Yaşam

Yaşam Haberleri

KORE GAZİSİ SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

Hayatını kaybeden Kore Gazisi İsmail Ayaz, memleketi Elazığ’da, son yolculuğuna uğurlandı. 88 yaşındaki Kore Gazisi İsmail Ayaz, yaşamını sürdürdüğü İstanbul’da, bir süredir mücadele ettiği hastalığa yenik düşerek dün hayatını kaybetti.

KIŞ AYLARI YÜZÜNÜ YAĞMURLARLA GÖSTERDİ

Aralık ayının ilk haftasını yaşadığımız bu günlerde soğuklar yüzünü yağmurlarla göstermeye başladı. Peki yağışlar devam edecek mi?

KİMSESİZLER İÇİN İYİLİK ATEŞİ YAKILDI

Genç Kızılay Gönüllüleri, kimsesiz ve zor şartlarda yaşayan insanlar için iyilik ateşi yaktı.

DİYARBAKIR’DA ELAZIĞ RÜZGARI

Elazığ Berberler ve Kuaförler Esnaf Odası öncülüğünde Diyarbakır’da düzenlenen TÜYAP Fuarında Elazığlı kuaförler gösteri düzenledi. Fuara katılan 12 erkek,4 bayan kuaförünün gösterileri büyük beğeni toplarken gösteriler dakikalar alkışlandı.

‘KADIN YAŞAM MERKEZİ’ BİLİNÇLENDİRİYOR

Açıldığı günden itibaren eğitim ve sosyal faaliyetlerde öncülük yapan Elazığ Belediyesi Kadın Yaşam Merkezi çalışmalarını aktif bir şekilde sürdürüyor. Merkezde kadınların takı tasarım, hediyelik eşya magnet vs. eğitim kurslarıyla boş zamanlarını değerlendirip yeni hobiler edindiklerini belirten ADEM Sorumlusu Ayşe Keskin, okuma - yazma, beden dili, diksiyon, motivasyon, Kur’an-ı Kerim, aile içi iletişim gibi kurslar ve çeşitli seminerler, toplum yararına panel ve konferanslar gerçekleştirildiğini ifade etti.

KADIN SPOR VE SOSYAL YAŞAM MERKEZİ HİZMETTE

Elazığ Belediyesi’nin ‘Spor Yap Sağlıklı Kal’ sloganıyla hayata geçirdiği Kadın Spor ve Sosyal Yaşam Merkezi Sürsürü Mahallesi’nde hizmete açıldı.

AK PARTİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI USTA: “ÇOK TİTİZ BİR ÇALIŞMA VE ÖRNEK BİR PROJE”

AK Parti İnsan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Leyla Şahin Usta, Elazığ Belediyesi Hayvan Hastanesi ve Geçici Bakım Evi’ni ziyaret etti.

EL EMEĞİ GÖZ NURU ÇARŞISI’NA YOĞUN İLGİ

Elazığlı ev hanımlarının evlerinde ürettikleri el emeği göz nuru ürünlerden oluşan çeyizlikler ve hediyelik eşyalar Elazığ Belediyesi El Emeği Göz Nuru Çarşısında ekonomik değer kazanıyor.

ERKEK KUAFÖRLERİ BU PAZAR AÇIK OLACAK

Elazığ Berberler ve Kuaförler Esnaf Odası, Kurban Bayramına sayılı günler kala esnaflarda fazla yoğunluğun yaşanmaması ve vatandaşların mağdur olmaması için 19 Ağustos Pazar günü kuaför salonlarının açık olacağını duyurdu.

Park Dedeman Elazığ Oteli Genel Müdürlüğüne Veli TUZAK Atandı

Park Dedeman Elazığ Oteli’nin açılışından bu yana Genel Müdürlük görevini yürüten Serdar KÜÇÜKYILDIZ’ın Dedeman Tokat Oteli’ne Genel Müdür olarak tayin olması sebebiyle boşalan Park Dedeman Elazığ Genel Müdürlük makamına Veli TUZAK atandı.

BAYAN KUAFÖRLERİ PERTEK’TE BULUŞTU

Elazığ Berberler ve Kuaförler Esnaf Odası, Pertek Park’ta bayan kuaförlerle kahvaltıda bir araya geldi.

PEYZAJ ÇALIŞMALARIYLA ŞEHİR AYRI BİR GÜZEL

Elazığ Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından şehrin cadde ve bulvarları birbirinden farklı peyzaj çalışmalarıyla rengarenk bir görünüme büründürüldü.

ERKEK KUAFÖRLERİ VE AİLELERİ GÖNÜLLERİNCE EĞLENDİ

Elazığ Berberler ve Kuaförler Esnaf Odası tarafından, Hazar Gölünde erkek kuaförler ve ailelerine kahvaltı programı düzenlendi.

“BANA KUDÜS’Ü ANLAT”AYAKTA ALKIŞLANDI

Ahmet Aytar Meydanı'nda kurulan ve her gün binlerce kişiyi aynı sofrada buluşturan iftar çadırı Ramazan ayının heyecanına heyacan katmaya devam ediyor.

KADIN BULUŞMALARI DEVAM EDİYOR

Geçtiğimiz günlerde hizmete açılan Elazığ Belediyesi Kadın Yaşam Merkezi, belirli periyotlarda sürdürdüğü kadın buluşmalarına devam ediyor. Bu kapsamda Ramazan ayına özel sohbet programı düzenleyen bayanlar bir araya gelerek hem Kuran-ı Kerim okudu hem de İslam coğrafyasında yaşayan mazlumlar için dualar etti.

11. ÇAYDA ÇIRA FİLM FESTİVALİ DÜZENLENDİ

Elazığ çayda çıra film festivalinin bu sene 11.si düzenlendi. Gala 11 mayıs 2018 Cuma günü saat 20.00'dabir çok ünlünün katılımıyla gerçekleşti.

HOŞ GELDİN 11 AYIN SULTANI

Recep ve Şaban aylarını geride bıraktığımız Ramazan ayının geldiği günlerde sağlığı el veren tüm müslümanlar oruç tutma vazifesini yerine getirmek için bugün güne niyetli bir şekilde başladılar.

GURMELER ELAZIĞ'A HAYRAN KALDI

Kendi alanlarında uzman ve dünyaca tanınmış lezzet uzmanı gurmeler, Elazığ Belediyesi öncülüğünde bir araya gelerek, Elazığ mutfağının lezzetlerini tattı. Elazığ Belediyesi tarafından açılan 1.Yöresel Elazığ Gıda ve Gastronomi Fuarı için şehrimize gelen gurmeler, Elazığ Belediyesi çöpten Enerji Üretim Tesisi, Cip Barajı Mesire Alanı, Şehit Polis Fethi Sekin Mesire Alanı, Hayvan Hastanesi ve Geçici Bakım Evi, Keban, Harput, 1.Yöresel Elazığ Gıda ve Gastronomi Fuarı, şehir merkezi ve son olarak da Harput’u gezdiler.

BAŞKAN YANILMAZ: “DÜĞÜN - EV KONSEPT FUARI İLGİYLE TAKİP EDİLDİ”

Elazığ Belediyesi tarafından evlilik hazırlığı yapan ve ev eşyalarını yenilemek isteyenler için düzenlenen “Düğün ve Ev Konsept Fuarı” 5-8 Nisan tarihleri arasında ilgiyle takip edildi. Fuara katılan ziyaretçiler Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’a böylesi güzel bir fuarı şehre kazandırdığı için teşekkür ettiler.

Toplam 237 haber.