Yılan Haberleri

Yılan Haberleri

Eve giren yılanı ekipler çıkardı

Elazığ'ın Kovancılar ilçesinde bir eve giren yılan, itfaiye ekipleri tarafından çıkartılarak doğaya salındı.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun Elazığ Sevdası

Lise öğrenimini ilimizdeki tarihi ELAZIĞ TİCARET LİSESİ’nde geçiren ve hemşehrimiz sayılan  Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu İstanbul milletvekili sıfatı ile 2009 yılında Kuzova Bölgesinde yaşanan sorunları gündeme taşımıştı.

Elazığ Belediyesi itfaiye ekipleri, Manavgat’ta yangına müdahale çalışmalarını sürdürüyor

Antalya'nın Manavgat ilçesinde çıkan ve geniş bir alana yayılan orman yangını nedeniyle bölgeye sevk edilen Elazığ Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri, yangın söndürme çalışmalarına destek oluyor.

Doç. Dr. Polat: “Taş hastalığı sıcak iklimde daha fazla görülür”

Taş hastalığının toplumun yaklaşık yüzde 2 ile 20'sinde görülen bir sağlık problemi olduğunu belirten Üroloji Uzmanı Doç. Dr. Hacı Polat, 'Özellikle sıcak iklimlerde taş hastalığı daha fazla görülür. Güney taraflarında daha fazla olmakla birlikte, Elazığ da sıcak sayılan bir şehir olduğu için taş hastalığı fazla görülür. Daha soğuk bölgelerimizde daha nadir görülür' dedi.

Otomobilin alt kısmına giren yılanı itfaiye çıkardı

Elazığ'da bir otomobilin alt kısmına giren yılan, itfaiye ekipleri tarafından çıkartılarak doğal ortamına bırakıldı.

Yakaladığı yılanı böyle sevip öptü, o anlar kameraya yansıdı

Elazığ'da bir kişinin yakaladığı yılanı öpüp, sevmesi dikkat çekti.

Havalar ısındı, yılanlar ortaya çıktı

Elazığ'ın kırsal kesimlerinde havaların ısınmasıyla ortaya çıkan yılanlar dikkat çekerken, vatandaşları da tedirgin etti.

İl Sağlık Müdürlüğü Korona Virüs Hakkında Bilgilendirmelerde Bulundu

İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Cahit POLAT, Çin’in Wuhan şehrinde ortaya çıkan ve kısa sürede yayılan Yeni Coronavirüs riskine karşı alınması gereken tedbirler hakkında açıklama yaptı.

VALİMİZ DE OLMASA…

ÖNCE MADEN, ARDINDAN HARPUT, EN SON OLARAK DA YILAN HİKÂYESİNE DÖNEN FUAR ALANI... VALİ KALDIRIM’IN SON 20 GÜNLÜK ÇÖZÜM ODAKLI ÇALIŞMASI VE BU KONUDAKİ PERFORMANSI TÜM KESİMLERDEN TAKDİR TOPLUYOR.

BİNLERCE SAĞLIK ÇALIŞANLARINA ERKEN EMEKLİLİK SÜRPRİZİ

Bedelli askerlikle ilgili torba yasa teklifinde yer alan, sağlık çalışanlarına yıpranma hakkının detayları belli oldu. Teklife göre, sağlık çalışanları her 360 günlük çalışma karşılığı 60 günlük “fiili hizmet süresi zammı”, yaygın adıyla yıpranma payı elde edecek. Yıpranma hakkından, 1219 sayılı Tababet ve Şuabatı San’atlarının Tarzı İcrasına Dair Kanun, 6283 sayılı Hemşirelik Kanunu ve 6197 sayılı Eczacılar ve Eczaneler Hakkında Kanun kapsamında “sağlık mensubu sayılan ve insan sağlığı için koruyucu, teşhis, tedavi ve rehabilite edici hizmetlerde çalışanlar” yararlanacak.

KİMLİKLERE İZDİHAM OLUNCA VALİLİK UYARDI

Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı değiştirme süresi 3 yıl olarak belirlenmesine rağmen son günlerde vatandaşlar arasında yayılan kimlik kartının yıl sonuna kadar değiştirilmesi gerektiği dedikoduları yüzünden Elazığ Nüfus Müdürlüğünde aşırı yoğunluk yaşanmaya başladı.