Ekonomi

Borç Yapılandırması Resmi Gazetede Yayımlandı Borç Yapılandırması Resmi Gazetede Yayımlandı
Elazığ Tekstil Endüstri Park Prestij Yatırım Merkezi toplantısı Elazığ Tekstil Endüstri Park Prestij Yatırım Merkezi toplantısı
E-Faturaya geçen firmalar son gün 1 Temmuz E-Faturaya geçen firmalar son gün 1 Temmuz
Elazığ 2021 Yılı İhracatı İle Bölgede Birinci Sırada Elazığ 2021 Yılı İhracatı İle Bölgede Birinci Sırada
5 Proje Hayata Geçiriliyor 5 Proje Hayata Geçiriliyor
TOBB 76 ve 77. Genel Kurulu elektronik ortamda yapıldı TOBB 76 ve 77. Genel Kurulu elektronik ortamda yapıldı
Elazığ'dan Rusya'ya Domates Fidesi Elazığ'dan Rusya'ya Domates Fidesi
Elazığ 56 milyon dolarla İhracat Rekoru Kırdı Elazığ 56 milyon dolarla İhracat Rekoru Kırdı
Kuraklık ve toz taşınımı arıcıları vurdu Kuraklık ve toz taşınımı arıcıları vurdu
Elazığ'a Güzel Bir Kazanım Sağlayacağız Elazığ'a Güzel Bir Kazanım Sağlayacağız
Elazığ TSO Mayıs Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı Elazığ TSO Mayıs Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı
Arslan: Irak, ülkemiz ve ilimiz için önemli bir pazar Arslan: Irak, ülkemiz ve ilimiz için önemli bir pazar
Traktörcüler Sitesi Projesinde İnşaat Çalışmaları Devam Ediyor Traktörcüler Sitesi Projesinde İnşaat Çalışmaları Devam Ediyor
Malatya'da ekmeğe zam Malatya’da ekmeğe zam
Ulaş: Hafta sonu kısıtlaması esnetilsin Ulaş: Hafta sonu kısıtlaması esnetilsin
Ticaret Bakanı Muş, Her daim esnafımızın yanındayız Ticaret Bakanı Muş, Her daim esnafımızın yanındayız
Kısıtlama bitti, vatandaşlar kuaförlerin yolunu tuttu Kısıtlama bitti, vatandaşlar kuaförlerin yolunu tuttu
Nitelikli ve belgeli çalışan sayısı 1 buçuk milyonu aştı Nitelikli ve belgeli çalışan sayısı 1 buçuk milyonu aştı
Malatya'da semt pazarı kuruldu Malatya’da semt pazarı kuruldu
Ekonomi Haberleri

Borç Yapılandırması Resmi Gazetede Yayımlandı

TBMM Genel Kurulunda kabul edilen, Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanun, 09 Haziran 2021 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Elazığ Tekstil Endüstri Park Prestij Yatırım Merkezi toplantısı

Elazığ'da 2 bin 500 kişiye istihdam sağlayacak Tekstil Endüstri Park Prestij Yatırım Merkezi için toplantı gerçekleştirildi.

E-Faturaya geçen firmalar son gün 1 Temmuz

9 Şubat 2021 Salı günü yayınlanan 31390 sayılı Resmi Gazete’ye göre 2020 yılı cirosu 5 milyon TL'yi geçen tüm şirketler 1 Temmuz 2021 tarihindenden itibaren E-Fatura zorunluluğu kapsamına girecek.

Elazığ 2021 Yılı İhracatı İle Bölgede Birinci Sırada

2021 yılının ilk ayında itibaren bir önceki yıla göre her ay rekor artışla ihracatı artan Elazığ, 2021 Nisan ayı ihracatı ile TRB1 kapsamında bulunan Elazığ, Malatya, Bingöl ve Tunceli hem de Doğu Anadolu Bölgesinde 56 Milyon Dolarlık ihraçtı ile ilk sırada yer aldı. TÜİK ve Türkiye İhracatçılar Meclisi verilerinde Elazığ 2020 yılı ilk 4 aylık dönemde 13 Milyon 857 bin Dolar ihracat gerçekleştirirken, bu yılın ilk 4 aylık döneminde 52 milyon 255 bin Dolar ile bir önceki yıla göre 7.6 değişim ile dikkat çekti.

5 Proje Hayata Geçiriliyor

Elazığ'da Fırat Kalkınma Ajansı'nın (FKA) desteğiyle hayata geçirilmesi için hazırlanarak onayları alınan 5 proje ile ilgili değerlendirme toplantısı yapıldı.

TOBB 76 ve 77. Genel Kurulu elektronik ortamda yapıldı

COVİD-19 tedbirleri kapsamında elektronik ortamda yapılan TOBB 76 ve 77. Genel Kurulu TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu başkanlığında Türkiye genelinde 365 Oda-Borsa Delegelerinin katılımı ile gerçekleştirildi. Genel Kurula Elazığ TSO TOBB Delegeleri Asilhan Arslan, Ferhat Tunç, Öner Coşkun, Fatih Somay, Suat Yaşa, Tevfik Özlü ve Mustafa Candan ile birlikte Elazığ TSO Genel Sekreteri M.Mehmet Karabulut Elazığ TSO Meclis Toplantı Salonundan katılım sağladılar. Başkan Arslan TOBB Genel Kurulunun Ülkemiz iş dünyasına hayırlı olması mesajını paylaştı.

Elazığ'dan Rusya'ya Domates Fidesi

Elazığ'da ekilen ve başta Türkiye pazarı olmak üzere bir çok ülkeye ihraç edilen domateslerin fide ekimini düzenlenen etkinlikle gerçekleştirildi.

Elazığ 56 milyon dolarla İhracat Rekoru Kırdı

Türkiye İstatistik Kurumunun Nisan ayı verilerine göre Malatya, Elazığ, Bingöl ve Tunceli'yi kapsayan bölgede toplam 87 milyon dolardan fazla ihracat, 14 milyon 694 bin dolarlık ise ithalat yapıldı. Elazığ'ın ihracatı Nisan ayında rekor seviyeye ulaşarak 56 milyon 610 bin dolar olarak gerçekleşti.

Kuraklık ve toz taşınımı arıcıları vurdu

Geriye dönük tarihlere bakıldığında son 10 yılın en kötü sezonunu yaşadıklarını belirten Elazığ Arı Yetiştiriciliği Birliği Başkanı Fırat Canbay, kuraklıkla birlikte, toz taşınımının kendilerini olumsuz etkilediğini ve rekoltede yüzde 50'ye yakın düşüş beklediklerini söyledi.

Nefes Kredisi” detayları belli oldu…

Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından, Koronavirüs salgınının ekonomik etkilerinin sınırlanmasına katkı sunmak ve KOBİ’lere uygun koşullarda finansman desteği sağlamak amacıyla “2021 Nefes Kredisi”, 10 Bankanın katılımı ile TOBB ve KGF işbirliğinde 1 Haziran 2021 itibarı ile uygulamaya alınacağı açıklandı…

Elazığ'a Güzel Bir Kazanım Sağlayacağız

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ve TOBB heyeti ile Kırgızistan’a gederek Kırgızistan Cumhurbaşkanı Sadır Caparov başta olmak üzere bir dizi üst düzey ziyaretler gerçekleştiren ETSO Başkanı Asilhan Arslan'da Kırgızistan ziyaretiyle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Elazığ TSO Mayıs Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Mayıs ayı olağan Meclis Toplantısı Meclis Başkanı Ahmet Yaşar Başkanlığında zoom üzerinden gündem maddelerinin görüşülmesiyle gerçekleştirildi. Toplantıda COVİD-19 süreci, Elazığ TSO çalışmaları ve ekonomiye ilişkin gelişmeler değerlendirildi. Meclis Başkanı Yaşar toplantıda yaptığı konuşmada tüm zor şartlara rağmen Elazığ TSO’nun üyelerine ve şehrin ekonomik kalkınmasına yönelik çok önemli projelerini kararlılıkla sürdürdüğünü söyledi…

Arslan: Irak, ülkemiz ve ilimiz için önemli bir pazar

Irak'ın ülkemiz ve şehir için çok önemli bir pazar olduğuna dikkat çeken Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası (Elazığ TSO) Başkanı Asilhan Arslan, Bölgemizde yapı sektörünün en önde gelen ili olan Elazığ'ın bu önemli potansiyelinin ihracatla çok daha büyük boyutlara çıkartılması için konusunda uzman olan TradeValley platformu ile yaptığımız protokol doğrultusunda önemli bir organizasyona ev sahipliği yapacağız dedi.

Traktörcüler Sitesi Projesinde İnşaat Çalışmaları Devam Ediyor

Elazığ Belediyesi, şehrin gelişimine değer katacak projelere ilişkin çalışmalarını sürdürüyor.

Malatya’da ekmeğe zam

Malatya'da, pide ekmeğinin fiyatının 2 TL'ye çıkarılması için çalışma başlatıldı.

Ulaş: Hafta sonu kısıtlaması esnetilsin

Elazığ Tuhafiyeciler Ve Konfeksiyoncular Esnaf Odası Başkanı Mitat Ulaş, kademeli normalleşmeye geçilmesini sevinçle karşıladıklarını söyledi. Başkan Ulaş, esnafın mağdur olmaması için hafta sonu kısıtlamasının esnetilmesini talep etti.

Ticaret Bakanı Muş, Her daim esnafımızın yanındayız

Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan 1 milyon 384 bini aşkın esnaf ve sanatkara 4 milyar 622 milyon liralık hibe desteğinin hayırlı olmasını dileyerek, her zaman esnafın yanında olacağını belirtti.

Kısıtlama bitti, vatandaşlar kuaförlerin yolunu tuttu

İçişleri Bakanlığının korona virüsle mücadele kapsamında aldığı 17 günlük tam kapanmanın bitmesiyle Diyarbakır'da kuaförlerde randevu defteri doldu, yoğunluk başladı.

Nitelikli ve belgeli çalışan sayısı 1 buçuk milyonu aştı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına bağlı Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) aracılığıyla 1 milyon 647 bin çalışan, Mesleki Yeterlilik Belgesi almaya hak kazandı.

Toplam 260 haber.