Zam Haberleri

Zam Haberleri

Elazığ’da suç makinesi yakalandı

Elazığ'da 10 yıl 6 ay kesinleşmiş hapis cezası olan ve aynı zamanda 33 farkı suçtan kaydı bulunan firari şahıs yakalandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Temmuz ayı memur maaşları, Kurban Bayramı öncesinde 8 Temmuz’da zamlı haliyle ödenecek'

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Temmuz ayı memur maaşları, Kurban Bayramı öncesinde 8 Temmuz'da zamlı haliyle ödenecek.

Depremde emanet alınan eşyaların sahibini 2 yıldır arıyor

Elazığ'da 24 Ocak 2020'de meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depremde evleri hasar gören bir aile, zarar gelmesin diye eşyalarını nakliyeci Zülfü Kalkan'a teslim etti. Zülfü Kalkan emanetten 20 gün sonra hayatını kaybetti. Ağabeyi Ramazan Kalkan, 2 yıldır zamanının büyük bir kısmını kardeşine emanet edilen eşyaların sahibi aramakla geçiriyor.

Tarihi bacalar Maden'in simgesi haline geldi

Milattan önce ilk madenin işlendiği yer olarak bilinen Elazığ'ın Maden ilçesinde yapılan tarihi izole bacaları, günümüze kadar varlığını koruyor. Son zamanlarda MTA tarafından yapılan inceleme ve saha çalışmalarında cumhuriyet tarihinin en büyük maden rezervi bulunan ilçede vatandaşlar, maden bacalarının restore edilmesini istiyor.

Elazığ’da YKS’nin ilk oturum heyecanı başladı

Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın (YKS) ilk oturumu ülke genelinde olduğu gibi Elazığ'da da başladı. Birçok öğrenci sınava saatinde yetişmek için zamanla yarıştı.

Veysel Demirci: “Şimdiye Kadar Neredeydin?”

Elazığlı sevilen iş insanı, ZİVER Holding Yönetim Kurulu Başkanı Veysel DEMİRCİ, son zamanlarda Elazığ’da toplantılar yapan, seçime hazırlanan Ali ÖZCAN hakkında bir basın açıklaması yayınladı… Veysel DEMİRCİ, konuya ilişkin yaptığı açıklamada; “Ali ÖZCAN sana soracaklarım var” diyerek şunları söyledi:

'Sınava bilgi olarak iyi hazırlanmak ve zamanı yönetmeyi öğrenmek gerekiyor'

Üniversite sınavına girecek olan gençlerin bir miktar heyecan ve stres yapmalarının normal olduğunu aktaran Elazığ Mediline Hastanesi psikiyatri uzmanı Doç. Dr. Hakan Balıbey, Öncelikle sınava bilgi olarak iyi hazırlanmak gerekiyor. ÖSYM sınavları için son demler. İyi hazırlanmak kişiyi rahatlatır. Bol deneme çözüp zamanı ayarlamayı öğrenmeleri gerekiyor dedi.

Elazığ’da 18 yıllık cinayette vahşet adli tıp raporuna da yansıdı

Elazığ'da, 18 yıl önce kayıp ilanı verilen, aradan geçen zamana rağmen kendisinden hiçbir haber alınamamasının ardından polisin yaptığı titiz çalışmalar sonucunda cinayete kurban gittiği belirlenen Ruhi Canpolat'ın öldürülmesine ilişkin adli tıp raporu ortaya çıktı. Olayda maktul Canpolat'ın önce bıçaklandığı ardından parçalara ayrılarak gömüldüğü ifade edildi.

Önce bıçaklamışlar ardından bağırmasın diye kravatla boğazını sıkmışlar

Elazığ'da, 18 yıl önce kayıp ilanı verilen, aradan geçen zamana rağmen kendisinden hiçbir haber alınamamasının ardından polisin yaptığı titiz çalışmalar sonucunda cinayete kurban gittiği belirlenen Ruhi Canpolat olayına ilişkin ilk duruşma görüldü. Duruşmaya tutuklu sanıkların ifadeleri damga vurdu.

Minibüse binmeden yazamıyor 'Atla Gel Şaban' filmi Elazığ’da gerçek oldu

Elazığ'da yaşayan daha önce de lösemi hastalığına yakalandığı zamanlarda hastane ranzalarında kitap yazan Ramazan Öner, şimdiler de ise her gün işe gittiği minibüste yeni kitabını yazıyor. Öner'in sadece minibüste kitap yazdığını görenler, 3 Temmuz 2000'de hayatını kaybeden ünlü sanatçı Kemal Sunal'ın başrolünü oynadığı, 1984 yapımı 'Atla Gel Şaban' filmini hatırlıyor.

Bileziklerini satıp atölye açtı, kendi işinin patronu oldu

Elazığ'da yaşayan Fethiye Yıldız, evliliğinden kalan 4 bileziğini satıp Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığından (KOSGEB) destek alarak çömlek atölyesi kurdu. Zamanla atölyesini büyüten Yıldız, ailesiyle birlikle 30'a yakın ürün çıkarıp talepleri karşılamaya başladı.

Yağışlar arıcıları da sevindirdi, rekoltede yükseliş bekleniyor

Elazığ Arı Yetiştiriciliği Birliği Başkanı Fırat Canbay, İnşallah bu sene geçen yıla göre çok iyi bir sezon geçireceğimiz umudu içerisindeyiz. Arıcılarımıza baktığımız zaman sezon başından itibaren 3 ila 4 yer gezerek noktaya geldi. En son ise konaklayacakları bal hasadı yapacakları bölgelerine gidecekler. Bizler Temmuz ayı içerisinde bal veriminin oluşacağı bir sezona giriş yapacağız. Bu yıl çok verimli bir yıl olacaktır dedi.

Bonus Hoca Elazığ'da

Türkiye’nin en ünlü eğitimcilerinden aynı zamanda öğrenciler tarafından Bonus Hoca olarakta bilinen Süleyman Beledioğlu Limit Özel Öğretim kursu ve Marmara Eğitim Kurumları organizasyonuyla Elazığ’lı öğrenci ve velilerle buluştu.

Türkiye’nin en uzun demir yolu köprüsü Elazığ’da

Elazığ'ın Baskil ilçesinde bulunan yapıldığı dönemde dünyanın 3., Türkiye'nin ise en uzunu olan Fırat Demiryolu Köprüsü, Elazığ ile Malatya illerini birbirine bağlarken, aynı zamanda geçiş yolu olarak kullanılıyor.

Başkan Hatif Çadırcı çocuklarla bir araya geldi

Elazığ'ın Yazıkonak Belde Belediye Başkanı Hatif Çadırcı, çocuklarla zaman geçirmenin mutluluğunu yaşıyor.

Başkan Şerifoğulları, CHP'nin açıklamasına yanıt verdi, 'Milletimizle aramızdaki bağı koparamayacaksınız'

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, Mustafapaşa Mahallesi ziyaretleri esnasında yaşanan olaylarla ilgili açıklamalarda bulundu. Başkan Şerifoğulları, 'CHP İl Başkanlığınca yapılan açıklamada, bir hanım kardeşimizle gayet samimi ve doğal diyaloğumuzdan hareketle bizim üstenci olduğumuzu ve vatandaşımızı hor ve hakir gördüğümüz iddia edilmiştir. Biz hiçbir zaman, hiçbir vatandaşımızı hor ve hakir görmedik, görmeyiz. Kendileri de dahil hiç kimse bunun aksine bir tek örnek gösteremez. CHP İl Başkanlığı vatandaşına tepeden bakan birilerini görmek istiyorsa dönüp CHP'ye baksın' dedi.

'Mazluma Uzanan Eliniz Alperenler'

Avrupa Nizam-ı Alem Federasyonu her yıl olduğu gibi bu yılda Ramazan ayında Anadolu illerimizde ihtiyac sahibi olan ailelere paylasmak kardeslik gida koli yardımında Elazığ ilimizdede degerli ihtiyac sahibi kardeşlerimizin sofrasında buluştu.

Üçüz yavrulayan keçi aileyi sevince boğdu

Elazığ'da tek yavru bekledikleri keçi üçüz doğurunca sürü sahibi ve ailesi büyük sevinç yaşadı. Sevimli oğlaklar aynı zamanda çocukların da maskotu haline geldi.

Polis ekipleri, hırsızların dadandığı o yerde kuş uçurtmuyor

Elazığ Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği ile Fevzi Çakmak Polis Merkezi ekipleri, hırsızların dadandığı atıl durumdaki eski devlet hastanesi binasında kuş uçurmuyor. Sürekli devriye atan polis ekipleri, aynı zamanda dron ile havadan kontrol sağlıyor.

8 ilde 12 milyon fidan toprakla buluşacak

Ağaçlandırmada ikinci, erozyon kontrol çalışmalarında birinci sırada olduklarını belirten Elazığ Orman Bölge Müdürü Muhammed Salih Çetiner, 'Son zamanlarda yaşanan kar yağışı bizleri, orman teşkilatını ve orman çiftçilerimizi çok mutlu etti. Bizler için bereketli oldu' dedi.

Üniversite öğrencisi doğada çözünerek bitkiye dönüşen plastik üretti

Annesinin sürekli ıspanak yemesinden ilham alan 19 yaşındaki üniversite öğrencisi Emir Belli, ıspanak atıklarından plastik kaşık ve kapak üretti. Doğaya atıldığında 2 hafta içerisinde çözünen bu plastikler, aynı zamanda içerisine yerleştirilen tohumlar sayesinde tekrar yeşererek bitkiye dönüşüyor.

Akaryakıta yine zam

Benzin ve motorinde bu gece de büyük zam var...

Milletvekil Erol bir sene önce bu günü anlatmış 

Geçen sene TBMM’de konuşan CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, bu günleri anlatmış.  1970’li yıllarla bu günü değerlendiren Milletvekili Erol, “O kuyruklar yoksulluktan kaynaklı kuyruklar değil, yokluktan kaynaklı kuyruklardı. Ama bugünü değerlendirdiğimiz zaman yoksulluk var” dedi.

Elazığ'da Ulaşım Kart Ücretlerine Zam Geldi

Elazığ Belediye Meclisi Mart ayı meclis toplantılarında otobüslerdeki elektronik kart ücretlerine zam yapıldı.

Benzin ve Motorine Bu Gece Yarısından İtibaren Büyük Zam!

Petrol fiyatlarındaki ve döviz kurlarındaki artış, akaryakıtta eşi benzeri görülmemiş zamları beraberinde getiriyor.

Elazığ’da baharın habercisi bademler çiçek açtı

Elazığ'da çetin geçen kış aylarının ardından baharın müjdecisi olan bademler çiçekler açtı. Zamansız açan çiçekler vatandaşları hayrete düşürdü.

Elazığ’da UMKE ekipleri bu kez yangına müdahale etti

Elazığ'da karton yüklü pikapta çıkan yangına UMKE ekipleri zamanında müdahale ederek söndürdü.

Elazığ’da ’Mahallede Maç Var’ organizasyonu başladı

81 ilde eş zamanlı başlatılan 'Mahallede Maç Var' organizasyonu Elazığ'da da başladı.

TOKİ'den Arsa Alanlara Çifte Standart

TOKİ'den arsa alan bazı vatandaşlar ödemeleri zamanında ve düzenli yapmasına rağmen yaşanan fiyat artışları nedeniyle büyük bir mağduriyet yaşıyor. Nakit ve taksit ödemeleri düzenli yapıldığı halde 6 ayda bir ödenen paralar sıfırlanıyor.

Ulaşımda Alternatif Çözüm Van Gölü Ekspresi

Dağların karlı yamaçlarından süzülerek eşsiz güzellikteki manzaralar eşliğinde seyahat imkanı sunan Van gölü Ekspresi, aynı zamanda maddi açıdan da seyahat severlere alternatif çözüm oluyor.