Eğitim

Eğitim Haberleri

FÜ akademisyenlerinden başarı: Yüksek bütçeli 3 TÜBİTAK 1001 projesi kabul edildi

Fırat Üniversitesi (FÜ) öğretim üyeleri tarafından hazırlanan ve TÜBİTAK 1001 Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Projelerini Destekleme Programı'na sunulan 3 proje başvurusu, akademik değerlendirme sonucu başarılı bulunarak desteklenmesine karar verildi.

Şair hemşire kitaplarının geliriyle hastaneye oyun odası kurdu

Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesinde görev yapan hemşire Ayşe Çetintaş, yazdığı kitapların geliriyle çocuklar için hastaneye bir oyun odası kurdu.

Elazığ'a Robot Yarışma İkinciliği Bahçeşehir Koleji'nden

Bilim Kahramanları Derneğinin 9 – 16 yaş arası çocuk ve gençlerin kendilerini 'topluma duyarlı bilim insanı ve mühendis olarak görmelerini' sağlayan dünyada 100 ülkeden minimum 4 maksimum 10 kişiden oluşan takımların katıldığı FIRST LEGO League Challenge isimli bilimsel içerikli uluslararası turnuvanın Türkiye ayağında Elazığ Bahçeşehir Koleji Robotik Takımı ETERNAL turnuvaya katılan 30 takım arasından robot performans ikinciliği ödülünü kazandı.

YÖK Başkanı Açıkladı: Barajsız YKS'nin Detayları!

Üniversite sınavında barajı kaldırarak daha fazla sayıda öğrencinin lisans programlarını tercih etme hakkını artırdıklarını söyleyen YÖK Başkanı Özvar, sistemi rahatlattıklarını söyledi. Özvar, barajsız YKS'nin detaylarını da anlattı.

Ak Parti, Maden konusunda ki son açıklaması ile topu taca atmıştır!!!

Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Av. Erhun Karakuş maden sahalarının işletilmesi konusu ile ilgili açıklamalarda bulundu

Elazığ’da İsmet Paşa Ortaokulu yapılan çalışmalar ile yenilendi

Elazığ'ın Kovancılar ilçesinde bulunan İsmet Paşa Ortaokulu, yapılan çalışmalar ile yenilendi.

Daire Başkanı Gülmez 'Bölgede Gençlere Yönelik Yapılmış En Büyük Fuarlardan Birisi Olacak'

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi koordinasyonunda Fırat Üniversitesi'nin ev sahipliğinde gerçekleştirilecek olan 'Kariyer Fuarı' öncesi Elazığ'a gelen Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Yetenek Kazanımı ve Organizasyon Daire Başkanı Dr. Neşe Gülmez, 'Bölgede gençlere yönelik yapılmış en büyük fuarlardan birisi olacak' dedi.

Fırat Üniversitesi'nde Düzenlenecek Kariyer Fuarının Hazırlık Toplantısı Gerçekleştirildi

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi koordinasyonunda Üniversitemiz ev sahipliğinde bölgedeki paydaş üniversitelerin de katılımıyla 09 -10 Mart 2022 tarihlerinde Elazığ'da gerçekleştirilecek. 'Güneydoğu Bölgesel Kariyer Fuarı'nın ön hazırlık toplantısı düzenlendi.

TÖMER'de Yabancılara Türkçe Öğretimi Sertifika Takdim Töreni Gerçekleşti

TÖMER'de Yabancılara Türkçe Öğretimi Sertifika Programı kapsamında 60 saat teorik, 20 saat uygulamalı eğitim alan ve kursları başarıyla tamamlayan 32 kursiyere sertifikaları düzenlenen törenle takdim edildi.

YÖK'ten Tıp Fakültesi Öğrencilerine Yeni Bir İmkan

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanlığı'nın yeni yönetmeliğine göre tıp fakültesi öğrencileri, temel bilim alanları başta olmak üzere bir başka bilim alanında doktora yapabilecek.

Eğitim-Bir-Sen’den 30. Yıl Vefa Buluşması

Eğitim-Bir-Sen Elazığ Şubesi tarafından Eğitim-Bir-Sen'in kuruluşunun 30. Yılı münasebetiyle "Vefa Buluşması" programı gerçekleştirildi.

Fırat Üniversitesi 'Sağlık Bilimlerinde Teknoloji Üretimi İçin Teknoloji Transfer Ofislerinin Rolü' Konulu Konferans Düzenlendi

Fırat Üniversitesi ile Fırat Teknokent işbirliğinde 'Sağlık Bilimlerinde Teknoloji Üretimi için Teknoloji Transfer Ofislerinin Rolü' konulu konferans düzenlendi.

F.Ü. Rektörü Göktaş’tan özel çocuklara doğum günü sürprizi

Elazığ Fırat Üniversitesi Rektörü Fahrettin Göktaş, halk eğitim merkezinde öğrenim gören 2 özel öğrencinin doğum günü olması sebebiyle pasta kesip doğum günlerini kutladı.

’Haydi Çocuklar Camiye’ Projesinin ödül töreni düzenlendi

Elazığ'da başlatılan 'Haydi Çocuklar Camiye' Projesinin ödül töreni düzenlendi.

Fırat Üniversitesi'nde Kariyer Fuarı Gerçekleştirilecek

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi koordinasyonunda Fırat Üniversitesi'nin ev sahipliğinde bölgedeki paydaş üniversitelerin de katılımıyla 09-10 Mart 2022 tarihlerinde Elazığ'da 'Güneydoğu Bölgesel Kariyer Fuarı' gerçekleştirilecek.

Elazığ yeni bir eğitim yuvasına daha kavuştu

Elazığ'da bir dernek tarafından yapımı tamamlanan ilkokulun açılışı, düzenlenen programla gerçekleşti.

İl Milli Eğitim Müdürlüğünde Görev Değişimi

Milli Eğitim Bakanlığı, ülke genelinde yaptığı rotasyon ve yeni görevlendirme sonucu Elazığ Milli Eğitim Müdürü değişti.

Kazakistanlı Öğrencilerden Fırat Üniversitesi'ne Ziyaret

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, Kazakistan Abay Kazak Milli Pedagoji Üniversitesi'nden staj yapmak için Araştırma Üniversitesi seçilen Fırat Üniversitesi'ne gelen 30 Kazakistanlı öğrenciyle bir araya geldi. Kazakistanlı öğrenciler yöresel kıyafetleri olan Çapan kıyafetini Rektör Prof. Dr. Göktaş'a giydirdiler.

Fırat Üniversitesi Başarılı Çalışmalarını Sürdürüyor

Fırat Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Bölümü öğretim üyeleri Doç.Dr. Mustafa Boyrazlı (Fırat Üniversitesi Proje Yürütücüsü) ve Prof. Dr. Mehmet Deniz Turan'ın araştırma ekibinde yer aldığı 'Feldspatik Cevherlerin Sıfır Atıklı Değerlendirilmesi: Stratejik Hammaddeler İçin Yeşil ve Sürdürülebilir Kaynak Kullanımı' başlıklı uluslararası bütçesi yaklaşık 700.000 Euro olan ve 3 yıl sürecek olan proje, AB Komisyonu tarafından desteklendikten sonra, TÜBİTAK'ın Çoklu İş Birliği Destek Programları kapsamında yer alan ERA-MIN-3 2021 Çağrısının 2. aşamasını da başarıyla geçerek desteklenmeye hak kazanmıştır.

Toplam 609 haber.