Yaşam

Yaşam Haberleri

Kovancılar İHH’dan Elbirliği ile Yetim Ailesine Ev Yapımı

Bir yıl önce faaliyetlerine başlayan Kovancılar İHH yetim ve yoksul ailelerin yüzlerini güldürmeye devam ediyor. Şube yönetim kurulu el birliği ve hayırseverlerin katkılarıyla yetim ailenin yarım kalan evini tamamladılar.

ASRİAD KOMİSYON ÜYELERİNDEN HUZUREVİNE ZİYARET

Asrın İşadamları Derneği Elazığ Şubesi Hanımlar Komisyon üyeleri, huzurevi sakinlerini ziyaret etti.

Kuveyt Türk’ten kanserli çocukların umudunu artıracak bağış!

Türkiye’nin öncü katılım bankası Kuveyt Türk, son yedi yıldır 23 Nisan haftasında Kanserli Çocuklara Umut Vakfı (KAÇUV) yararına kampanya düzenliyor. Bir hafta boyunca yapılan her işlem için müşterileri adına KAÇUV’un 2. Aile Evi Projesi için 1 TL bağışlayan Kuveyt Türk, toplamda 691 bin TL’ye ulaştı. Bağış çeki, düzenlenen bir törenle Kuveyt Türk İK, Strateji ve Dijital Dönüşümden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Aslan Demir tarafından KAÇUV Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Selçuk Öncer’e takdim edildi. Bankanın yedi yıldaki toplam bağış miktarı 2 milyon 805 bin TL’ye yükseldi.

İHH’dan Engelli Gence Akülü Sandalye Yardımı

Adres ve kimlik sormadan mağdur ve mazlum insanların yanında olmaya devam eden İHH bu defa da Kovancılar’da ikamet eden engelli Yunus Topuz’a el ve ayak oldu.

MAIDAN GOLD-LİFE GÜN SAYIYOR

MAIDAN GOLD-LİFE PROJESİNİN ORTAKLARINDAN SERDAR KALKAN VE ÖZCAN YILDIRIMLA BU HAFTA KEYİFLİ BİR SOHBET GERÇEKLEŞTİRDİK. SOHBETİMİZDE YAPMIŞ OLDUKLARI PROJEYİ VE ELAZIĞ’DA İNSANLAR EV ALIRKEN NELERE DİKKAT ETMELİ ÜZERİNE KONUŞTUK.

Eti Krom Kadınlar Kulübü Kuruldu

Yılmaden Holding’in Elazığ’da işlettiği eti Krom A.Ş’nin kadın çalışanları anlamlı sosyal bir inisiyatife imza atarak Eti Krom Kadınlar Kulübünü kurdu.

KADINLAR GÜNÜ'NE ÖZEL %30 İNDİRİM

Necla Bak Beauty Center’da 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne özel % 30 indirim. Necla Bak Beauty Center Lazer Epilasyon ve Cilt Bakım Merkezi 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'ne özel tüm uygulamalarda %30 indirim uygulayacak.

BAŞKAN TÜRKOĞLU: “TÜM HALKIMIZI KİMSESİZ ÇOCUKLARIMIZA IŞIK OLAMAYA DAVET EDİYORUM”

Elazığ Berberler ve Kuaförler Esnaf Odası’nın katkılarıyla “Kimsesiz çocuklara ışık olma sosyal projesi” Elazığ’da da gerçekleştirilecek.

BAŞKAN YANILMAZ’DAN BEBEK SAHİBİ AİLELERE ZİYARET

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, sosyal belediyecilik anlayışı kapsamında bebek sahibi olan ailelere ziyaret gerçekleştirmeyi sürdürüyor. Bu kapsamda yeni baba olan belediye personeli Gökhan Nazik’in evine hayırlı olsun ziyareti gerçekleştiren Başkan Yanılmaz, “Biz büyük bir aileyiz. Rabbim ailemize katılan bütün yavrularımızı vatanımıza ve milletimize hayırlı evlat eylesin” dedi.

Eğit;5 Bin Çocuğumuzun Kalbini El Birliğiyle Isıtacağız

Elazığ 'da Fırat Üniversitesinde okuyan bir grup öğrenci yarıyıl tatilini memleketlerinde, aileleriyle geçirmek yerine kentte kalarak köylerde yaşayan ihtiyaç sahibi öğrencileri ısıtmak için örgü örüyor .

İlim Yayma Cemiyetinden 500 Aileye Gıda Kolisi

İlim Yayma Cemiyeti Yetim Komisyonu 500 fakir ve muhtaç aileye gıda yardımı kolisi dağıttı.

İHH’dan Suriyeli Selsebil’e İşitme Cihazı Yardımı

İşitme cihazına ihtiyacı olan Suriyeli Selsebil Alloş için İHH Yetim Biriminin girişimleri ve hayırseverlerin katkıları ile işitme cihazı temin edildi.

ANADOLU REALİST GENÇLİK DERNEĞİ SOKAK HAYVANLARINI UNUTMADI

Anadolu Realist Gençlik Derneği Gönüllü üyeleri sokak hayvanlarını unutmadı. Soğuk kış günlerinin iyiden iyiye kendini gösterdiği bu günlerde Anadolu Realist Gençlik Derneği gönüllü üyeleri atık malzemelerden barınak yaptı.

FIRAT ÜNİVERSİTESİ KADINLAR KOLU’NDAN GAZİ HUZUREVİNE ZİYARET…

Fırat Üniversitesi Kadınlar Kolu Başkanı Günay Demirdağ ile yönetim kurulu üyeleri, Gazi Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinde kalan yaşlıları ziyaret ederek, yaşlılara çeşitli hediyeler dağıttılar.

Önümüzdeki Beş Gün Elazığda Hava Durumu Tahmini

Yağışların etkili olduğu şehrimizde önümüzdeki beş gün boyunca yağışlar devam edecek mi ? Hava durumu nasıl olacak ?

Beklenen kar geldi

Elâzığ halkı sabah gözlerini kar yağışı ile açtı. Aralık ayının beklenen karı bugün yağmaya başladı.

5 İLDE FIRTINA BEKLENTİSİ

Meteoroloji, Elazığ, Malatya Adıyaman, Tunceli ve Bingöl için yağmur, kar ve saatte 50 ile 80 kilometre hızı bulacağı tahmin edilen fırtına uyarısı yaptı.

ERKEKLER MİNBER HAZIRLIYOR KADINLAR SÜSLÜYOR

Elazığ’da belediye atölyesinde erkekler tarafından hazırlanan, kadınlar tarafından süslenen minberler, köy camileri ile mescitlerde yerini alıyor.

SERMİN BALIK;KADINLARIMIZIN HER PLATFORMDA SÖZ SAHİBİ OLMASINI İSTİYORUZ

5 Aralık Kadınlara Seçme ve Seçilme hakkının verilmesinin 84. Yılı münasebetiyle Elazığ Ak Parti Milletvekili Sermin Balık yazılı açıklama yaparak değerlendirmelerde bulundu.

Toplam 237 haber.