Yks Haberleri

Yks Haberleri

YKS yerleştirme sonuçları açıklandı

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) yerleştirme sonuçları açıklandı. ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, 2021-YKS'de tercih yapan adayların yüzde 85,80'inin yükseköğretim programlarına yerleştiğini açıkladı.

Ösym 2021 YKS Tercih İşlemleri Bu Gün 20 Ağustos Saat 23:59'da Sona Erecek

ÖSYM: 2021-YKS tercih işlemleri bugün (20 Ağustos) saat 23.59'da sona erecektir.

YÖK baraj düşürme çalışmasını tamamladı

YÖK, YKS’de baraj puanının düşürülmesi için yaptığı çalışmayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a sundu.

YKS’de ikinci oturum heyecanı

Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın (YKS) ikinci oturumu ülke genelinde olduğu gibi Elazığ'da da başladı.

Sınava 1 dakika geç kaldı, bir yılı gitti

Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın (YKS) ilk oturumu olan Temel Yeterlilik Testi (TYT) ülke genelinde olduğu gibi Elazığ'da da başladı. Bingöl'de meydana gelen Elazığ'ında etkilendiği deprem stresiyle öğrenciler sınava girerken, bir aday, bir dakika sınava geç kalınca bir yılı gitti.

Başkan Yıldırım'dan Yks Mesajı

AK Parti Elazığ İl Başkanı Şerafettin Yıldırım hafta sonu yapılacak olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) girecek öğrenciler için bir mesaj yayımladı.

Sınava girecek öğrencilere ve ebeveynlerine yönelik öneriler

Her sene olduğu gibi bu sene de sınav maratonu devam ediyor.

YKS'ye girecekler ve görevliler sokağa çıkma kısıtlamasından muaf olacak

İçişleri Bakanlığı, 81 il valiliğine '2021 Yükseköğretim Kurumları Sınavı Tedbirleri konulu genelge gönderdi. Genelgeye göre 27 Haziran Pazar günü sınav görevlileri ve sınava girecek adaylar ile refakatçileri, 05.00-19.00 saatleri arasında sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutulacak.

Elazığ’da YKS’ye 24 bin 958 aday girecek

Elazığ'da 26-27 Haziran'da yapılacak olan Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı'na (YKS) 115 binada 24 bin 958 adayın gireceği bildirildi.

REKTÖR PROF. DR. GÖKTAŞ’TAN, YENİ ÖĞRENCİLERE “HOŞ GELDİNİZ” MESAJI

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, YKS 2020 tercih sonuçları ile Fırat Üniversitesi’ndeki programlara yerleşme başarısı gösteren öğrenciler için bir kutlama mesajı yayımladı.

MESLEK SEÇİMİNDE ÇOK BOYUTLU DÜŞÜNMEK GEREKİYOR

Üniversite adaylarının heyecanla beklediği YKS sonuçları açıklandı. İnsanın hayatında iki önemli kararın evlilik ve meslek seçimi olduğunu hatırlatan Psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan, doğru karar verebilmek için çok boyutlu düşünülmesi gerektiğine dikkat çekiyor.

Elazığ Belediyesi’nden YKS’ye Girecek Öğrencilere Ücretsiz Ulaşım Hizmeti

Elazığ Belediyesi 27-28 Haziran tarihlerinde yapılacak YKS’ye girecek öğrenciler için ücretsiz toplu taşıma hizmeti sunacak.

Yeniden Refah Partisi Fatih Erbakan'dan Çarpıcı YKS çağrısı

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan, "Yüz binlerce öğrencinin, 'sınav tarihi değiştirilmesin ve 25 Temmuz'da yapılsın' talebinin göz önüne alınarak alınan kararın bir kez daha gözden geçirilmesi yerinde olacaktır." çağrısında bulundu.

Üniversite Sınavında Ek Süre

YÖK ( yüksek öğretim kurumu) Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kabine toplantısı ardından YKS sınavının 27-28 Haziranda yapılacağını açıklamasından sonra sınava ilişkin yeni açıklamalarda bulundu.

BAŞKAN ŞERİFOĞULLARI ÖĞRENCİLERİ UNUTMADI

Hafta sonu gerçekleştirilecek olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) ile ilgili Elazığ Belediyesi tarafından bir dizi önlem alındı. Sınavlara girecek adaylar için ulaşımın ücretsiz olacağını aktaran Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, herhangi bir sorun yaşamamaları için öğrencilere tüm imkânları sunacaklarını belirterek, "Genç kardeşlerime güveniyor ve başarılar diliyorum" dedi.

Sınav Esnasında Uygulayabileceğiniz 10 Altın Kural

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından gerçekleştirilecek olan, Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) için süre yaklaştı. Sınava hazırlık süreci bitip de sınava girildiğinde, yine yönetilmesi gereken bir sürecin olduğundan bahseden Lapsus Psikoloji ve Gelişim Atölyesi Kurucusu Uzman Klinik Psikolog Gonca Akkaya bu süreci doğru yönetebilmek adına 10 altın kuralı paylaştı.

2018 YKS’de İlk 5000’e Giren Cemil Meriç Fen Lisesi Öğrencileri Müdürlüğünü Ziyaret Etti

Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı’nın (YKS) açıklanmasından sonra Elazığ 1.’si ve Türkiye 166.’sı olan Umut YILDIRM ile Türkiye genelinde ilk 5000’e giren Cemil Meriç Fen Lisesi’nin başarılı öğrencileri okul müdürü Erdal AYDIN ve Fizik öğretmeni Hüseyin OĞUZ ile birlikte müdürlüğünü ziyaret ettiler.