Yaşam

Sıcaktan bunalan vatandaşlar, efsaneye konu olan şelalede serinliyor Sıcaktan bunalan vatandaşlar, efsaneye konu olan şelalede serinliyor
Kurbanlık koyunu otomobilin bagajında böyle taşıdı Kurbanlık koyunu otomobilin bagajında böyle taşıdı
Kurban Satış ve Kesim Alanları Hazır Kurban Satış ve Kesim Alanları Hazır
703 yıllık çeşmede bayram öncesi halı yıkama geleneği 703 yıllık çeşmede bayram öncesi halı yıkama geleneği
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü törenle kutlandı 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü törenle kutlandı
Şehit Mehmet Uzun sosyal tesisi ve parkının açılışı yapıldı Şehit Mehmet Uzun sosyal tesisi ve parkının açılışı yapıldı
Duyarlı vatandaş altın dolu çantayı sahibine teslim etti Duyarlı vatandaş altın dolu çantayı sahibine teslim etti
'Gençlerimizin Yeni Buluşma Noktası' 'Gençlerimizin Yeni Buluşma Noktası'
Kırmızı listedeki vaşak, sincap avında görüntülendi Kırmızı listedeki vaşak, sincap avında görüntülendi
92 Yaşındaki Klasik Aracına Gözü Gibi Bakıyor 92 Yaşındaki Klasik Aracına Gözü Gibi Bakıyor
Elif nine, depremde düştü kolunu kırdı Elif nine, depremde düştü kolunu kırdı
Yaralı 'Mısır Akbabası' tedavi altına alındı Yaralı ‘Mısır Akbabası’ tedavi altına alındı
Elazığ'da 763 depremzede daha evlerine kavuştu Elazığ’da 763 depremzede daha evlerine kavuştu
Elazığ'da 6.8'lik deprem tatbikatı gerçeğini aratmadı Elazığ’da 6.8’lik deprem tatbikatı gerçeğini aratmadı
Elazığ'da Yağışlar Yüzde 39,5 Oranında Azaldı Elazığ'da Yağışlar Yüzde 39,5 Oranında Azaldı
Ekinözü Köyü sakinleri, 11 bin Dönüm Alan Tekrar Mera Haline Getirilsin Ekinözü Köyü sakinleri, 11 bin Dönüm Alan Tekrar Mera Haline Getirilsin
Üç saat ara ile vefat ettiler Üç saat ara ile vefat ettiler
'Hilalkent Sosyal Hizmet Binası' Projesi İnşaat Çalışmaları Devam Ediyor 'Hilalkent Sosyal Hizmet Binası' Projesi İnşaat Çalışmaları Devam Ediyor
Elazığ depreminde zarar gören bina yıkıldı Elazığ depreminde zarar gören bina yıkıldı
FÜ'de çevre farkındalık etkinliği FÜ’de çevre farkındalık etkinliği
Yaşam Haberleri

“BANA KUDÜS’Ü ANLAT”AYAKTA ALKIŞLANDI

Ahmet Aytar Meydanı'nda kurulan ve her gün binlerce kişiyi aynı sofrada buluşturan iftar çadırı Ramazan ayının heyecanına heyacan katmaya devam ediyor.

KADIN BULUŞMALARI DEVAM EDİYOR

Geçtiğimiz günlerde hizmete açılan Elazığ Belediyesi Kadın Yaşam Merkezi, belirli periyotlarda sürdürdüğü kadın buluşmalarına devam ediyor. Bu kapsamda Ramazan ayına özel sohbet programı düzenleyen bayanlar bir araya gelerek hem Kuran-ı Kerim okudu hem de İslam coğrafyasında yaşayan mazlumlar için dualar etti.

11. ÇAYDA ÇIRA FİLM FESTİVALİ DÜZENLENDİ

Elazığ çayda çıra film festivalinin bu sene 11.si düzenlendi. Gala 11 mayıs 2018 Cuma günü saat 20.00'dabir çok ünlünün katılımıyla gerçekleşti.

HOŞ GELDİN 11 AYIN SULTANI

Recep ve Şaban aylarını geride bıraktığımız Ramazan ayının geldiği günlerde sağlığı el veren tüm müslümanlar oruç tutma vazifesini yerine getirmek için bugün güne niyetli bir şekilde başladılar.

GURMELER ELAZIĞ'A HAYRAN KALDI

Kendi alanlarında uzman ve dünyaca tanınmış lezzet uzmanı gurmeler, Elazığ Belediyesi öncülüğünde bir araya gelerek, Elazığ mutfağının lezzetlerini tattı. Elazığ Belediyesi tarafından açılan 1.Yöresel Elazığ Gıda ve Gastronomi Fuarı için şehrimize gelen gurmeler, Elazığ Belediyesi çöpten Enerji Üretim Tesisi, Cip Barajı Mesire Alanı, Şehit Polis Fethi Sekin Mesire Alanı, Hayvan Hastanesi ve Geçici Bakım Evi, Keban, Harput, 1.Yöresel Elazığ Gıda ve Gastronomi Fuarı, şehir merkezi ve son olarak da Harput’u gezdiler.

BAŞKAN YANILMAZ: “DÜĞÜN - EV KONSEPT FUARI İLGİYLE TAKİP EDİLDİ”

Elazığ Belediyesi tarafından evlilik hazırlığı yapan ve ev eşyalarını yenilemek isteyenler için düzenlenen “Düğün ve Ev Konsept Fuarı” 5-8 Nisan tarihleri arasında ilgiyle takip edildi. Fuara katılan ziyaretçiler Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’a böylesi güzel bir fuarı şehre kazandırdığı için teşekkür ettiler.

50 Bin AĞAÇLIK “HATIRA ORMANI” OLUŞTURDU

Ankara Elazığ Kültür Derneği tarafından Kahraman Kazan’da şehitler hatıra ormanı oluşturuldu. Afrin’e düzenlenen Zeytin Dalı Harekâtı’nda şehit düşen askerler için oluşturulan hatıra ormanına ilk etapta bin 50 çam fidanını dikildi.

CİP MESİRE ALANINA İLGİ BÜYÜYOR

Şehrin yeni yıldızı Cip Barajı Mesire Alanı hizmete açılmasına sayılı günler kala çeşitli STK ve öğrenci gruplarının ağaç dikmek için birbirleriyle yarıştığı mekan olma özelliğini sürdürüyor.

BAŞKAN YANILMAZ YENİ DOĞAN BEBEKLERİ EVİNDE ZİYARET ETTİ

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, sosyal belediyecilik anlayışı kapsamında bebek sahibi olan ailelere ziyaret gerçekleştirdi. Başkan Yanılmaz, bebeklerin sağlıklı büyümesi ve bu konuda aileleri bilinçlendirmek amacıyla hayata geçirdiği proje kapsamında yeni çocuk sahibi olmuş ailelerin kapılarını çalarak ziyaret etti.

FIRAT ÜNİVERSİTESİ KADINLAR KOLU ÜYELERİ VAN’A GEZİ DÜZENLENDİ

Fırat Üniversitesi Kadınlar Kolu tarafından Üniversitede eğitim gören maddi durumu iyi olmayan öğrencilere yardım amacıyla bir gezi programı düzenlendi.

BELEDİYE OTOBÜSLERİNDE ÜCRETSİZ KİTAP DAĞITIMI

26 Mart-1 Nisan Kütüphane Haftası dolayısıyla İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Fırat Üniversitesi Damla Öğrenci topluluğu tarafından, Elazığ Belediyesi toplu taşıma araçlarında kitap dağıtımı yapıldı.

VATANDAŞLAR AKIN ETTİ

Elazığ Belediyesi tarafından hizmete açılan Şehit Polis Fethi Sekin Mesire Alanı, hafta sonlarında vatandaşların akınına uğruyor.

SOSYAL MEDYA FENOMENİNDEN BAŞKAN YANILMAZ’A ZİYARET

Sosyal medyaya düşen “anlatmaya gerek yok” videosu ile kısa sürede tanınır hale gelen hemşerimiz İsa Sezeroğlu, Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’ı ziyaret etti.

“TOPLUMUN GELECEĞİ KADINLARIN ELİNDE”

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz ve Eşi Nebahat Yanılmaz, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında ilimizde görev yapan bayan basın mensuplarıyla, kahvaltıda bir araya geldi. Kültür Park’ta gerçekleşen programa çok sayıda bayan basın mensupları katıldı.

KAHRAMAN KADINLARIMIZ

15 Temmuz Milli İrade ve Demokrasi Derneği Kadın Kolları Elâzığ İl Başkanı Nevin Kaya yaptığı açıklamada her dönem olduğu gibi 15 Temmuz gecesi deTürk kadınının gösterdiği fedakârlık ve cesaretle adlarını tarihe bir kez daha altın harflerle kazıyan kadınlarıın bu yürekliliği düşmana korku dosta ise güven vermektedir’’dedi.

ELAZIĞ'DA ZAKKUM RÜZGARI

Ünlü müzik grubu Zakkum Elazığ da Ramada Otelde düzenlenen konserde sevenleriyle buluştu.

GÖNÜLLERE TAHT KURDU

Zülfü Bal, her gün yaptığı “Gün Başlıyor” ile binlerce kişiyi ekranlara kilitliyor.

HAYVANSEVERLER BULUŞTU

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, aynı doğayı paylaştığımız ve bizlerin sevgi ve şefkatine muhtaç olan hayvanlar için daha farklı neler yapılabilir konusunda hayvan sever vatandaşlar ile bir araya gelerek istişarelerde bulundu.

40 YIL ANISINA...

Elazığ Belediyesi, anlamlı bir programa daha imza atarak, 40 yıl ve üstü evli çiftlere yönelik özel bir etkinlik düzenledi. Kültür Park Mamurat'ül Aziz Salonu’nda gerçekleşen programa Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanıılmaz, AK Parti İl Başkanı Ramazan Gürgöze, İl Müftüsü Yusuf Sarıkaya, Esnaf ve Sanatkârlar Oda Başkanı Cemil Erdem, 40 yıl ve üzeri evli olan çok sayıda çift katıldı.

Toplam 148 haber.