Eğitim

Savunma Sanayi Başkanı Prof. Dr. Demir'den Rektör Prof. DR. GÖKTaş'a ziyaret Savunma Sanayi Başkanı Prof. Dr. Demir'den Rektör Prof. DR. GÖKTaş'a ziyaret
Fırat ile İnönü üniversiteleri arasında iş birliği Fırat ile İnönü üniversiteleri arasında iş birliği
Twinning projesi başarılı bir şekilde tamamlandı Twinning projesi başarılı bir şekilde tamamlandı
Eğitimcilerden gerçeği aratmayan deprem tatbikatı Eğitimcilerden gerçeği aratmayan deprem tatbikatı
Elazığ'da öğrenciler içeride aileler dışarıda ter döktü Elazığ’da öğrenciler içeride aileler dışarıda ter döktü
Elazığ'da pandemi tedbirleri altında LGS heyecanı Elazığ’da pandemi tedbirleri altında LGS heyecanı
YıldırımLgs sınavına girecek gençlerimize başarılar diliyorum Yıldırım;Lgs sınavına girecek gençlerimize başarılar diliyorum
Şehrimizin İlk Hafızlık Ortaokulu Hizmete Açıldı Şehrimizin İlk Hafızlık Ortaokulu Hizmete Açıldı
Uzaktan Eğitimde Online Kaynaklar Öğrenciler İçin Önemli Uzaktan Eğitimde Online Kaynaklar Öğrenciler İçin Önemli
Elazığ TSO ve HUMA Danışmanlık İşbirliğinde Drone Eğitimi Elazığ TSO ve HUMA Danışmanlık İşbirliğinde Drone Eğitimi
36 yılını eğitime adayan müdür, onur belgesiyle emekli oldu 36 yılını eğitime adayan müdür, onur belgesiyle emekli oldu
Öğrenciler 'Değerli Arkadaşım' projesini uyguladı Öğrenciler "Değerli Arkadaşım" projesini uyguladı
Tebrikler Aye Mugir  Tebrikler Aye Mugir 
Elazığ'a  Yeni Nesil Kütüphane Elazığ’a Yeni Nesil Kütüphane
Siber saldırılar COVID-19 döneminde yüzde 600 arttı Siber saldırılar COVID-19 döneminde yüzde 600 arttı
Başkan Doğdu : Yapılan yanlış bir davranış Başkan Doğdu : Yapılan yanlış bir davranış
TÜRK DİL KURUMU BAŞKANI PROF. DR. GÜLSEVİN FIRAT ÜNİVERSİTESİ'NİN KONUĞU OLDU TÜRK DİL KURUMU BAŞKANI PROF. DR. GÜLSEVİN FIRAT ÜNİVERSİTESİ’NİN KONUĞU OLDU
FIRAT ÜNİVERSİTESİ KARİYER MERKEZİ KİŞİSEL GELİŞİM EĞİTİMLERİNE BAŞLADI FIRAT ÜNİVERSİTESİ KARİYER MERKEZİ KİŞİSEL GELİŞİM EĞİTİMLERİNE BAŞLADI
OSB , İŞKUR VE FIRAT ÜNİVERSİTESİ ARASINDA PROTOKOL İMZALANDI OSB , İŞKUR VE FIRAT ÜNİVERSİTESİ ARASINDA PROTOKOL İMZALANDI
Eğitim Haberleri

Savunma Sanayi Başkanı Prof. Dr. Demir'den Rektör Prof. DR. GÖKTaş'a ziyaret

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail DEMİR, Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin GÖKTAŞ'ı ziyaret ederek üniversitenin savunma sanayi alanında yaptığı çalışmalarla ilgili istişarelerde bulundu.

Fırat ile İnönü üniversiteleri arasında iş birliği

Elazığ Fırat Üniversitesi ile Malatya İnönü Üniversiteleri arasında kariyer merkezlerinin ortak düzenleyeceği faaliyetler üzerine iş birliği yapılacak. Konu ile ilgili Elazığ Fırat Üniversitesi'nden bir heyet, Malatya İnönü Üniversitesi'ne ziyaret gerçekleştirip, bilgi alış verişinde bulunuldu.

Twinning projesi başarılı bir şekilde tamamlandı

Elazığ Akçakiraz Yüzbaşı İlkokulu sınıf öğretmeni Osman Hayri Topuz  ile Kovancılar İsmetpaşa İlkokulu sınıf öğretmeni Fethiye Sert'in katılımlarıyla yürütülen Sihirli Parmaklar isimli eTwinning projesi başarılı bir şekilde tamamlandı. 

Eğitimcilerden gerçeği aratmayan deprem tatbikatı

2021 Afet eğitim yılı etkinlikleri kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından her ilde oluşturulması istenen MEB Arama Kurtarma Birliği (AKUB), öğretmen ve memurdan oluşan 30 gönüllü, Elazığ'da bugün gerçekleştirdikleri son eğitimle göreve başladı.

Elazığ’da öğrenciler içeride aileler dışarıda ter döktü

Elazığ'da Liselere Geçiş Sistemi (LGS) sınavı, pandemi tedbirleri altında sona erdi. Öğrenciler içeride aileleri ise dışarıda ter döktü.

Elazığ’da pandemi tedbirleri altında LGS heyecanı

Elazığ'da Liselere Giriş Sınavı (LGS) , pandemi tedbirleri altında başladı.

Yıldırım;Lgs sınavına girecek gençlerimize başarılar diliyorum

AK Parti Elazığ İl Başkanı Şerafettin Yıldırım, LGS'ye (Liselere Geçiş Sınavı) girecek öğrenciler için bir mesaj yayımladı.

Şehrimizin İlk Hafızlık Ortaokulu Hizmete Açıldı

Elazığ Hafızlık İmam Hatip Ortaokulu bu yıl ilk öğrencilerini kabul edecek. Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü ve Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından desteklenen Hafız Yetiştirme ve Akademik Başarıyı Destekleme Projesi kapsamında ilimizde açılan Elazığ Hafızlık İmam Hatip Ortaokulu 2021-2022 eğitim öğretim yılında ilk öğrencileriyle de buluşmuş olacak.

Uzaktan Eğitimde Online Kaynaklar Öğrenciler İçin Önemli

Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 pandemisi ile 2019-2020 Bahar yarıyılından itibaren üniversitelerde dersler uzaktan eğitim-öğretim yöntemleri ile yürütüldü. İstanbul Rumeli Üniversitesi de önlisans, lisans, yüksek lisans dersleri ve tüm Akademik Etkinlikler, Sağlık, Kültür, Spor Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen etkinlikler Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (Rumeli UZEM) bünyesinde devam etti.

Elazığ TSO ve HUMA Danışmanlık İşbirliğinde Drone Eğitimi

Elazığ TSO Gelişim Akademi ile HUMA Danışmanlık ve Eğitim Ltd.Şti. ile yapılan işbirliği ile Elazığ’da İHA-0 ve İHA-1 eğitim anlaşması yapıldı. 22-25 Haziran tarihleri arasında Elazığ TSO Konferans Salonunda 4 gün sürecek eğitimler kapsamında katılımcılara uygun ücretlendirme ile Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü onaylı DRONE Ehliyeti verilecek…

36 yılını eğitime adayan müdür, onur belgesiyle emekli oldu

Tunceli'nin Çemişgezek ilçesinde 36 yılını eğitime adayan, İlçe Milli Eğitim Müdürü İzzet Demir emekli olurken, onur belgesi verildi.

Öğrenciler "Değerli Arkadaşım" projesini uyguladı

Elazığ’da ortaokul öğrencileri, "Değerli Arkadaşım" projesini günlük yaşantılarına uygulayarak öğrendi.

Tebrikler Aye Mugir 

Sosyal Uyum ve Gençlik Katılım Projesi vasıtasıyla tanışılan muhacir kardeşlerimizden sadece biri olan Aye Mugir, Gençlik Merkezi çalışmalarında da sık yer alarak çeşitli projelerde yer aldı.

Elazığ’a Yeni Nesil Kütüphane

Elazığ'da belediye tarafından yaptırılan binlerce kitaba bir tıkla ulaşabilecek dijital kütüphane de kaba inşaat tamamlanırken, Haziran ayında tamamen bitirilmesinin hedeflendiği belirtildi.

Liselerde Sorumluluk Sınavı Yapılacak mı ?

Alt sınıflarda başarısız oldukları derslerden sorumluluk sınavına girecek olan lise öğrencileri, sorumluluk sınavlarının ne zaman yapılacağını araştırıyor. Peki sorumluluk sınavları ne zaman?

Siber saldırılar COVID-19 döneminde yüzde 600 arttı

No On Fuarcılık ve ALZ Fuar ortaklığı ile 10 – 13 Kasım 2021 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde “Gelecek Burada Kodlanıyor” temasıyla düzenlenecek olan Yazılım Endüstrisi Fuarı’nda, COVID-19 pandemisi döneminde yüzde 600 oranında artış kaydeden siber saldırıları engellemeye yönelik geliştirilen siber güvenlik çözümleri yer alacak.

Başkan Doğdu : Yapılan yanlış bir davranış

Cumhuriyet Halk Partisi Elazığ İl Başkanı Yavuz Doğdu Korgeneral Hulusi Sayın Lisesi’nin isminin değiştirilmesine tepki vererek böylesi yanlış bir uygulamadan bir an evvel vazgeçilmesi gerektiğini söyledi.

TÜRK DİL KURUMU BAŞKANI PROF. DR. GÜLSEVİN FIRAT ÜNİVERSİTESİ’NİN KONUĞU OLDU

Fırat Üniversitesi tarafından gerçekleştirilen “Dünya Dili Türkçe” konulu konferansa katılan Türk Dil Kurumu Başkanı Prof. Dr. Gürer GÜLSEVİN, “Bütün dünyada Türkçe öğrenmeye rağbet artıyor” dedi.

FIRAT ÜNİVERSİTESİ KARİYER MERKEZİ KİŞİSEL GELİŞİM EĞİTİMLERİNE BAŞLADI

Fırat Üniversitesi ile Elazığ İŞKUR Müdürlüğü arasında imzalanan işbirliği protokolü çerçevesinde Fırat Üniversitesi Kariyer Merkezi tarafından 21-22 Nisan 2021 tarihlerinde “Özgeçmiş (CV) Hazırlama” ve “Mülakat ve Beden Dili Teknikleri” eğitimleri düzenlendi.

Toplam 326 haber.