Yaşam

Yaşam Haberleri

YAZ TATİLİNİN SON GÜNLERİNDE KAZALARA DİKKAT

Yaz tatilinin bitmesine sayılı günler kaldığı şu günlerde bütün insanlar tatillerini en güzel şekilde geçirmek istiyor.

MALATYA CADDESİ’NDE YÜRÜYÜŞ YOLU KAUÇUK ZEMİNLE KAPLANDI

Elazığ Belediyesi tarafından Malatya Caddesi üzerinde 2000 metrekarelik alanda kauçuk zemin yenileme çalışması gerçekleştirildi.

YAŞAMA TUTUNMAYA ÇALIŞAN AİLEYE, ELAZIĞ BELEDİYESİ YARDIM ELİNİ UZATTI

Elazığ Belediyesi boş bir evde üç çocuğuyla yaşam mücadelesi veren anneye yardım elini uzatarak, yaşamlarında yepyeni bir sayfa açtı. Elazığ Belediyesi, hız verdiği sosyal belediyecilik çalışmalarıyla yüzleri güldürmeye devam ediyor. Hayır Çarşısı ile ihtiyaç sahibi ailelere umut olan, bir yandan da yaşlı, engelli, kimsesiz ve bakıma muhtaç vatandaşlara evde temizlik hizmeti sunan Elazığ Belediyesi, ihtiyaç sahibi vatandaşların yaralarını sararak, yüzlerini güldürmeye devam ediyor.

ELAZIĞ BELEDİYESİ KENT-KÖY PROJESİ İÇİN ÇALIŞMALARA BAŞLADI

Elazığ Belediyesi, daha mutlu nesiller yetişmesi amacıyla, çocukların doğal yaşamı tanıma fırsatı yakalayacakları Kent-Köy Projesi’ni hayata geçiriyor.

TRAFİK KAZALARINDA SON ON YILDA 52 BİN 95 KİŞİ YAŞAMINI YİTİRDİ

Türkiye’de 2009-2018 yılları arasında, 12 milyon 236 bin 912 trafik kazası meydana geldi. Yaşanan kazalarda 52 bin 95 kişi yaşamını kaybederken, 2 milyon 695 bin 604 kişi yaralandı. Türkiye’de yaşanan trafik kazalarının son yıllarda medyaya yansıması ise 100 bin 675 yazılı basın haberi oldu.

ELAZIĞ BELEDİYESİ YOL BAKIM-ONARIM VE GENİŞLETME ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

Elazığ Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerince yapılan yol genişletme çalışmalarıyla 6 şeride çıkarılan Ulukent Mahallesi, Mimar Sokak asfalt çalışmalarının ardından hizmete sunuldu.

Kovancılar İHH’dan Elbirliği ile Yetim Ailesine Ev Yapımı

Bir yıl önce faaliyetlerine başlayan Kovancılar İHH yetim ve yoksul ailelerin yüzlerini güldürmeye devam ediyor. Şube yönetim kurulu el birliği ve hayırseverlerin katkılarıyla yetim ailenin yarım kalan evini tamamladılar.

ASRİAD KOMİSYON ÜYELERİNDEN HUZUREVİNE ZİYARET

Asrın İşadamları Derneği Elazığ Şubesi Hanımlar Komisyon üyeleri, huzurevi sakinlerini ziyaret etti.

Kuveyt Türk’ten kanserli çocukların umudunu artıracak bağış!

Türkiye’nin öncü katılım bankası Kuveyt Türk, son yedi yıldır 23 Nisan haftasında Kanserli Çocuklara Umut Vakfı (KAÇUV) yararına kampanya düzenliyor. Bir hafta boyunca yapılan her işlem için müşterileri adına KAÇUV’un 2. Aile Evi Projesi için 1 TL bağışlayan Kuveyt Türk, toplamda 691 bin TL’ye ulaştı. Bağış çeki, düzenlenen bir törenle Kuveyt Türk İK, Strateji ve Dijital Dönüşümden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Aslan Demir tarafından KAÇUV Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Selçuk Öncer’e takdim edildi. Bankanın yedi yıldaki toplam bağış miktarı 2 milyon 805 bin TL’ye yükseldi.

İHH’dan Engelli Gence Akülü Sandalye Yardımı

Adres ve kimlik sormadan mağdur ve mazlum insanların yanında olmaya devam eden İHH bu defa da Kovancılar’da ikamet eden engelli Yunus Topuz’a el ve ayak oldu.

MAIDAN GOLD-LİFE GÜN SAYIYOR

MAIDAN GOLD-LİFE PROJESİNİN ORTAKLARINDAN SERDAR KALKAN VE ÖZCAN YILDIRIMLA BU HAFTA KEYİFLİ BİR SOHBET GERÇEKLEŞTİRDİK. SOHBETİMİZDE YAPMIŞ OLDUKLARI PROJEYİ VE ELAZIĞ’DA İNSANLAR EV ALIRKEN NELERE DİKKAT ETMELİ ÜZERİNE KONUŞTUK.

Eti Krom Kadınlar Kulübü Kuruldu

Yılmaden Holding’in Elazığ’da işlettiği eti Krom A.Ş’nin kadın çalışanları anlamlı sosyal bir inisiyatife imza atarak Eti Krom Kadınlar Kulübünü kurdu.

KADINLAR GÜNÜ'NE ÖZEL %30 İNDİRİM

Necla Bak Beauty Center’da 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne özel % 30 indirim. Necla Bak Beauty Center Lazer Epilasyon ve Cilt Bakım Merkezi 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'ne özel tüm uygulamalarda %30 indirim uygulayacak.

BAŞKAN TÜRKOĞLU: “TÜM HALKIMIZI KİMSESİZ ÇOCUKLARIMIZA IŞIK OLAMAYA DAVET EDİYORUM”

Elazığ Berberler ve Kuaförler Esnaf Odası’nın katkılarıyla “Kimsesiz çocuklara ışık olma sosyal projesi” Elazığ’da da gerçekleştirilecek.

BAŞKAN YANILMAZ’DAN BEBEK SAHİBİ AİLELERE ZİYARET

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, sosyal belediyecilik anlayışı kapsamında bebek sahibi olan ailelere ziyaret gerçekleştirmeyi sürdürüyor. Bu kapsamda yeni baba olan belediye personeli Gökhan Nazik’in evine hayırlı olsun ziyareti gerçekleştiren Başkan Yanılmaz, “Biz büyük bir aileyiz. Rabbim ailemize katılan bütün yavrularımızı vatanımıza ve milletimize hayırlı evlat eylesin” dedi.

Eğit;5 Bin Çocuğumuzun Kalbini El Birliğiyle Isıtacağız

Elazığ 'da Fırat Üniversitesinde okuyan bir grup öğrenci yarıyıl tatilini memleketlerinde, aileleriyle geçirmek yerine kentte kalarak köylerde yaşayan ihtiyaç sahibi öğrencileri ısıtmak için örgü örüyor .

İlim Yayma Cemiyetinden 500 Aileye Gıda Kolisi

İlim Yayma Cemiyeti Yetim Komisyonu 500 fakir ve muhtaç aileye gıda yardımı kolisi dağıttı.

İHH’dan Suriyeli Selsebil’e İşitme Cihazı Yardımı

İşitme cihazına ihtiyacı olan Suriyeli Selsebil Alloş için İHH Yetim Biriminin girişimleri ve hayırseverlerin katkıları ile işitme cihazı temin edildi.

ANADOLU REALİST GENÇLİK DERNEĞİ SOKAK HAYVANLARINI UNUTMADI

Anadolu Realist Gençlik Derneği Gönüllü üyeleri sokak hayvanlarını unutmadı. Soğuk kış günlerinin iyiden iyiye kendini gösterdiği bu günlerde Anadolu Realist Gençlik Derneği gönüllü üyeleri atık malzemelerden barınak yaptı.

Toplam 205 haber.