Eğitim

Eğitim Haberleri

Öğrencilerin Tasavvuf Müziği Başarısı

Müzik dersinde öğretmenlerinin üflediği ney sesinden etkilenerek tasavvuf müziğine yönelip bir koro oluşturan Elazığ Lisesi öğrencileri icra ettikleri sanatla büyük beğeni topluyor.

PROF. DR. DEMİRDAĞ, ERASMUS TOPLANTISINA KATILDI

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ ve beraberindeki heyet Erasmus kapsamında Portekiz’in Polıtecnıco De Lısboa Üniversitesinde düzenlenen Uluslararası Staff Week Programına katıldılar.

MİNİKLER TRAFİĞİ ÖĞRENİYOR

Türkiye Sürücü Kursları Konfederasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve Elazığ Sürücü Kursları Derneği Başkanı Yavuz Oğraş yaptığı açıklamada Ülke genelinde tüm okul öncesi ve ilkokul öğrencilerine trafik kuralları ile trafikte uyulması gereken davranışların öğretilmesi, trafik bilincinin erken yaşlarda öğrencilerin zihinlerine yerleştirilmesi amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı, Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü ile Sürücü Eğitimcileri Konfederasyonu(TÜSEKON) arasında sosyal sorumluluk projesi protokolle imzalanan uygulamalı eğitimler tüm hızıyla devam ettiğini söyledi.

TED Elazığ Koleji’nden Görkemli Açılış

TED Elazığ Koleji resmi açılışını yaptı. İlimizde ve bölgede en büyük eğitim kampüsüne sahip olan okul,50.500 m2’lik alana kurulmuş ve şuanda anaokulu, ilkokul, ortaokul ve spor, kültür ve sanat merkezi ile beraberinde açık ve kapalı oyun alanları olmak üzere TED Elazığ Koleji hizmet vermeye başladı.

MÜHENDİSLİK ÖĞRETİMİNDE KALİTE KONULU PANEL DÜZENLENDİ

Fırat Üniversitesi Mühendislik Fakültesinin 50. kuruluş yılı münasebetiyle düzenlenen "Mühendislik Öğretiminde Kalite" konulu panel, yoğun bir katılımla düzenlendi.

KYK’LI GENÇLERİN SERGİSİ YOĞUN İLGİ GÖRDÜ

Yüksek Öğrenim ve Kredi Yurtlar Kurumu Elazığ İl Müdürlüğüne bağlı Hazar Kız Yurdu öğrencileri tarafından Elazığ Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü iş birliğiyle gerçekleştirilen “Geçmişten Günümüze Sanatın Yansımaları” isimli sergi yoğun bir ilgi gördü.

''AYDINLIK GELECEĞİMİZE BİRLİKTE YÜRÜYECEĞİZ''

Türkiye Sürücü Kursları Konfederasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve Elazığ Sürücü Kursları Birliği Dernek Başkanı Yavuz Oğraş;Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü (ÖÖKGM) ve Sürücü Eğitimcileri Konfederasyonu (TÜSEKON) arasında "Okul öncesi ve ilkokul öğrencilerinde trafik bilinci oluşturmak ve toplumsal farkındalığı arttırmak" amacıyla imzalanan protokolün çocuklarımıza,ilimize ve Ülkemize hayırlı olsun temennisinde bulundu.

SALİM HAZARDAĞLI İLKOKULU’NDAN ANLAMLI ZİYARET

Salim Hazardağlı İlkokulu öğrenci ve öğretmenleri Gazi Huzur evini ziyaret ettiler.

KYK'LI ÖĞRENCİLER ETKİNLİKLERİNE DEVAM EDİYOR

Elazığ Kredi Yurtlar Kurumu bünyesinde bulunan Sare Ana Kız Öğrenci Yurdu, Hazar Kız Öğrenci Yurdu, Harput Kız Öğrenci Yurdu ve Şah Cihan Sultan Kız Yurdu öğrenci ve çalışanları Yaşlılar Haftası kapsamında bir dizi etkinliklere imza attılar.

KYK’LI ÖĞRENCİLER ŞEHİTLERİ UNUTMADI

18 Mart Şehitler Anma ve Çanakkale Haftası dolayısıyla Elazığ Ömer Bilginoğlu Kredi Yurtlar Kurumunda kalan öğrenciler ve yurt çalışanları anlamlı bir etkinliğe imza attı.

SALİM HAZARDAĞLI İLKOKULU’NDAN DEPREM TATBİKATI

Salim Hazardağlı İlkokulu tarafından gerçekleri aratmayan deprem tatbikatı yapıldı.

Fırat EDAŞ, Çocuklara Enerji Tasarrufunu Anlattı

Enerji Tasarrufu Haftası nedeniyle Fırat Edaşı’ı ziyaret eden öğrencilere enerji tasarrufu hakkında bilgiler verildi.

ÖĞRENCİLERE OKUL SÜTÜ VE ÜZÜM DAĞITILMAYA DEVAM EDİLİYOR

Milli Eğitim Bakanlığınca Altı yıldan beri okullarda öğrencilere Okul Sütü dağıtıldığı gibi, bu yıl Okul Sütü ile birlikte çekirdeksiz kuru üzümde dağıtılmaya başlandı.

FÜ en iyi üniversiteler listesinde

Türkiye'den 23 üniversitenin kabul edildiği listede Fırat Üniversitesinde (FÜ) yerini aldı. 

2017 KPSS merkezi yerleştirme takvimi açıklandı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının paylaştığı takvime göre, tercih başvuruları KPSS için 21 Haziran-3 Temmuz'da, EPSS için ise 12-21 Temmuz'da yapılacak.

F.Ü’DE İLGİNÇ BİR SINAV SORUSU

Fırat Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Yazılım Mühendisliği Programlama Dilleri Dersi Final Sınavına giren öğrenciler ilginç ve bir o kadar da anlamlı bir soruyla karşılaştılar.

ELAZIĞ’DA KARNE SEVİNCİ

Türkiye genelinde olduğu gibi Elazığ’da da öğrenciler 2016-2017 eğitim-öğretim yılının ilk dönemini tamamlayarak karnelerini aldı.

Kabul Edilen Proje 161.414 Euro

Fırat Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Otomotiv Mühendisliği bölümü öğretim üyesi yürütücülüğünde hazırlanan 161.414 Euro tutarındaki Avrupa Birliği (AB) Projesi kabul edildi.

BİLGEM OKULLARINDAN GAZETEMİZE 10 OCAK ZİYARETİ

Özel Bilgem Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri, doğru haber verme, tarafsızlık, özel hayata saygı ve hukukun evrenselliği ilkelerinden ödün vermeden çalışan, zamana karşı ve stres altında işlerini icra eden basın emekçilerinin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutladılar. Meslek dersleri öğretmenleri Esra Aydemir ve Figen Işık'ın öncülüğünde sosyal sorumluluk projeleri kapsamında ilimizde yayın yapan Gazetemizi ziyaret eden öğrenciler, Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Serkan Gürtürk'e çiçek takdim ettiler.

Toplam 609 haber.