına Deva Partisi İl Başkanı Murat Dağhan’dan tepki gösterdi.

VALİ YIRIK;ÇETİN İNŞAATIN YAPIMINI ÜSTLENDİĞİ TOKİ KONUTLARINI GEZDİ

Elazığ Gümüşkavak Mahallesinde yapımına devam edilen 184 adet Toki konutlarına Elazığ Valisi Erkaya Yırık ve Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları gezi ve incelemelerde bulundu.

MEMURSEN 2. ETAP TOKİ’NİN SU PROBLEMİ ÇÖZÜLDÜ

Elazığ Belediyesi, Çaydaçıra Mahallesi Memursen 2. Etap TOKİ konutlarının içme suyu problemini çözüme kavuşturdu.

Depremzedelere Yönelik İnşa Edilen Konutların Altyapı Çalışmaları Masaya Yatırıldı

Elazığ Belediyesi tarafından 24 Ocak depremi sonrasında evleri yıkılan vatandaşlar için TOKİ tarafından inşa edilen kalıcı konutların yol ve altyapı hizmetlerine ilişkin koordinasyon toplantısı gerçekleştirildi.

Elazığ Belediyesi Korona Virüsle Mücadeleyi Sürdürüyor

Elazığ Belediyesi, Korona virüs salgınının önüne geçmek amacıyla yürüttüğü dezenfekte çalışmalarına; bugün de yapılan planlama doğrultusunda devam etti. Elazığ Belediyesi ekipleri tarafından sürdürülen çalışmalar kapsamında vatandaşın yoğun olarak kullandığı 112 Acil Sağlık Hizmetleri ve çağrı merkezleri, ambulanslar, Aile Hekimliği Merkezleri, Polis Merkezi amirlikleri, TOKİ irtibat büroları, muhtarlık ofisleri ve cami lavaboları günlük olarak dezenfekte ediliyor.

Başkan Şerifoğulları’ndan Karşıyaka Mahallesine Kentsel Dönüşüm Müjdesi

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, Karşıyaka Mahallesindeki Kentsel Dönüşüm sorunuyla ilgili attıkları somut adımların olumlu sonuç verdiğini belirterek, “TOKİ ile gerekli protokolleri imzaladık. Mahalle sakinlerimize hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Toki Konutlarına Otobüs Seferleri Başladı

TOKİ tarafından Güney Çevre Yolu üzerinde inşa edilen konutlara otobüs seferleri başladı.

TOKİ KONUTLARININ SU İHTİYACI GİDERİLDİ

TOKİ tarafından Güney Çevre Yolu üzerinde inşa edilen konutların içme suyu bağlantısı sağladı.